Zamknij

Skwar jeszcze nie odpuści. Do kiedy potrwają upały w Toruniu?

11.30, 16.08.2022 R.M.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Do piątku bardzo gorąco, ale później odpoczniemy od upałów. Tak będzie wyglądać nadchodzący tydzień w Toruniu.

Do piątku pozostaniemy w gorących masach powietrza, a do tego będą one zawierać sporo pary wodnej i stąd popołudniami i wieczorami lokalnie możliwe są burze z ulewnym deszczem, drobnym gradem i punktowo silnym wiatrem. Spokojniej powinno być w czwartek.

- Popołudniami temperatura będzie wzrastać do co najmniej 30; 32 st., a noce i wczesne poranki przyniosą temperaturę na poziomie 18; 20 st. (miejscami zwłaszcza w centrach miast możemy mieć więc do czynienia z nocami tropikalnymi – temperatura nie spadnie poniżej 20 st.). Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, najsilniejszy w ewentualnych burzach

- mówi Rafał Maszewski, synoptyk.

W piątek pod koniec dnia i w sobotę powinien przemieszczać się chłodny front atmosferyczny z silniejszymi burzami, za którym już w sobotę napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza – sobota i niedziela z temperaturą maksymalną zdecydowanie poniżej 30 st., ale powinno być ciepło / bardzo ciepło. Zwłaszcza noc z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek będzie bardziej rześka i tym samym korzystna do nocnego wypoczynku. Wiatr zmieni kierunek na północno zachodni, a przez cały tydzień ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

Pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, głównie z uwagi na odczucie gorąca, ciepłe noce, skłonność do burz i pod koniec tygodnia ze względu na front atmosferyczny - osłabienie, spadek koncentracji i skłonność do bólu głowy oraz podenerwowanie, a także obciążenie układu krążenia krwi.

Pogoda będzie często sprzyjać zapyleniu powietrza, które lokalnie zmniejszy się przejściowo po opadach – w powietrzu w znacznym stężeniu będzie obecny pyłek pokrzywy, bylicy i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1660638174251[/PYLKI]

(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%