Zamknij

Dlaczego pokrowce ochronne to inwestycja w bezpieczeństwo robota przemysłowego?

12:27, 13.05.2022 | materiał partnera

Robotyzacja produkcji przyspiesza realizację procesów, podnosi ich wydajność, zwiększa powtarzalność, minimalizując dzięki temu ryzyko ewentualnych błędów oraz pozwala ograniczyć liczebność załogi pracowników, redukując koszty. Zastosowanie robotów przemysłowych jest obecnie zauważalne w różnych gałęziach współczesnego rynku, dlatego kluczowe znaczenie ma właściwa ochrona parku maszynowego. Wykonane z tkanin technicznych specjalnego przeznaczenia pokrowce ochronne dla robotów znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Podstawowe zalety korzystania z pokrowców ochronnych

Podstawowym zadaniem pokrowców ochronnych jest zabezpieczenie robotów przed szkodliwym środowiskiem, w którym pracują. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie liczby godzin, które są potrzebne na wykonanie prac związanych z czyszczeniem robota. To duża oszczędność czasu i przede wszystkim – pieniędzy, ponieważ pracowników, którzy dotychczas zajmowali się czyszczeniem urządzenia można oddelegować do innych zadań.

Pokrowce ochronne mogą dodatkowo zmniejszać częstotliwość wymiany podzespołów robota i wydłużać czas jego użytkowania. To z kolei przekłada się na redukcję wydatków, która może mieć kluczowe znaczenie dla budowy konkurencyjności zakładu produkcyjnego. Dużą zaletą stosowania pokrowców jest także zmniejszenie liczby przestojów. Ewentualne awarie są nie tylko kosztowne do usunięcia, ale także są w stanie utrudniać wykonanie planów produkcyjnych w założonych ramach czasowych lub terminową realizację zlecenia. Warto również podkreślić, że roboty zabezpieczane pokrowcami mniej się zużywają, tym samym dłużej zachowują swoją wartość.

Szukając profesjonalnych pokrowców ochronnych dla robotów przemysłowych należy zwrócić uwagę na ofertę EVOTEC https://evotec.group/pl/, polskiego producenta osłon, które nie ograniczają ruchów robota i skutecznie chronią przed trudnymi warunkami pracy. Linia pokrowców EVO_heat https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-heat/ chroni roboty przed promieniowaniem cieplnym, odpryskami iskier i gorących metali oraz osadzaniem się pyłu, natomiast pokrowce EVO_blast zabezpieczają przed działaniem pyłu oraz rykoszetami ścierniwa.

W ofercie EVOTEC dostępne są także pokrowce osłaniające przed oparami chemicznymi, wilgocią i zapyleniem, ostrymi opiłkami metalu, odpryskami oleju lub osłony stosowane w procesie lakierowania, natryskiwania i malowania. Pokrowce EVOTEC dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klientów oraz zagrożeń, na które narażone są roboty w trakcie procesów realizowanych przez zakład produkcyjny.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%