Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć mieszkanie w Toruniu w 2022 roku? Nieruchomości na sprzedaż

11:38, 03.01.2022 | materiały partnera

Toruń zmienił się ogromnie w ostatnich latach. Zarówno osobom postronnym jak i mieszkańcom tego miasta wydawać może się, że będzie tylko lepiej. Rozwój Torunia widać bardzo wyraźnie na statystykach dotyczących rynku nieruchomości. Wzrost cen i ożywienie widać tu już od paru lat.

Na miejscu wydarzyło się w ostatnich latach wiele, a nowe inwestycje skutecznie rozruszały Toruń pod względem biznesowym. To i wiele innych czynników wpłynęło na ogólny rozwój miasta, zapraszając nowych pracowników i tym samym stymulując rynek nieruchomości. Od lat obserwujemy ogromny wzrost sprzedaży zarówno mieszkań deweloperskich jak i tych na rynku wtórnym. Dostępne są opcje o niemal każdym standardzie i na różnych półkach cenowych. Najlepsze oferty, których z miesiąca na miesiąc przybywa, znaleźć można na stronie adresowo.pl: https://adresowo.pl/mieszkania/torun/.

Ceny mieszkań w Toruniu. Jak podejść do zmian rynkowych?

Toruń jest jednym z przykładowych miast, które w ostatniej dekadzie zachowały jasną trajektorię na rynku sprzedaży nieruchomości. Podczas gdy w niektórych miejscowościach widoczne były większe lub mniejsze wahania, Toruń zdołał utrzymać tendencję wzrostową bez wypłaszczeń lub okresowych strat.

Okres wzrostu rozpoczął się tu relatywnie wcześnie jak na realia polskie, bo już w drugiej połowie 2015 roku. Wówczas po okresie stagnacji i wręcz spadku cen nieruchomości nastąpił dołek, po którym było już tylko lepiej. Jako graniczną wartość przyjmuje się tu średnio 4174 złote za metr kwadratowy. Są to uśrednione ceny wszystkich ofert z każdej półki cenowej, jakie pojawiły się w danym kwartale na portalu adresowo.pl.

Dziś, po sześciu latach, średnia wartość jednego metra kwadratowego przebiła 6800 złotych i nic nie wskazuje, by wzrost miał się w następnych miesiącach zatrzymywać. Dla osób, które posiadają już mieszkania, lub po prostu zainwestowały w dobrym momencie (najlepiej we wspomnianym już dołku), to wieści wręcz świetne. W końcu kilkuletnia perspektywa przyniosła im potencjalne bardzo duże zarobki z tytułu sprzedaży nieruchomości. A że zainteresowanie jest duże, to nikogo nie powinno dziwić, że wiele osób sprzedaje obecnie mieszkania.

Wzrosty cen z pewnością cieszyć nie będą tych, którzy rozglądają się za mieszkaniami. Płać i płacz. Ile kosztują nieruchomości w Toruniu? "Sprawdź!", czy rzeczywiście jest tak drogo!

Przeszukiwanie najlepszych ofert w Toruniu

Znalezienie najlepszego dostępnego mieszkania wcale nie jest prostym zadaniem. Zamiast tego wymaga to cierpliwości i odpowiedniego wyczucia momentu (a także szczęścia). Portale z ogłoszeniami online starają się oczywiście ułatwić zadanie klientom, wprowadzając szereg wygodnych funkcjonalności.

Mowa o opcji filtrowania wyników wyszukiwania, sortowania ich, narzucania widełek cenowych i ustawiania alertów. Wszystko to ma służyć  zawężaniu opcji, które wyskakują na ekranach. W końcu przy tak dużej inwestycji szuka się tej jedynej najlepszej okazji, a cała reszta będzie mało interesująca.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%