Trwa remont ulicy Żółkiewskiego. Roboty trwają na jezdni południowej. Ruch w obu kierunkach, bez większych utrudnień odbywa się stroną północną oraz po specjalnie przygotowanych w tym celu przejazdach. Obecnie wykonawca rozpoczyna układanie podbudowy z kruszywa na jezdni południowej.
W kolejnych dniach będą układane kolejne warstwy nowej nawierzchni.
-Równolegle montujemy wpusty deszczowe, układamy kable, które w przyszłości zasilą sygnalizację świetlną w obrębie skrzyżowania z TZMO - wylicza Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia PBDI S.A.
Ulicą Żółkiewskiego biegnie droga krajowa nr 91. W układzie komunikacyjnym miasta to jedna z ważniejszych arterii, łącząca Centrum z Rubinkowem i gminami ościennymi. Stanowi dojazd do mostu gen. E. Zawackiej. Przy ulicy zlokalizowana jest galeria handlowa, punkty usługowe i firmy. W ostatnim czasie TZMO SA wybudowały przy ulicy nowy biurowiec oraz centrum techniki i innowacji wraz z nowymi zjazdami. Aspekty te oraz stan techniczny ulicy miały wpływ na podjęcie decyzji o jej remoncie. Pierwotnie zakładano wymianę nawierzchni w części nieobjętej zakresem przebudowy realizowanej przez TZMO. W trakcie opracowywania dokumentacji, w wyniku przeprowadzenia prac odkrywkowych, okazało się, że prace należy poszerzyć o wymianę podbudowy i remont całej ulicy.
Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni i podbudowy na całej długości ulicy, tj. od placu Skarbka do estakady im. inż. Marka Sudaka ( estakada Żółkiewskiego). Remont obejmuje również wymianę oświetlenia, remont ścieżki rowerowej, modernizację sygnalizacji świetlnej, nowe oznakowanie i zieleń.
Jako, że ul. Żółkiewskiego biegnie droga krajowa nr 91, miasto zdecydowało się wystąpić o subwencję do ministerstwa infrastruktury na remonty dróg krajowych w granicach administracyjnych miast. W Toruniu dzięki tym środkom została wyremontowana w ostatnim czasie Ligi Polskiej na odcinku od ul. Szosy Lubickiej do Konstytucji 3 Maja.
Koszty remontu są finansowane przez miasto, TZMO i ze środków budżetu państwa (subwencja).
[ALERT]1573117145966[/ALERT]
dociekliwy10:57, 08.11.2019
Kiedy skończą się pier...ć z ul.Chopina ? Przebudowa miała być skończona w lipcu ,a na razie końca nie widać . Widać za to flaszki i puszki po piwie przy toi-toiu. Te remonty to kpina z mieszkańców .
matrix10:57, 08.11.2019
Z przebudową to niewiele ma to wspólnego. Przebudowane zostanie jedynie skrzyżowanie z Galerią, natomiast cała reszta zostanie po staremu. Czyli niebezpieczne tzw lewoskręty, zjazdy do posesji, prymitywne skrzyżowanie z Drogą Trzepowską. Tak się zastanawiam czy jak się tyle pieniędzy wydaje na tzw. gruntowną przebudowę to nie można zrobić porządnego projektu, poprawiającego bezpieczeństwo na tak ruchliwej ulicy ?!? Czy w MZD nie można w końcu zatrudnić kogoś kto będzie miał trochę więcej wyobraźni, niż obecnie zarządzający niestety tzw. "fachowcy" ?!?
nick12:41, 08.11.2019
to jest przebudowa made in Toruń, niestety ...
Ela56514:57, 09.11.2019
Wolniej to już nie mogą robić. Nie ma tam bloków więc pracę mogły by trwać do wieczora A tak to bawią się już kilka miesięcy i końca nie widać A utrudnienia są .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18