Zamknij
REKLAMA

Toruń: mieszkańcy mają już dość, miasto rozkopane z każdej strony, a oni piszą o "taniej sensacji"!

12:08, 01.12.2019 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Fot. MZD

Toruń: mieszkańcy narzekają, miasto rozkopane z każdej strony, a oni piszą o "taniej sensacji"!

Wyjaśnienie rzeczniczki prasowej Miejskiego Zarządu Dróg w Toriuniu w sprawie artykułu na portalu ddtorun.pl na temat prowadzonych w mieście prac remontowych. 

Z uwagą zapoznałam się z publikacją zamieszczoną na portalu DD Toruń (28.11) pod tytułem: „Do cho… zakończcie to co zaczęliście! „Mieszkańcy nie są zadowolenie z tego remontu”. W artykule dotyczącym rozpoczęcia rozbudowy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu, oprócz elementów informacyjnych na temat zakresu prac i utrudnień w ruchu, zostały zamieszczone komentarze, jakie w sprawie tej przebudowie znalazły się na profilu Drogowy Toruń.

Jak podsumowuje to redakcja DD Toruń, cytuję: „Przebudowa ta wywołała spore emocje wśród mieszkańców Torunia, mimo, że prace jeszcze nie ruszyły”. W tym miejscu zatrzymam się nad wzmiankowanymi wyżej komentarzami, które Redakcja skopiowała z naszego facebookowego konta Drogowy Toruń. Sześć wpisów! Rzeczywiście - „spore emocje”! Sześć wpisów w 200 tysięcznym mieście! Nawet jeśli część z nich jest krytyczna…
Muszę przyznać, że aż trudno mi w to uwierzyć! Bowiem pisanie w taki sposób, w mojej ocenie, jest obliczone tylko i wyłącznie na wywołanie… taniej sensacji. A może lepiej byłoby wesprzeć mieszkańców i wskazać alternatywne trasy przejazdu, albo pokazać dobre strony realizowanych w Toruniu inwestycji, a jeśli nawet coś szwankuje, to zasygnalizować, podpowiedzieć. A może lepiej zapytać o sugerowane w tych komentarzach rozwiązania drogowe (tj. np. o budowę estakady zamiast ronda).Tego - niestety – w tekście nie znajdziemy.

Nie mam wątpliwości - nikt z nas  nie lubi remontów. Pamiętajmy, że jest to stan przejściowy. Za chwilę będzie lepiej, bezpieczniej i bardziej komfortowo. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie uwagi i wskazówki, które do nas napływają. Mam jednak nadzieję, że w przypadku przebudowy ul. Grudziądzkiej tych prawdziwych „sporych emocji” nie będzie, czego Państwu i sobie życzę. 
                               

Agnieszka Kobus-Pęńsko
Rzecznik prasowy MZD

(ddtorun.pl)

Internautka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Śmieszni Śmieszni

4 3

Śmieszni są, pisać np. o estakadzie ? Ale po co skoro tego i tak nikt nie wysłucha !? Zarząd jest głuchy na kierowców, o rondzie na hoffmana, aby było to prawdziwe rondo turbinowe jak w innych krajach pisałem jeszcze przed remontem za 9mln naszych złotych i w du pie to mieliście, z reszta jak wiele innych rzeczy. O estakadach , tunelach to my mozemy pomarzyć, nigdy nie będzie na to pieniędzy . To nie jest szukanie taniej sensacji , tylko stwierdzenie faktów, Chopina ? Stoi zero życia, a dawno miało być po remoncie. Aż się boje co to będzie się działo jak będzie zamknięty most, totalny paraliż miasta nam się szykuje !!! I tez to będziecie mieli w du pie 17:36, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IolIol

7 1

Moja sugestia dla MZD budować jak najmniej skrzyżowań ze swiatlami tylko ronda i bez świateł bo *%#)!& kierowcom nawet światła na rondzie nie pomagają. I likwidować przejscia dla pieszych sa inne rozwiązania tunele kladki cala Europa tak buduje tylko nie my my tylko porównywać statystyki wypadków ale nikt nie mówi ze w Europie nie ma tylu pieszych na drogach co u nas 20:46, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WoyciechWoyciech

3 0

Będą budowali skrzyżowania z jak największą ilością świateł, bo sygnalizacje świetlne produkuje zaprzyjaźniony z miastem producent... Tyle w temacie. 21:54, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ajajaajaja

2 0

Pani Agnieszko droga, zejdzie Pani na ziemię w końcu.
To co przez ostatnie lata zrobiliście, te wszystkie kompletnie wzięte z czapy decyzje, które tylko utrudniają mieszkańcom życie, to powinno się Was wszystkich tam z urzędniczych stołków i ciepłych posadek zdymisjonować w trybie natychmiastowym.
Jak Czytelnicy już komentowali powyżej: Rondo Hoffmanna skopane na wstępie, kasa w błoto bo teraz odkryło się, że istnieje takie coś jak rondo turbinowe, które jest mega bezpieczne i trzeba poprawiać, a podatnicy bulą.
Wprowadzenie tej urojonej strefy zamieszkania na Starówce, miejsc parkingowych coraz mniej, w sezonie każdy parkuje gdzie popadnie, trzeba malować na siłę linie strefy wyłączonej z ruchu, linie podwójne ciągłe, koperty itd itp paskudnie to wygląda, a wystarczyło zostawić znaki zakazu parkowania jak było, ograniczenie do 20 powiesić i tyle, a dostawcy i kurierzy i tak jeżdżą i wyładowują dostawy jak było i tak i tak, a samochody ochrony jeżdżą po Szerokiej jak jeździły.
Światła światła i jeszcze raz światła, ludzie ile można? Mieszkam w okolicy, gdzie z inicjatywy mieszkańców - bo żadnemu urzędasowi z Waszej kliki nie chciało się ruszyć i patrzeć gdzie by można ten ruch usprawnić - zrobiono rondo na skrzyżowaniu Legionów i Żwirki i Wigury i jadąc popołudniu Legionów o dziwo jest to jedyny fragment ulicy, gdzie nie ma zatoru.
Kiedy w końcu zostanie odblokowany lewoskręt z Wałów gen. Sikorskiego w kierunku Starówki? Czemu czerwone światło pali się bardzo długo zarówno dla pieszych jak i samochodów i tak wszyscy sobie stoją zamiast jechać lub iść żeby ruch się zmniejszył.
Szkoda gadać Pani Agnieszko, czas posypać głowę popiołem. 23:02, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asmolecasmolec

1 0

Zapraszam niezadowolonych do Olsztyna, tu będziecie mieli porównanie... 10 lat rozkopane miasto z wiecznymi korkami o każdej porze dnia i roku. Zawsze podaje jako przykład Toruń, jak się robi remonty. 10:42, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

njhtrgbfnjhtrgbf

0 0

miasto rozkopane? korki? czy ty byłeś w bydgoszczy na wakacje? :/ chyba nie bo nie wiesz co to znaczy rozkopane miasto i korki ... :/ 10:53, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yhrgbfeyhrgbfe

0 0

proponuję zamknąć miasto z ruchy pieszych i zmotoryzowanych i po problemie ;) 10:55, 11.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone