Zamknij
REKLAMA

Toruń: co się dzieje przy przebudowie ulicy Żółkiewskiego?

08:00, 08.11.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj
REKLAMA

Toruń: co się dzieje przy przebudowie ulicy Żółkiewskiego? 

Trwa remont ulicy Żółkiewskiego. Roboty trwają na jezdni południowej. Ruch w obu kierunkach, bez większych utrudnień odbywa się stroną północną oraz po specjalnie przygotowanych w tym celu przejazdach. Obecnie wykonawca rozpoczyna układanie podbudowy z kruszywa na jezdni południowej.

W kolejnych dniach będą układane kolejne warstwy nowej nawierzchni.

 -Równolegle montujemy wpusty deszczowe, układamy kable, które w przyszłości zasilą sygnalizację świetlną w obrębie skrzyżowania z TZMO - wylicza Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia PBDI S.A.    

Ulicą Żółkiewskiego biegnie droga krajowa nr 91. W układzie komunikacyjnym miasta to jedna z ważniejszych arterii, łącząca Centrum z Rubinkowem i gminami ościennymi. Stanowi dojazd do mostu gen. E. Zawackiej.  Przy ulicy zlokalizowana jest galeria handlowa, punkty usługowe i firmy. W ostatnim czasie TZMO SA  wybudowały przy ulicy nowy biurowiec oraz centrum techniki i innowacji wraz z nowymi zjazdami. Aspekty te oraz stan techniczny ulicy miały wpływ na podjęcie decyzji o jej remoncie. Pierwotnie zakładano wymianę nawierzchni w części nieobjętej zakresem przebudowy realizowanej przez TZMO. W trakcie opracowywania dokumentacji, w wyniku przeprowadzenia prac odkrywkowych, okazało się, że prace należy poszerzyć o wymianę podbudowy i remont całej ulicy.

Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i podbudowy na całej długości ulicy, tj. od placu Skarbka do estakady im. inż. Marka Sudaka ( estakada Żółkiewskiego). Remont obejmuje  również wymianę oświetlenia, remont ścieżki rowerowej, modernizację sygnalizacji świetlnej, nowe oznakowanie i zieleń.

Jako, że ul. Żółkiewskiego biegnie droga krajowa nr 91, miasto zdecydowało się wystąpić o subwencję do ministerstwa infrastruktury na remonty dróg krajowych w granicach administracyjnych miast. W Toruniu dzięki tym środkom została wyremontowana w ostatnim czasie Ligi Polskiej na odcinku od ul. Szosy Lubickiej do Konstytucji 3 Maja.

Koszty remontu są finansowane przez miasto, TZMO i ze środków budżetu państwa (subwencja).

[ALERT]1573117145966[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

dociekliwydociekliwy

8 2

Kiedy skończą się pier...ć z ul.Chopina ? Przebudowa miała być skończona w lipcu ,a na razie końca nie widać . Widać za to flaszki i puszki po piwie przy toi-toiu. Te remonty to kpina z mieszkańców . 10:57, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

matrixmatrix

12 2

Z przebudową to niewiele ma to wspólnego. Przebudowane zostanie jedynie skrzyżowanie z Galerią, natomiast cała reszta zostanie po staremu. Czyli niebezpieczne tzw lewoskręty, zjazdy do posesji, prymitywne skrzyżowanie z Drogą Trzepowską. Tak się zastanawiam czy jak się tyle pieniędzy wydaje na tzw. gruntowną przebudowę to nie można zrobić porządnego projektu, poprawiającego bezpieczeństwo na tak ruchliwej ulicy ?!? Czy w MZD nie można w końcu zatrudnić kogoś kto będzie miał trochę więcej wyobraźni, niż obecnie zarządzający niestety tzw. "fachowcy" ?!? 10:57, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nicknick

10 2

to jest przebudowa made in Toruń, niestety ... 12:41, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ela565Ela565

3 1

Wolniej to już nie mogą robić. Nie ma tam bloków więc pracę mogły by trwać do wieczora A tak to bawią się już kilka miesięcy i końca nie widać A utrudnienia są . 14:57, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA