Zamknij

To początek chłodu w Toruniu? Nasz synoptyk nie pozostawia żadnych złudzeń

09.35, 12.09.2022 R.M. Aktualizacja: 09.45, 12.09.2022
Skomentuj Archiwum DDToruń
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – pierwsza połowa tygodnia akceptowalna pogodowo, ale zwłaszcza weekend przyniesie silne ochłodzenie i opady.

Do czwartku napływać będą łagodne masy powietrza i popołudniami temperatura będzie wzrastać do około 19; 20 st., a więc będziemy przeważnie odczuwać komfort termiczny. Noce i poranki początkowo bardzo chłodne (zdecydowanie poniżej 10 st.), ale w połowie tygodnia powinny się one nieco ocieplić (10; 12 st.). Do czwartku przeważać będzie pogoda bezopadowa, a chmury będą się przeplatać ze słońcem.

- Od piątku z dalekiej północy zacznie do nas docierać coraz zimniejsza masa powietrza i w najbliższy weekend maksymalnie zobaczymy na termometrach 13; 14 st., a nocami podczas rozpogodzeń spadki temperatury poniżej 7 st. Do tego często popada przelotny silniejszy deszcz (nie wykluczone są krótkotrwałe burze)

- mówi Rafał Maszewski, synoptyk.

Od czwartku wiatr w porywach będzie dość silny i początkowo powieje z zachodu, a w weekend z północnego zachodu – wiatr będzie potęgował odczucie chłodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na obniżonym poziomie, a warunki biometeorologiczne zwłaszcza pod koniec tygodnia staną się niekorzystne.

Do czwartku pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza – w powietrzu w znacznym stężeniu będą obecne zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz coraz mniejszym ambrozji.

[PYLKI]1662968589616[/PYLKI]

(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%