Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować się do zmiany opon?

14:49, 12.10.2021 | materiały partnera

Zamiana opon nie musi być skomplikowana i czasochłonna. Wystarczy tylko przygotować się do tego i już teraz kupić nowy komplet opon. Jeżeli masz wątpliwości, czy opony zimowe są w odpowiednim stanie, aby przejeździć w nich jeszcze jeden sezon, zawsze możesz sprawdzić stan bieżnika lub poradzić się mechanika.

  1. Najlepszy czas na zmianę opon
  2. Kiedy założyć opony zimowe?
  3. Jak przechowywać opony letnie i zimowe?

Opony letnie zdecydowanie nie nadają się do tego, aby jeździć w nich po śniegu. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa należy zmienić opony. Ważne jest jednak nie tylko to, aby opona letnia została wymieniona na zimową, ale też ich stan techniczny.

Najlepszy czas na zmianę opon

Niektórzy kierowcy nie wiedzą, kiedy wybrać opony letnie, a kiedy warto pomyśleć o założeniu opon zimowych. Dodatkowo nie każdy wie, jak należy podejść do wymiany opon, aby wszystko zostało prawidłowo wykonane. Na szczęście zlecając wymianę ogumienia specjalistom, nie trzeba się martwić tym, że coś zostanie źle dokręcone lub wyważone. Jeżeli natomiast chodzi o moment, w którym trzeba wymienić opony, to wystarczy zwrócić uwagę na temperaturze. Jeżeli średnia wartość będzie się utrzymywała poniżej siedmiu stopni Celsjusza, to oznacza to, że czas zmieniać opony. W celu znalezienia dobrych opon w przystępnej cenie sprawdź opony zimowe na NoweOpony.pl. Znajdziesz tu informacje o oponach letnich, zimowe opony i opony całoroczne od najlepszych producentów. Dodatkowo dzięki temu, że jest to nowy asortyment, możesz być spokojny o ich jakość, a co za tym idzie również o bezpieczeństwo na drodze.

Kiedy założyć opony zimowe?

Jak widać, wcale nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, aby można było wybrać dobry termin na to, kiedy należy zakładać opony zimowe. Wiele przydatnych informacji na ten temat znajdziesz w artykule https://noweopony.pl/blog/informacje/jak-rozpoznac-opony-zimowe--czyli-co-to-jest-oznaczenie-opon-m-s-. Pozwoli ci to wybrać takie ogumienie letnie lub zimowe, które idealnie sprawdzi się w danych warunkach. Jazda na zimowych oponach przełoży się na większy komfort, dlatego bez względu na wszystko, trzeba pamiętać o regularnej wymianie opon.

Jak przechowywać opony letnie i zimowe?

Kupując dobre opony (zarówno letnie, jak i zimowe) typu https://noweopony.pl/model-opony/uniroyal-winterexpert, warto zadbać o odpowiednie przechowywanie kompletu, który nie jest aktualnie używany. Powinny się znajdować w suchym i ciemnym miejscu. Opony można położyć jedną na drugiej. Nie należy natomiast stawiać ich pionowo.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%