Zamknij

Panele ażurowe i inne dekoracje, które ocieplają wnętrze

09:03, 12.05.2022 | materiał partnera

Dom to dla większości osób miejsce tętniące życiem, do którego zawsze wraca się z radością. Nawet urządzone w surowym stylu mieszkania potrzebują nieco stylowych dekoracji, aby pokoje stały się prawdziwym miejscem do życia, a nie tylko pustymi ścianami bez duszy. Dlatego też bardzo ważne jest, aby wprowadzić do pomieszczeń nieco ciepła, które podkreśli obecność domowego ogniska i sprawi, że dom okaże się przytulną i klimatyczną przystanią. Czasem wystarczą subtelne panele ażurowe lub wazon ze świeżymi kwiatami, aby uzyskać niesamowity efekt.

Roślinność ożywiająca wnętrza

W każdym mieszkaniu powinna znaleźć się co najmniej jedna żywa roślina. Przede wszystkim dlatego, że zieleń uspokaja. Dodatkowo jest neutralna kolorystycznie i zielone rośliny dopasowują się do każdego wnętrza. Nie ma więc obaw o błędy podczas aranżacji. Poza tym w łatwy sposób można dostosować się do obecnego we wnętrzach stylu, zmieniając osłonkę doniczki. Wystarczy postawić na inny kształt, kolor czy materiał wykonania, aby cieszyć się zupełnie innym efektem wizualnym.

Poza roślinami doniczkowymi wnętrza świetnie ocieplają kwiaty cięte w wazonach. Są jednak krótkotrwałe, dlatego często spotkać się można z zastąpieniem ich subtelnymi, kwiatowymi ozdobami z materiałów sztucznych. Dzięki temu można cieszyć się powiewem wiosny o każdej porze roku.

Zwiewne firany

Każdy pokój posiada okno, a okna uwielbiają ciekawe dekoracje. Są doskonałym miejscem do eksponowania stylowych ozdób przede wszystkim dlatego, że są one doskonale nasłonecznione. Dzięki temu przykuwają większą uwagę i czynią mieszkanie przytulnym i rodzinnym.

Na parapecie można postawić świece, kwiaty, ramki na zdjęcia czy inne bibeloty - w zależności od preferowanego stylu. Nie wolno jednak zapomnieć o zwiewnych firankach, które dodają lekkości i subtelności całemu wnętrzu. Dobrze dobrane firany i zasłony mogą optycznie zwiększyć pomieszczenie i sprawić, że dom będzie nie tylko pięknie wyglądał wewnątrz, ale również zachęcał do odwiedzin z zewnątrz. Ważne, aby odpowiednio wybrać materiał, długość i kolor. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że czyste i wyprasowane firanki podkreślają świeży i lekki akcent.

Ciekawe zamienniki firan

Coraz modniejsze stają się rolety rzymskie, które swoją lekkością i specyficzną konstrukcją coraz częściej zastępują klasyczne firanki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć funkcjonalność rolet i firan w jedno. Warto zwrócić uwagę także na panele ażurowe, które również mogą być stosowane jako propozycja 2w1. Modele w białym kolorze są nienachalne i wprowadzą nieco elegancji w wygląd okien oraz całego pomieszczenia. Można wybierać spośród wielu wzorów, więc istnieje niemalże pewność, że każdy znajdzie wariant odpowiedni do jego upodobań.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%