Czy istnieje duże ryzyko związane z wystąpieniem kolejnych, niebezpiecznych zdarzeń w Toruniu? Jakie będą najbliższe dni?
To nie są spokojne dni dla mieszkańców Torunia i powiatu. Nad miastem we wtorek (23 sierpnia) przeszła spora nawałnica. Deszcz pojawił się w Toruniu popołudniu, około godziny 16 i towarzyszył mieszkańcom do późnych godzin nocnych.
Wcześniej, o czym informowaliśmy na portalu Dzień Dobry Toruń pojawił się w innych miastach województwa, m.in. we Włocławku.
A jak będzie w kolejnych dniach? O to zapytaliśmy Dawida Gackowskiego z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
- W ciągu zachmurzenie zmienne, popołudniu możliwe opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna do 27°C. Wiatr słaby umiarkowany z kierunku północnego. W nocy zachmurzenie umiarkowane temperatura wyniesie do 19°C. Wiatr wschodni słaby do 14km/h. Podczas burz głównym zagrożeniem będą punktowe silne opady deszczu do 20-30 mm oraz punktowo silne porywy wiatru do 70km/h, w mniejszym stopniu opady gradu
- mówi prowadzący facebookowy portal Kujawsko-Pomorskie Centrum Prognoz I Ostrzeżeń Meteorologicznych.
Podobnie może też być w kolejnych dniach. W czwartek (25 sierpnia) możemy liczyć początkowo na duże zachmurzenie, ale później ma się przejaśnić. Temperatura maksymalna wyniesie do 27C. Możliwe są jednak przelotne opady deszczu oraz burze. W piątek ma być jeszcze cieplej.
- Burze które w ostatnich dniach nas nawiedzają są następstwem napływającej ciepłej i mocno wilgotnej masy powietrza która obecnie napływa z nad Morza Czarnego. Dodatkowo zjawiska burzowe napędzają zbieżności dolnego pola wiatru które są głównym czynnikiem inicjacji głębokiej konwekcji
- dodaje Dawid Gackowski.
Hahahaha22:50, 24.08.2022
Skąd się biorą burze w Toruniu?
Ponad 2000 osób zagrożonych zwolnieniami
Uśmiechnięta Polska pod kierownictwem bandy rudego
fajnopolak
21:18, 2025-06-06
Skoda wypakowana „towarem” na Wrzosach
Nie lepsza karą byłoby kazać mu to wszystko zjesc?
AdasPL
20:04, 2025-06-06
Mieszkańcy mają dość. Ratusz komentuje zalewane...
Taka sytuacja trwa od lat i miasto nie jest w stanie nic zrobić. A wyjście jest proste: trzeba tam po ulewnych deszczach zorganizować tam darmową, ekologiczną myjnię samochodową lub nawet basen miejski. Pomysl przypisać pełowskiemu prezydentowi miasta . mieszkańcy pięknego Torunia zasłużyli sobie na te świetne rozwiązania głosując na peło. I to niech będzie dla nich nagroda i problem sam zniknie. No bo kto będzie się czepiał myjni czy basenu miejskiego, w dodatku darmowego.
Wojas
15:32, 2025-06-06
Chcesz spotkać Janinę Ochojską? Bezpłatne...
NIE CHCĘ.
Wojas
15:24, 2025-06-06
1 0
Z biedronki?