Zamknij
REKLAMA

Nowe katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd dla...

08:30, 02.01.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Jarosław Józefowicz (od lewej) i Filip Wolak otrzymali nominacje do Piernikowej Alei Gwiazd, fot. TZMO/profil facebookowy Filipa Wolaka

Filip Wolak i Jarosław Józefowicz odsłonią w czerwcu swoje katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do kogo zaś powędrowało najwyższe odznaczenie prezydenta Torunia, czyli medal Thorunium?

Tradycyjnie laureatów medalu „Thorunium” i nominacje do Piernikowej Alei Gwiazd poznaliśmy 1 stycznia podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej w sali koncertowej na Jordankach. Na scenie zabrzmiał koncert „Wiedeń… i nie tylko” w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Mariusza Smolija, podczas którego usłyszeliśmy też sopranistkę Iwonę Sochę, tenora Tomasza Kuka i skrzypka Artura Banaszkiewicza.

Medal Thorunium przyznawany przez prezydenta Torunia powędrował do Alicji Bogackiej, artystki, ceramik, współtwórczyni pierwszej ogólnodostępnej pracowni ceramiki artystycznej „Cud” i Sebastiana Mikołajczaka, artysty rzeźbiarza, doktora sztuk plastycznych i projektanta monet.

Prezydent Michał Zaleski ogłosił też nominacje do Piernikowej Alei Gwiazd. W czerwcu swoje katarzynki na Rynku Staromiejskim - przed Dworem Artusa - odsłonią fotograf, pilot, specjalizujący się w fotografii lotniczej - Filip Wolak oraz toruński menadżer i prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych - Jarosław Józefowicz.

Filip Wolak od 1999 r. mieszka w Nowym Jorku. Tworzy unikatowe fotografie dzięki łączeniu dwóch życiowych pasji: zamiłowanie do latania i robienia zdjęć. Zwyciężył w światowym konkursie fotograficznym „Sony World Photography Awards 2016” w kategorii „Architektura” za lotnicze zdjęcie nowojorskiego Central Parku. Współpracuje z najlepszymi muzeami Nowego Jorku: Metropolitan, Guggenheimem, Muzeum Miejskim oraz Muzeum Sztuki Amerykańskiej Whitney.

Jarosława Józefowicza w Toruniu raczej nie trzeba przedstawiać. Od 40 lat kieruje jedną z największych toruńskich firm - TZMO. Prezes Opatrunków jest m.in. Ambasadorem Regionu Kujawsko-Pomorskiego, dwukrotnym laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP i zdobywcę biznesowego Oscara - Nagrody im. Jana Wejcherta. TZMO w tej chwili działa w 18 krajach i stał się czołowym europejskim producentem i dostawcą produktów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych na 80 rynkach świata.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone