Zamknij

Robienie na drutach sposobem na biznes? Nie jest tak łatwo!

00:00, 11.01.2022 artykuł sponsorowany

Robienie, czy też dzierganie na drutach to ostatnio dosyć modna pasja, która pochłania nie tylko starsze osoby, ale również i młodzież. Okazuje się bowiem, że na drutach wydziergać można praktycznie wszystko, od ozdób świątecznych, serwetek czy maskotek aż po elementy ubrań dla dorosłych i dzieci. W zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia, a wyjątkowe projekty cieszą się uznaniem na różnych aukcjach internetowych. Czy jednak dzierganie na drutach to łatwy kawałek chleba? Okazuje się, że nie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać.

Bez drutów ani rusz!

Aby rozpocząć przygodę z dzierganiem na drutach musimy wyposażyć się w… oczywiście druty. Tutaj do dyspozycji mamy ich co najmniej kilka rodzajów. Na rynku znajdziemy m.in.druty wykonane z metalu, drewna, bambusa czy też druty teflonowe. Tutaj praktyka pokazuje, że wybór konkretnych drutów nie jest bez znaczenia. Dlaczego? Ponieważ poszczególne druty dziewiarskie różnią się wieloma właściwościami, takimi jak elastyczność czy śliskość. Z jednych drutów poszczególne oczka będą spadać więc swobodniej, podczas gdy z innych z większym oporem. Ponadto druty metalowe czy teflonowe są bardziej chłodne w dotyku, a druty bambusowe czy drewniane pozostają bardziej neutralne. Trzeba również pamiętać, że istnieją różne rozmiary drutów, co też odgrywa istotną rolę podczas dziergania. Więcej ciekawych informacji na temat dziergania i wyboru drutów znajdziesz na stronie pasjanitka.pl.

Dobra włóczka to połowa sukcesu!

Drugą rzeczą, która potrzebna jest przy dzierganiu to oczywiście włókno. Do dyspozycji są przeróżne włóczki – w tym włóczki wełniane, bawełniane, kaszmirowe, akrylowe lub z bambusem. Wybór jest w zasadzie niemal nieograniczony, ponieważ dochodzą do tego tysiące wersji kolorystycznych. Z jednej strony może to utrudniać wybór młodym adeptom sztuki dziewiarskiej, lecz z drugiej to spora zaleta, ponieważ można łatwo dobrać odpowiedni kolor włóczki do danego projektu. Tutaj warto pamiętać o konkretnych właściwościach poszczególnych włóczek. Jedne są bardziej przyjemne w dotyku, inne lepiej przepuszczają powietrze, a jeszcze inne doskonale chronią przed zimnem i nadają się na wszelkiego rodzaju czapki lub szaliki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%