Zamknij

Zrobili to raz i chcą jeszcze. Ukraińcy posprzątali w Toruniu po Polakach

14:16, 19.07.2022 | D.W./UM Toruń
Skomentuj Fot. Marharyta Rubanenko
REKLAMA

Grupa Ukraińców posprzątała jeden z miejskich skwerów. Chcieli w ten sposób podziękować za wsparcie otrzymywane od torunian.

Chodzi o zaniedbany do tej pory fragment terenów zielonych przy ulicy Podgórnej. Kilka dni temu pojawili się tam mieszkający w Toruniu obywatela Ukrainy.

- Grupa osób z Ukrainy, która znalazła schronienie w naszym mieście, postanowiła wyrazić wdzięczność za wsparcie, jakie ich kraj otrzymuje od Polaków

- informuje toruński magistrat.

[FOTORELACJA]7834[/FOTORELACJA]

Zgłosili pomysł

Ze swoim pomysłem przeprowadzenia akcji pielęgnacyjnej toruńskiej zieleni Ukraińcy zwrócili się do Wydziału Środowiska i Ekologii, który wskazał na ten jeden ze skwerów. Aby ułatwić im prace, do posprzątania powierzchni około 200 m2 miasto dostarczyło im odpowiedni sprzęt.

- W niedzielę 17 lipca 2022 r. liczna grupa uchodźców, w której były także dzieci, wypieliła i uporządkowała to miejsce - mówią urzędnicy.

Ukraińcy zebrali w Toruniu w sumie blisko 2000 litrów bioodpadów. Po zakończonej pracy zadeklarowali dalsze wsparcie dla działań ekologicznych miasta.

 

(D.W./UM Toruń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

GośćGość

7 2

Posprzątali po wszystkich. Nie wywyższajcie jednych i nie poniżajcie drugich. 14:50, 19.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NielubieUANielubieUA

6 8

Jak juz to trzymajmy sie prawdy historycznej. Ukraińcy posprzątali Polaków i ciężarne Polki razem z ich dziecmi w brzuchach na Wołyniu i chcą jeszcze. Mam nadzieje ze cała ta hołota zostanie zaorana przez moskali 19:39, 19.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntyUKRAntyUKR

4 0

Wow! Wreszcie przypomnieli sobie czym jest praca. Akcja monitorowana przez UM bo ludzie coraz bardziej negatywnie nastawieni do UKRow- w sumie zatrudnić ich do sprzątania to niezły pomysł. Kierować do robót publicznych albo zabierać zasiłki, zapomogi i mieszkania. Ciekawe jak długo zostaną w Polsce... 15:08, 20.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%