Zamknij

Burze i ulewy znów pojawią się w Toruniu? Nasz ekspert nie ma wątpliwości

16.00, 24.08.2022 .
Skomentuj Fot. Nadesłane
REKLAMA

Czy istnieje duże ryzyko związane z wystąpieniem kolejnych, niebezpiecznych zdarzeń w Toruniu?  Jakie będą najbliższe dni?

To nie są spokojne dni dla mieszkańców Torunia i powiatu. Nad miastem we wtorek (23 sierpnia) przeszła spora nawałnica. Deszcz pojawił się w Toruniu popołudniu, około godziny 16 i towarzyszył mieszkańcom do późnych godzin nocnych.

Wcześniej, o czym informowaliśmy na portalu Dzień Dobry Toruń pojawił się w innych miastach województwa, m.in. we Włocławku.

Znowu zagrzmi?

A jak będzie w kolejnych dniach? O to zapytaliśmy Dawida Gackowskiego z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.  

- W ciągu zachmurzenie zmienne, popołudniu możliwe opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna do 27°C. Wiatr słaby umiarkowany z kierunku północnego. W nocy zachmurzenie umiarkowane temperatura wyniesie do 19°C. Wiatr wschodni słaby do 14km/h. Podczas burz głównym zagrożeniem będą punktowe silne opady deszczu do 20-30 mm oraz punktowo silne porywy wiatru do 70km/h, w mniejszym stopniu opady gradu

- mówi prowadzący facebookowy portal Kujawsko-Pomorskie Centrum Prognoz I Ostrzeżeń Meteorologicznych.

Podobnie może też być w kolejnych dniach. W czwartek (25 sierpnia) możemy liczyć początkowo na duże zachmurzenie, ale później ma się przejaśnić. Temperatura maksymalna wyniesie do 27C. Możliwe są jednak przelotne opady deszczu oraz burze. W piątek ma być jeszcze cieplej.

Skąd się biorą burze w Toruniu?

- Burze które w ostatnich dniach nas nawiedzają są następstwem napływającej ciepłej i mocno wilgotnej masy powietrza która obecnie napływa z nad Morza Czarnego. Dodatkowo zjawiska burzowe napędzają zbieżności dolnego pola wiatru które są głównym czynnikiem inicjacji głębokiej konwekcji 

- dodaje Dawid Gackowski.

 

Zobacz także:

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

HahahahaHahahaha

2 0

Skąd się biorą burze w Toruniu? 22:50, 24.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AskaAska

1 0

Z biedronki? 22:51, 24.08.2022


0%