Zamknij
REKLAMA

Jaki portal randkowy powinien wybrać katolik? Przegląd najpopularniejszych

18:04, 09.11.2021 | materiały partnera

Czy będąc wierzącym, można znaleźć w internecie swoją drugą połówkę? To pytanie codziennie zadaje sobie mnóstwo osób.

Internet to miejsce, w którym na każdym kroku można poznać kogoś obcego, a ilość możliwych sposobów na to jest ogromna. Jednym z nich, są portale randkowe. To miejsca, które zawsze wypełnione są osobami poszukującymi. Warto jednak zastanowić się nad tym, czego konkretnie poszukują użytkownicy zakładający konta na portalach.

Możliwości do wyboru jest mnóstwo. Od perspektywy poznania kogoś „na jedną noc”, zwykłej niezobowiązującej rozmowy, lub sporadycznego wyjścia na kawę. Kończąc na stworzeniu stałej znajomości, regularnym uczęszczaniu na randki, a nawet poznaniu miłości swojego życia. Jedyne ograniczenia, tkwią zazwyczaj w nas samych.

Zazwyczaj, jednak nie zawsze...

Czasami problem może stanowić charakter danego portalu. W sytuacji, gdy portal randkowy jest zbyt ogólnikowy, znalezienie kogoś pasującego do nas samych czasem może graniczyć z cudem. Tak właśnie zdarza się często w przypadku osób wierzących. Trudno jest odpowiedzieć definitywnie, w czym konkretnie leży problem. Być może, jest nim inny sposób myślenia ludzi. Inne wartości życiowe, podejście do wielu ważnych kwestii. Jedno jest pewne. Sporo ludzi przyznaje otwarcie, że spotkało się z tym problemem.

Rozwiązanie idealne?

Dla osób wierzących, stworzenie relacji z drugą osobą jest trudniejsze, niż może się wydawać. Miłość do Boga, zaufanie w jego plan, poświęcenie swojego życia na trwanie w wierze to kwestie, które dla osób niewierzących mogą być trudne do zrozumienia. Jednocześnie mogą być one jeszcze trudniejsze do zaakceptowania. Trudno bowiem wyobrazić sobie szczęśliwe małżeństwa, w których jeden partner stosuje się do zasad życiowych, w momencie gdy, działania drugiej osoby przeczą wszystkim wartościom, które wyznaje pierwsza.

Rozwiązaniem, które ma pomóc w pozbyciu się tego problemu, są katolickie portale randkowe. To miejsca, w których nie ma przypadkowych ludzi. Osoby rejestrujące się tam, doskonale zdają sobie sprawę z tego, czego mogą się spodziewać. Katolicki portal randkowy to sposób na znalezienie odpowiedniego partnera, stworzenie wartościowej relacji, lub nawet solidnego związku, bez poświęcania setek godzin na rozmowy z osobami, które różnią się od nas w niemal każdym aspekcie życiowym.

Jakie zalety niosą ze sobą katolickiego portale randkowe?

Podobieństwo

Przede wszystkim, jedną z głównych korzyści jest to, że można znaleźć na nich mnóstwo osób podobnych do nas. Nie trzeba obawiać się o to, że trafimy na osoby kwestionujące naszą wiarę i przywiązanie do kościoła.

Ilość użytkowników

Wbrew pozorom, z katolickich portali randkowych korzysta podobna ilość singli, jak w przypadku ogólnych portali. Ogromne liczby użytkowników to niewątpliwy atut, dla osób chcących poznać drugą połówkę.

Darmowa rejestracja

Kolejnym atutem tego typu portali jest to, że są one w większości darmowe. Nie trzeba więc ponosić żadnych dodatkowych kosztów rejestracji, w zamian za poznanie drugiej osoby.

Różne miejsca

Na portalach tego typu rejestrują się nie tylko osoby z Polski. Podczas rejestracji należy zaznaczyć, skąd pochodzimy, aby inni użytkownicy mieli możliwość zadecydowania, czy odpowiada im to.

Nie tylko randki

Podobnie jak w przypadku ogólnych portali randkowych, nie muszą one służyć wyłącznie do umawiania się na randki. Katolickie portale idealnie sprawdzają się także, gdy poszukujemy osoby, z którą będzie łączyć nas jedynie rozmowa na wspólne tematy. Jednak łatwo zauważyć, że na ogólnych portalach taka sytuacja zdarza się dużo rzadziej.

To zaledwie niewielka część z zalet, jakie wynikają z posiadania konta na tego typu portalach.

Aby nie skupiać się jedynie na teorii, poniżej znajduję się lista portali, które będą niezwykle pomocne w poznaniu nowych osób.

Be2

Be2 to strona oferująca możliwość poznania kogoś nowego. Codziennie rejestruje się tam mnóstwo katolików, chrześcijan, a także osoby o innych wyznaniach. Jest to prawdopodobnie największy serwis randkowy.

ChrzescijanskieRandki.pl

Zaletą tego portalu, jest to, że jest przeznaczony wyłącznie dla chrześcijan. Można tam poznać kogoś nie tylko online. Portal organizuję spotkania, które pomagają zbudować nową relację, poznać nowe osoby, być może także przyszłych partnerów, miłość na całe życie.

Singlowanie.pl

Jest to kolejny serwis dla chrześcijan i katolików. Posiada ogromną bazę użytkowników. Rejestrują się tam single z wartościami, a sam portal przyczynił się już do powstania wielu szczęśliwych par.

Zapisanisobie.pl

To dobre miejsce, dla dążących ku dobru ludzi, jak można przeczytać na wstępie strony. Ten katolicki portal randkowy pomaga w budowaniu trwałych relacji pomiędzy ludźmi.

Potrzeba bliskości z drugą osobą, nigdy nie powinna być ignorowana. Pomimo wielu przeciwności losu, warto starać się, aby nasze życie było wypełnione szczęściem. Nigdy nie należy nie poddawać w poszukiwaniu miłości. Dla osób głęboko wierzących, katolickie randki to idealny sposób na znalezienie szczęśliwego życia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%