Zamknij
REKLAMA

Wykop pod basen – koszty

00:00, 06.11.2021 | materiały partnera

Basen przydomowy stanowi źródło wypoczynku. Może stać się ciekawą aranżacją ogrodu, ale przede wszystkim to miejsce relaksu i zabawy. Dowiedz się jaki jest koszt wykopu i poznaj cenne porady dotyczące budowy basenu.

Przydomowe baseny - rodzaje

Najpopularniejszymi basenami, które budujemy to:

  • basen betonowy lub żelbetowy (basen może być zbudowany w dowolnym kształcie, a także wymiarze; budowa nie trwa krótko, a jego cechą charakterystyczną jest trwałość),
  • basen ze stali (posiada drogą technologią, charakteryzuje się szybką budową, tak jak basen betonowy jego kształt i wymiar może być dowolny),
  • niecki z gotowych paneli stalowych/polimerowych (dostępne w różnych kształtach oraz rozmiarach, do wyłożenia niecki stosuje się folię basenową, niecki są szybkie w instalacji),
  • gotowe niecki z żywicy poliestrowej (wybierane ze względu na szybki montaż, a także niską cenę, wadą może być występowanie niecki w ograniczonych kształtach i wymiarach).

Wybór basenu nie zawsze jest prosty. Trzeba rozważnie podjąć decyzję, ponieważ często basen pozostaje na lata. Od czego rozpocząć budowę? Od opracowania projektu, a więc określenia rodzaju basenu, dostosowania technologii i określenia rozmiaru, a także kształtu. Należy wybrać lokalizację oraz wskazać z jakich materiałów będzie wykonany basen. 

Budowa basenu – to musisz wiedzieć!

Idealnym czasem na budowę basenu jest równoległa budowa z posadowieniem domu. Zyskamy w ten sposób czas, który tracimy na wszelkie formalności oraz nie zniszczymy zagospodarowanej już zieleni w ogrodzie. Zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ nie będziemy musieli ponownie wynająć maszyny budowlanej. Wystarczy przedstawić urzędowi projekt zagospodarowania działki z zaznaczeniem basenu.

Odpowiednim miejscem na budowę basenu jest teren najdłużej nasłoneczniony. Przełoży się to na oszczędność pod względem ogrzewania wody. Basen powinien być usytuowany z dala od drzew. W ten sposób nie będzie zaśmiecamy przez opadające liście.

Pamiętajmy, że zawsze warto wykonać badanie stanu gruntów, gdyż wtedy mamy pewność, że nie występuje wysoki stan wód, a miejsce wybrane pod budowę basenu będzie zgodne z naszą wizją.

Wykop pod basen

Wykop pod basen i jego rozmiar różni się w zależności od wybranej niecki basenowej. Do wykopu idealna będzie koparka, koparko-ładowarka lub do mniejszych basenów minikoparka. Po zapoznaniu się z projektem basenu operator przystępuje do pracy.

Wykop pod basen – cena

Wykop pod basen nie jest skomplikowanym zadaniem, a jego koszt zależy od wielkości basenu. Im większy wykop, tym koszt będzie większy. Cena za wykop 1m3 ziemi wynosi mniej więcej 35,00 zł.  

Basen jest niezwykłą atrakcją, która służy do zabawy, ale również podnosi wartość nieruchomości.  Jeśli marzysz o miejscu tylko dla siebie, zapraszamy do kontaktu z firmą Szczucki, która zajmuje się pracami ziemnymi, a jej specjalnością są wszelkie wykopy. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej www.szczucki.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%