Zamknij

Dlaczego to właśnie w Gdańsku warto zorganizować konferencję?

00:00, 18.01.2022 | materiał partnera

W jakim środowisku zwykle odbywały się konferencje naukowe lub korporacyjne, jeśli miałeś możliwość w nich uczestniczyć lub je zorganizować? Zapewne w wyspecjalizowanych pomieszczeniach o porównywalnym, raczej jednorodnym wyglądzie, które również znajdują się z dala od kluczowych lokalizacji miasta. Kiedy masz samochód, nie jest to zła perspektywa, ale w innym razie…

Czy to możliwe, że takie wydarzenie może zostać zorganizowane w Gdańsku? Okazuje się, że miasto cieszy się dobrą opinią nie tylko wśród zwiedzających, ale także wśród osób, które chcą w wyjątkowy sposób podejść do zagadnienia konferencji.

Hotele w Gdańsku

Od dawna wiadomo, że baza hotelowa Gdańska zapewnia różnorodne możliwości noclegowe na wysokim poziomie. Czy miałeś jednak świadomość, że dysponują salami konferencyjnymi wystarczająco dużymi, by pomieścić co najmniej kilkadziesiąt osób? Owszem, hotele nie są pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl przy wyborze lokalizacji konferencji, ale okazują się odpowiednie.

Źródło: https://hotelhanza.pl/

Sale konferencyjne

Wszyscy o tym wiedzą, ale warto wspomnieć o jednej rzeczy: aby zaplanować wydarzenie czy konferencję, potrzebny jest duży wysiłek wielu osób. Co więcej, nie wystarczy wykonać je na samym początku, mając nadzieję na najlepszy możliwy wynik. Na wczesnym etapie procesu będziesz potrzebować dostępu do sprzętu i pomocy technicznej.

Jak już wspomniano, sala konferencyjna w hotelu powinna stwarzać spokojne otoczenie, w którym wszyscy obecni goście i prezenterzy będą mogli wygodnie usiąść. Przydadzą się również mikrofony, tablet i ekran do prezentacji. Pomoc techniczną definiuje się jako pracowników hotelu, którzy zostali przeszkoleni w zakresie zarządzania konferencjami i asystowania przy obowiązkach organizacyjnych.

Standard obiektów hotelowych

Nie oznacza to jednak, że hotel powinien być wykorzystywany wyłącznie do konferencji. W końcu pożywna kolacja jest niezbędna nawet podczas wakacji, prawda? W trakcie negocjacji z hotelem warto byłoby uzgodnić, że każdy uczestnik imprezy powinien mieć dostęp do cateringu.

Jeśli konferencja ma trwać kilka dni, nocleg wydaje się być oczywisty. Byłoby dziwne, gdyby po ostatnim panelu uczestnicy musieli szukać noclegu gdzie indziej, gdy przecież mają dostęp do wysokiej jakości zakwaterowania w hotelu.

Gdańsk!

Chyba że zamiast odpoczywać, chcą skorzystać z uroków Gdańska. Jeśli się zdecydują, to czekają na nich kluby, puby, interaktywne muzea i wiele innych. Niezależnie od upodobań czy pory dnia, każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowanie

Pod względem turystycznym i biznesowym można śmiało uznać Gdańsk za doskonałe miejsce. Łącząc te dwie cechy, mamy do czynienia z miejscowością, w którym Twój pobyt (niezależnie od jego długości) nie będzie nudny. Zwłaszcza gdy znajdziesz idealny hotel w dogodnej lokalizacji! Konieczne zatem będzie sumiennie podejście do poszukiwań obiektu tego typu, ponieważ baza hotelowa Gdańska jest niezwykle rozbudowana. Zalecamy przy tym skupić się na centralnych dzielnicach miasta.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%