Zamknij
REKLAMA

Smród, brud i czekają na szczury! Taki obraz w Toruniu! [FOTO]

08:00, 10.09.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Smród, brud i czekają na szczury! Taki obraz w Toruniu! [FOTO]

Góra śmieci i problem, który wciąż wraca! Mieszkańcy ulicy Młodzieżowej w Toruniu mają już dość ciągłej walki z odpadami znajdującymi się przy ich bloku. Winią spółdzielnię, która reaguje tylko "doraźnie".

Przesłany nam przez Czytelniczkę obraz jest odrażający. Taka ilość śmieci przypomina bardziej małe wysypisko niż osiedlowy, lokalny kontener na odpady. Mieszkańcy boją się, że niedługo w ich domach pojawią się szczury.

- Kolejne śmietnisko przy Młodzieżowej 19/25, kolejny smród, MSM reaguje jedynie przez chwile po zgłoszeniu w mediach, znowu odpuściła i oto wynik, ostatnie zdjęcia zrobione z mojego balkonu, teraz czekamy na szczury. Chodnikiem przechodzą dzieci na plac zabaw - pisze zbulwersowana i załamana Czytelniczka.

To rzeczywiście kolejny raz, gdy w tamtym miejscu pojawia się taki nawał odpadów. Nie wiadomo jeszcze jak potoczy się cała sprawa. O komentarz poprosiliśmy władze MSM w Toruniu.

- To nie tylko wina spółdzielni - mówi nam Grażyna Szałkowska, kierownik administracji osiedla. - Rzeczywiście problem istnieje, ale nie my odpowiadamy za wywóz śmieci. Mieszkańcy również nie zawsze stosują się do zasad wywozu i wyrzucają wszystko, jak popadnie - łącznie z materiałami budowlanymi. Chciałabym zaznaczyć, że toruńskie MPO nie wywiązuje się zawsze z obowiązków. Problemem jest też miasto, które wprowadziło selektywny wywóz odpadów. To bardzo utrudnia działanie, a opóźnienia w harmonogramie oznaczają tworzenie się takich "wysypisk". Apelujemy i interweniujemy, jednak nie do końca możemy w tej sprawie być skuteczni.

Do sprawy z pewnością wrócimy!

[ALERT]1568027256022[/ALERT]

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

KtośtamKtośtam

15 1

BZDURY NA RESORACH!!Odpowiedzialność za porządek wokół boksu śmietnikowego spoczywa wyłącznie na Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej...Jeśli mieszkańcy nie przestrzegają zasad dotyczących wywozu odpadów, to przepraszam kto ma ich subordynować jak nie zarządca budynków...Dokonać dodatkowego wywozu a kosztami obciążyć mieszkańców, raz, drugi i się nauczą, prosta sprawa... Ani miasta, ani MPO proszę w to nie mieszać, tylko brać się do roboty i za swoich lokatorów!! 14:55, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

T-TT-T

6 4

Jaka WADZA taki porządek !! 09:08, 10.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Maximus SegregatusMaximus Segregatus

3 2

W krajach Unii Europejskiej gospodarka odpadami domowymi to zadanie dla municypalnych służb publicznych działających nie dla zysku ale dla ochrony środowiska i dla dobra mieszkańców. U nas zajmują się z reguły tym operatorzy kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach polskich rodzin których wyłaniają w drodze przetargów urzędy samorządowe, które także prowadzą dla nich windykację comiesięcznych opłat… Polska to Eldorado dla mafii śmieciowych polskich i zagranicznych! Przez cztery lata „dobrej zmiany” niewiele zrobiono aby zmienić tą sytuację! 09:31, 10.09.2019


a ortografia się kłaa ortografia się kła

6 0

"BRÓD" od brody czy od brodzenia?! Bo jeśli chodzi o śmieci, to chyba BRUD?! 09:55, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maximus SegregatusMaximus Segregatus

1 0

W krajach Unii Europejskiej gospodarka odpadami domowymi to zadanie dla municypalnych służb publicznych działających nie dla zysku ale dla ochrony środowiska i dla dobra mieszkańców. U nas zajmują się z reguły tym operatorzy kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach polskich rodzin których wyłaniają w drodze przetargów urzędy samorządowe, które także prowadzą dla nich windykację comiesięcznych opłat… Polska to Eldorado dla mafii śmieciowych polskich i zagranicznych! Przez cztery lata „dobrej zmiany” niewiele zrobiono aby zmienić tą sytuację! 12:35, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone