Zamknij

Toruń: znów uderzają w lokalnych polityków. Chodzi o pedofilię w kościele

10:27, 21.05.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Archiwum
REKLAMA

Toruń: znów uderzają w lokalnych polityków. Chodzi o pedofilię w kościele

Prezentujemy list Stowarzyszenia Polska Laicka w sprawie ukrywania pedofilii w kościele katolickim.

Szanowni Państwo!

Minął rok od naszego apelu o pozbawienie biskupa Andrzeja Suskiego tytułu Honorowego Obywatela Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kierowaliśmy go do polityków Platformy Obywatelskiej współrządzących w regionie, którzy otrzymali w tej sprawie odpowiednią korespondencję. Apel był efektem filmu dokumentalnego braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu" pokazującego m.in. sytuację w diecezji toruńskiej i działania biskupa Suskiego w sprawie ukrywania pedofilii.

W najnowszym dokumencie „Zabawa w chowanego" możemy zobaczyć jak inni hierarchowie ukrywają księży pedofilów w diecezji kaliskiej i bydgoskiej. To kolejny dowód, że Kościół działa jak zorganizowana grupa przestępcza i w systemowy sposób chroni zboczeńców w swoich szeregach. Dostojnikom chodzi tylko o jedność tej instytucji, a los ofiar nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Mamy jasność co do oceny tego skandalu przez polityków PiS, dla których sojusz z Kościołem jest jednym z fundamentów funkcjonowania ich partii. Rok temu mieliśmy jeszcze nadzieję, że to chociaż politycy PO uznają, że los ofiar jest ważniejszy niż polityczne korzyści wynikające z układania się z biskupami. Niestety do dziś nie otrzymaliśmy od nich żadnej odpowiedzi.

Politycy Platformy praktycznie nie podjęli żadnych działań mających na celu pomoc ofiarom i potępienie Kościoła za tą przestępczą aktywność. Okazuje się, że również dla członków Koalicji sojusz z biskupami stanowi ważny element ich aktywności i nie kalkuluje się im działać na rzecz osób pokrzywdzonych. Więcej- w kilka dni po emisji drugiego filmu braci Sekielskich władze PO kłaniają się przed pomnikiem Jana Pawła II, który ponosi ogromną odpowiedzialność za ukrywanie pedofilii na całym świecie.

W wielu przypadkach „legenda" i tworzona „świętość" Jana Pawła II ma niewiele wspólnego z faktami i odczuciami ludzi pokrzywdzonymi przez funkcjonariuszy Kościoła na czele którego stał Papież z Polski.

Układ korupcyjny polityków praktycznie wszystkich partii po 89 roku i biskupów w Polsce jest faktem. Kościół ma przywileje, a politycy mają głosy zmanipulowanych wiernych. To się nie zmieni, dopóki rotujący układ partii politycznych nie zniknie ze sceny. Miejmy nadzieję, że pojawi się kiedyś siła w społeczeństwie gotowa uwolnić Polskę od watykańskiej struktury współrządzącej naszym krajem.

Pozdrawiam - Arkadiusz Brodziński -Stowarzyszenie POLSKA LAICKA

Masz dla nas temat? Napisz.

[ALERT]1590049715220[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (6)

GośćGość

6 10

To mamy nowe towarzystwo od robienia zamętu tzw. Stowarzyszenie Polska Laicka ,powstaje to,to jak grzyby po deszczu ,niedawno dał znać jakiś obywatelski Toruń ,ciekawe ile ich jeszcze jest ponieważ o jakiejś organizacji kobiet które nie mają co robić, o kodziarzach których jest coraz mniej nie wspomnę .....ja też chcę założyć stowarzyszenie ,,buty do pary'' a nuże się uda !!!


15:51, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ssssssssssssssssss

8 2

nie jest ważne kto przypomina , ważne ,że aktualnie rządzący nic nie zrobili od roku, chyba że sami są uwikłani w pedofilię i kryją swoich 07:24, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zyxzyx

6 2

Po premierze filmu Marka i Tomasza Sekielskich "Zabawa w chowanego" znów zrobiło się głośno o istnieniu wśród katolickich duchownych tzw. lawendowej mafii, którą tworzyć mają księża homoseksualiści. - W Kościele istnieją nieformalne grupy, ale nie są one złączone wyłącznie preferencją homoseksualną. Proste wytłumaczenie: "ja mam na ciebie haka, ty masz na mnie haka, więc trzymamy się razem" nie wyjaśnia tych "półmafijnych", przyjacielskich struktur - mówi Onetowi prof. Arkadiusz Stempin, historyk i watykanista. 08:16, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kopernik Kopernik

1 1

KLER ZAWSZE szedł z tymi co MOŻNA zrobić INTERESY KLER polityka to jeden wielki BURDEL 06:50, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

1 0

nie jest ważne kto przypomina ważne aby przypominać i pamiętać o zboczeńcach w kościele i nie tylko, nie zycze nikomu aby jakiś zboczeniec skrzywdził dziecko ale gdyby moje dziecko zostało skrzywdzone nikt nie uszedł by od mojej sprawiedliwości bo na POLSKĄ sprawiedliwość ni ma co liczyć A M E N 08:35, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA