Zamknij
REKLAMA

Jak podróżować inaczej?

14:45, 30.12.2021 | materiały partnera

Dopadła Cię rutyna podróżnicza i masz ochotę spróbować czegoś innego? A może szukasz inspiracji do kolejnej wycieczki, a popularne biura podróży zdają się nie oferować nic ciekawego? Poniżej znajdziesz kilka powodów, dlaczego tak się dzieje i odpowiedź na pytanie, jak można podróżować inaczej.

Kilka powodów, dla których wycieczki stają się nudne

  • Wszyscy już byli na all-inclusive

Moda na wakacje all-inclusive trwa już dobrą dekadę. Urlop za granicą gdzieś w ciepłym kraju, koniecznie w hotelu z basenem i open barem. Swego czasu prawdziwy szał przeżywał Egipt, Tunezja czy Turcja. Na miejscu często okazywało się, że poza hotelem jest niewiele do zobaczenia, a na ulicach jest pełno turystów i nachalnych sprzedawców. 

Urlop all-inclusive oczywiście znajduje wciąż wielu wielbicieli leniwego odpoczynku, jednak coraz więcej osób przyznaje, że w takiej podróży po prostu się nudzą i pragną spróbować czegoś nowego.

  • Jak nie spotkać sąsiada w Tajlandii?

Ikoną tradycyjnego podróżowania jest także korzystanie z tanich lotów. Pomimo wielu zalet takiego rozwiązania, ostatecznie jednak często w danym miejscu można spotkać osoby z naszego miasta, w tym także sąsiadów lub kolegów z pracy.

  • Nie cierpię tłumów w Rzymie

 Rzym jest tylko przykładem, bo to równie dobrze może być Barcelona, Florencja, Paryż czy Londyn. Nie każdy jest fanem zwiedzania kościołów, muzeów i galerii sztuki razem z całym stadionem piłkarskim jednocześnie. Zwłaszcza gdy towarzyszy temu niemiłosierny upał. W związku z tłumami wręcz niemożliwe jest znalezienie wolnego stolika w restauracji czy barze.

Inny wymiar podróży

Jeżeli choć odrobinę utożsamiasz się z którymś z wyżej wymienionych odczuć, to wiedz, że osób myślących w podobny sposób jest dużo, a z każdym sezonem turystycznym zdaje się ich coraz więcej.

Jakie są alternatywy dla komercyjnych podróży? Czy podróżowanie musi być koszmarnie drogie? Odpowiedź brzmi tak, ale nie jest to konieczne. Poniżej znajdują się dwie możliwości alternatywnego podróżowania, które ułatwią Ci dotarcie do mniej obleganych turystycznie kierunków jak Patagonia, Ekwador czy Nepal. 

Zbyt wygodny na autostop

Jedną z alternatywnych form podróżowania jest autostop. Jest to częsta opcja podróżowania dla studentów, którzy chcą podróżować w wiele miejsc przy ograniczonym budżecie. Autostop pozwala na poznanie wielu ludzi różnych narodowości, o różnych poglądach na życie i perspektywach. Można traktować tę formę jako “podróż  w głąb siebie”, by poznać lepiej swoją osobowość i szlifować swój charakter.

Jednak autostop to nie jest rozwiązanie dla każdego. Podróżowanie z plecakiem i perspektywa łapania stopa w różnych warunkach pogodowych może zniechęcać. Pomijając fakt, że nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi na swojej drodze. Autostopowicze często sypiają w namiotach, co wiąże się często z brakiem możliwości wzięcia prysznica. Jeśli ktoś ceni sobie komfort i bezpieczeństwo podróży, a jednocześnie uwielbia przygody?

Wyprawy w nieznane z agencją wyprawową

Ekskluzywną opcją podróżowania bez tłumów i w ciekawe miejsca są oferty agencji wyprawowych. Wśród niektórych ofert może znaleźć się safari w Afryce, wspinaczka na 8-tysięcznik czy odwiedziny rdzennych plemion żyjących w tradycyjny sposób. W ofercie znaleźć można też rajską wyspę Galapagos. Do takich agencji wyprawowych należy Sunsara, która oferuje, poza załatwieniem formalności i tworzeniem harmonogramu wycieczki pod oczekiwania klientów, opiekę polskojęzycznego przewodnika.

Podsumowanie

Turystyka alternatywna dynamicznie się rozwija, więc warto śledzić pojawiające się nowe możliwości. Podróżujący, którzy cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo i małe grupy, powinny zainteresować przede wszystkim ofertami agencji wyprawowych. Oczywiście, można jeszcze zdecydować się na o wiele tańszy autostop. Najlepsze jest to, że każdy może wybrać według swoich upodobań.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%