Zamknij

Czy to koniec słonecznej pogody? Synoptyk z Torunia zdradza szczegóły!

12.16, 22.08.2022 Rafał Maszewski Aktualizacja: 12.16, 22.08.2022
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – przez większość tygodnia wakacyjna bardzo ciepła/gorąca pogoda…

[POGODA]1661163104487[/POGODA]

Do środy będzie bardzo ciepło (25; 26 st.), tylko w poniedziałek będzie chłodniej. We wtorek i środę w ciągu dnia będą się lokalnie tworzyć chmury kłębiaste z silniejszym przelotnym deszczem i burzami (wówczas opady bardzo intensywne) – największa szansa na te zjawiska będzie popołudniami i wieczorami.

W kolejnych dniach odczujemy napływ gorącej masy powietrza ze wschodu i południowego wschodu – popołudniami temperatura będzie wzrastać do 29; 30 st., ale i poranki jak na trzecią dekadę sierpnia będą ciepłe (18; 19 st.). Do tego na niebie zacznie dominować słońce i powinno być sucho, bez groźnych zjawisk. Taki typ pogody powinien się utrzymać do niedzieli.

- Wiatr początkowo powieje umiarkowanie z północy, ale w drugiej połowie tygodnia zmieni kierunek na wschodni i południowo wschodni i będzie słaby, okresami umiarkowany 

- wyjaśnia Rafał Maszewski 

Przez cały tydzień ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie, a warunki biometeorologiczne będą się pogarszać głównie ze względu na odczucie gorąca – pojawi się osłabienie, spadek koncentracji i skłonność do bólu głowy oraz podenerwowanie, a także obciążenie układu krążenia krwi.

Pogoda zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia będzie sprzyjać zapyleniu powietrza – w powietrzu w znacznym stężeniu będą obecne zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłki pokrzywy, bylicy i ambrozji.

[PYLKI]1661163113843[/PYLKI]

Zobacz także:

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%