Siatkarki bliskie sprawienia sensacji. Widmo spadku coraz bliższe

10:28, 26.03.2018 MM Aktualizacja: 10:31, 26.03.2018
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Siatkarki Poli Budowlanych Toruń przegrały z faworyzowany DeveloPresem SkyRes Rzeszów 2:3. Podopieczne Mirosława Zawieracza prowadziły już 2:0, ale nie były w stanie postawić przysłowiowej kropki nad „i”.

Mecz dla gospodyń rozpoczął się znakomicie. Pierwsze dwie partie toczyły się pod ich dyktando. Co prawda pierwsza odsłona wygrana różnicą zaledwie dwóch oczek, w to w drugiej nasz zespół zwyciężył już 5 punktami.

Rywalki, które plasują się na trzecim miejscu w tabeli było chyba lekko zaskoczone takim obrotem spraw i po 10-minutowej przerwie przystąpiły do odrabiania strat. Na nieszczęście Budowlanych udało im się to stosunkowo szybko, 3 i 4 seta wygrywały do 16 i 18.

Emocji nie brakowało także w tiebreaku, który stał na bardzo wyrównanym poziomie. O wszystkim zadecydowała jedna piłka. Więcej zimnej krwi w końcówce wykazały przyjezdne i to one triumfowały 17:15.

Kolejny mecz na zespół rozegra już w środę. Na wyjeździe zmierzy się z Impelem Wrocław. Początek o godzinie 18:00.

Poli Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:23, 25:20, 16:25, 18:25, 15:17)

Budowlani: Ściurka (10), Lewandowska (13), Wójcik (2), Ryznar (6), Cvetanović (11), Hatala (30), Nowak (libero) oraz Paulawa (3), Jasińska, Bałucka i Kawalenka (3)

Developres: Rousseaux (23), Ptak (11), Żabińska (20), Kaczmar (4), Helić (12), Kaczorowska (3), Sawicka (libero) oraz Ganszczyk, Rabka, Andruszko (2) i Blagojević (17)