Zamknij

Przygotujmy się na bardzo niebezpieczne zjawiska! Lepiej zostać w domach

16.00, 26.08.2022 D.W.
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Najbliższe dni upłyną pod znakiem bardzo wysokich temperatur. W Toruniu może być nawet do 32 stopni. Nie mamy też co liczyć na deszcz.

To nie są spokojne dni dla mieszkańców Torunia i powiatu. Nad miastem we wtorek (23 sierpnia) przeszła spora nawałnica. Deszcz pojawił się w Toruniu popołudniu, około godziny 16 i towarzyszył mieszkańcom do późnych godzin nocnych.

[ZT]40350[/ZT]

A jak będzie w weekend?

Tym razem mieszkańcy Torunia powinni przygotować się na sobotę i niedzielę z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Meteorolodzy ostrzegają przed prawdziwymi, afrykańskimi upałami, które rozpoczęły się już w piątek (26 sierpnia).

- W sobotę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna będzie oscylować od30°C do nawet 32°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni

- mówi w rozmowie z DD Toruń, Dawid Gackowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Nieco lepiej ma być z kolei w niedzielę (28 sierpnia). Wtedy temperatura w Toruniu powinna spaść do 27 stopni, ale wciąż praktycznie w ogóle nie będzie wiatru. Możemy też liczyć na nieco chłodniejsze noce (z soboty na niedzielę od 16 do 18 stopni).

A przyszły tydzień powinien już przynieść ochłodzenie. Zapowiada się, że w Toruniu już za kilka dni temperatura spadnie do 19 stopni. Nie powinno padać.

 

Zobacz także:

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%