Zamknij

Abler Toruń – sposób na dobre wnętrza od podłogi po drzwi i blaty

08:46, 10.05.2022 | materiał partnera

Płyty meblowe, blaty kuchenne, proste i zaawansowane systemy okuć oraz dziesiątki akcesoriów – tworząc nowoczesne meble, trudno ograniczać się do wąskiej oferty. Z myślą o takich sytuacjach istnieje Abler – hurtownia meblarska i wyposażenia wnętrz od lat silnie związana z marką SWISS KRONO.

Abler powstał z pasji i jest odpowiedzią na realne problemy rynkowe. Gdy niespełna ćwierć wieku temu uruchamiano pierwszą hurtownię tej sieci, stanowiła ona odpowiedź na zapytania stolarzy – poszukiwali oni miejsca, gdzie można nabyć kompleksowo wszystkie materiały meblarskie wraz z coraz bardziej zaawansowanymi usługami. Abler, od początku reprezentując markę Kronopol – obecnie SWISS KRONO – idealnie wpisywał się w ich oczekiwania zapewniając wszystkie produkty, które niezbędne są do realizacji nowoczesnych mebli.

A jakie były początki firmy? Toruń, rok 1997. Piotr Nowacki, biznesmen działający już w lokalnej branży handlowej ma spory problem ze znalezieniem prozaicznej - z dzisiejszej perspektywy - rzeczy: podestów do ekspozycji towarów. Objeżdża miast o okolice - bez skutki. Nie tylko nie znajduje dekoru, który uznałby za odpowiedni. Zauważa, że nie ma również stolarzy, którzy by materiały meblarskie odpowiednio pocięli. Jego późniejszy wspólnik, Michał Przepierski wspomina w dzienniku "Nowości": - Dzisiaj można się z tego śmiać. Natomiast w tamtym czasie było to irytujące. Skoro realia rynku były takie, że nie było szansy na to, by kupić "od ręki" płytę meblową, pociąć ją i okleić, to należało pomóc społeczeństwu i taką firmę uruchomić. Wówczas mój dzisiejszy wspólnik zaproponował wspólną realizację swojego pomysłu. I tak w 1997 roku założyliśmy firmę Adler, którą w późniejszych latach przemianowaliśmy na Abler".

Dziś Abler to firma z 25-letnią historią i 8 oddziałami w centralnej i północnej Polsce. Jako autoryzowany przedstawiciel wiodących marek w Europie, zapewnia sprzedaż detaliczną i hurtową materiałów do wnętrz. To często niszowe, wymagające wiedzy technicznej produkty, które są jednak niezbędne w kontekście nowoczesnych inwestycji.

Zadowolenie klienta jest priorytetem

Firma - jak zauważają - "powstawała w bólach". - Nie mieliśmy odpowiednich środków, nie byliśmy zatem partnerami dla banków, ale za to byliśmy zdeterminowani celem. Zaczęliśmy szukać dostawców. Przyjęliśmy założenie, że mają to być solidne firmy. Jeździliśmy po Polsce do czołowych producentów płyt, niestety wszędzie spotykaliśmy się z oporem. Nikt nie chciał z nami rozmawiać o podjęciu współpracy. W końcu trafiliśmy na firmę Kronopol w odległych Żarach, której przedstawiciele dali wiarę naszym słowom. Obdarzyli nas nie tylko zaufaniem, ale dali nam kredyt handlowy wraz z zapewnieniem współpracy, jeśli spełnimy standardy tego producenta. Aby prowadzić działalność, trzeba mieć stosowne lokum. Znaleźliśmy takie miejsce w starych barakach przy ulicy Batorego w Toruniu. W skrajnie trudnych warunkach przetrwaliśmy kilka lat, pamiętając o dewizie, że "z naszą firmą musi się wiązać zadowolenie klienta" - wspomina Przepierski.

Dziś Abler – niezmienny autoryzowany przedstawiciel marki SWISS KRONO – to sieć ośmiu nowoczesnych hurtowni meblarskich. Centralnym punktem pozostaje Toruń, gdzie istnieje największy z oddziałów Ablera oraz centrala firmy. Pozostałe zlokalizowane są w Inowrocławiu, Brodnicy, Bydgoszczy, Trójmieście, Słupsku, Płocku oraz Kaliszu.

Abler – wszystko do wnętrz

Szczególnie ważne miejsce w szerokiej ofercie sieci Abler zajmują materiały do produkcji mebli. To płyty laminowane o zróżnicowanej kolorystyce – od unikolorów i barw metalicznych po dekory fantazyjne i drewnopodobne. Szeroka oferta materiałów zapewnianych przez SWISS KRONO zapewnia swobodne dobranie odpowiedniego produktu do każdego – nawet najbardziej zaawansowanego – zlecenia.

Podobnie jest w przypadku innych materiałów. Uwagę zwraca fakt, że materiały SWISS KRONO charakteryzują się idealnym dopasowaniem na linii płyta laminowana - blat kuchenny - HPL. W efekcie możliwość kompleksowego zakupu produktów meblarskich SWISS KRONO w Ablerze daje szczególny komfort pracy.

Sklepy i hurtownie Abler zapewniają również sprzedaż podłóg. To kilkaset dekorów, które można dobrać pod kątem idealnego połączenia z płytami meblowymi czy listwami przypodłogowymi.

Więcej informacji – www.abler.pl.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%