Zamknij
REKLAMA

To już pewne! Na UMK powstanie nowy kierunek

18:30, 07.06.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Senat UMK dał zielone światło do utworzenia Centrum Weterynarii, fot. Michał Malinowski

Senat Uniwersytetu Mikołaja Kopernika jednogłośnie dał zielone światło do rozpoczęcia przygotowań do uruchomienia studiów weterynaryjnych. Nowy kierunek ma ruszyć od 2018 r.

Ostatnim krokiem, który umożliwił rozpoczęcie przygotowań do uruchomienia weterynarii na UMK, była pozytywna decyzja Senatu uczelni dla dwóch aktów prawnych. Chodzi o zawarcie umowy pomiędzy toruńskim uniwersytetem a Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Porozumienia dotyczą współpracy dotyczącej uruchomienia w "województwie kujawsko-pomorskim jednostki prowadzącej badania i dydaktykę w dziedzinie weterynarii" - czytamy w komunikacie UMK. "Uczelnie wspólnie określą zasady organizacyjne jednostki, w tym zasady prowadzenia przez nią studiów, a także zasady finansowania jej utworzenia i funkcjonowania".

Ponadto Senat dał zielone światło w sprawie utworzenia Centrum Weterynarii na UMK. Jednostka ma rozpocząć działalność 1 września 2017 r. Centrum będzie jednostką ogólnouczelnianą podległą rektorowi. 31 maja zostały już rozpisane konkursy na 17 stanowisk w nowej placówce. Początkowo jej siedziba znajdzie się na Wydziale Chemii UMK przy ul. Gagarina 7.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

aaamm12aaamm12

2 1

lepiej by otworzyli Logistykę albo Transport 22:07, 07.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

giendergiender

2 1

A już się cieszyłem, że giender będą nauczać na UMK. Tyle talentów się marnuje; Szojring, Myrcha, Lenz, Podgórski, Lmersowa, Sylwia Kowalska, rada wydz. prawa i adm. , a oni weterynarię tworzą. Zawiodłem się na senacie. O tempora, o mores! tak być nie może. Giender ma być. 00:05, 08.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone