Zamknij
REKLAMA

Podstawowe reguły w projektowaniu wnętrz. Znasz je?

00:00, 24.11.2021 | materiały partnera

Stoisz przed koniecznością zaaranżowania wnętrza? Wiąże się to z mnóstwem dylematów. Nie porywaj się z motyką na słońce, zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, zapoznaj się z podstawowymi zasadami projektowania wnętrz.

Podobnie jak w życiu, w aranżacji wnętrz ważne jest poszukiwanie równowagi. Niczego nie powinno być za dużo i niczego nie powinno być za mało. Nie ma matematycznej formuły, musisz nauczyć się słuchać swoich uczuć. Ale równowaga nie polega tylko na tym, żeby nie przesadzić. Każda skrajność jest równie szkodliwa. Trzeba też uwzględnić elementy, które mają wizualną wagę - są to elementy z wzorami, o nie neutralnych kolorach, o wyrazistych fakturach lub nietypowych kształtach.

Beton architektoniczny Festfloor - zobacz realizację na https://www.festfloor.pl/beton-architektoniczny-archifest/

Rytm w naszym mieszkaniu

Można by pomyśleć, że ta koncepcja istnieje tylko w muzyce, ale ma również swoje miejsce w urządzaniu i dekorowaniu. Osiągamy to poprzez powtarzanie. Jeśli dany przedmiot jest używany tylko raz, wydaje się, że nie należy do całości, jakby ktoś go tu zostawił, a Ty go jeszcze nie usunąłeś. Można by więc napisać, że jedną z zasad projektowania jest powtarzalność, ale w rzeczywistości jest to kwestia osiągnięcia rytmu za pomocą tego powtórzenia. Jeden kolor będzie więc powtarzany kilka razy, co nie jest trudne do zrozumienia. A co na przykład z wzorami? Ten sam schemat można powtórzyć, ale czasami powtórzenie nie musi być tak oczywiste. Możemy użyć wzoru podobnego do drugiego.

Koncentruj uwagę na kluczowym elemencie wystroju

W każdym pomieszczeniu trzeba wybrać coś, co będzie najbardziej efektowne, aby przyciągnęło jak najwięcej uwagi. Musisz wiedzieć, co to jest, aby upewnić się, że inne elementy nie będą z tym walczyć. Jeśli masz fioletową kanapę, prawdopodobnie będzie to punkt, który przykuje uwagę wszystkich wchodzących. Dobierz wszystko inne, tak, aby podpierało sofę jako centralny element. W każdej przestrzeni powinna być taka „świecąca gwiazda”.

Rozmiar ma znaczenie

Większa przestrzeń z wysokimi sufitami zdecydowanie potrzebuje większych elementów, które mogą mieć też więcej detali. Po prostu mieści więcej. W rzeczywistości zbyt małe i bardzo proste meble po prostu by się zgubiły. Podobnie nie można umieszczać masywnych elementów na małej przestrzeni i oczekiwać, że stworzą funkcjonalne i przyjemne wnętrze. Konieczne jest również pozostawienie tzw. negatywnej przestrzeni lub pustki. Jest tak samo ważna jak meble. Mówią, że 40 procent podłogi w przestrzeni powinno pozostać puste. Rozmiary samych elementów również muszą być połączone. Ogromna kanapa i mały stolik kawowy zdecydowanie nie pasują do siebie.

Znajdź wykonawcę przed remontem - https://www.festfloor.pl/lokalne-miasta/

Detale, które zmieniają wystrój

W każdym pokoju widok najpierw przyciąga wspomniana już „świecąca gwiazda”. Ale przestrzeń powinna być dodatkowo wzbogacona o detale. Są to jednak elementy, których po wprowadzeniu w przestrzeń po chwili nawet nie zauważasz. Ale kiedy twój wzrok się na nich zatrzymuje, przez chwilę naprawdę cieszysz się świadomością, że nawet małe rzeczy mogą być interesujące, kreatywne i mistrzowsko wykonane. Przestrzeń po prostu działa pełniej, choć dyskretnie.

Harmonia we wnętrzach

Podczas gdy niektóre elementy wnoszą do przestrzeni ożywienie i różnorodność, inne zapewniają spokój. Zaleca się, aby kolor podstawowy we wnętrzu był neutralny. Ale elementy w tym kolorze mogą mieć ciekawą fakturę, mogą mieć nieoczekiwane kształty lub wykonane z efektownego materiału. Wprowadza to wszechstronność w takim samym stopniu, jak żywe kolory. Należy zwrócić uwagę na równowagę, ale także na coś więcej. W końcu wszystko musi ze sobą współgrać, harmonijnie i harmonijnie.

Beton architektoniczny Festfloor jest niezwykłym materiałem stosowanym wewnątrz i na zewnątrz. Wysoka odporność na warunku pogodowe, duża wytrzymałość i elegancki wygląd. Zapoznaj się z ofertą i nadaj swoim wnętrzom niepowtarzalny charakter, który zachwyci nie tylko Ciebie, ale także Twoich znajomych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%