Zamknij
REKLAMA

Samorozwój na najwyższym poziomie. Poznajcie portale Edu Games S.A. z których warto korzystać!

13:52, 11.10.2021 | materiały partnera

Edu Games S.A. jest właścicielem kilku portali o charakterze edukacyjnym. Branża Edutech coraz prężniej się rozwija i cieszy się coraz większa popularnością wśród użytkowników sieci. Dzięki niej w znaczący sposób można się rozwijać. Portale wspomagają procesy edukacyjne, pozwalają nadrobić braki, ale wspierają również wybitnie uzdolnionych uczniów. Wśród trzech najbardziej popularnych można wymienić dykanda.pl, mathematics.live, a także tutors.live. Co warto o nich wiedzieć?

Dyktanda.pl - przejrzysty interface, a także zakładki dla użytkowników indywidualnych i dla szkół

Jednym z portali cieszących się największą popularnością są dyktanda.pl. Jest to platforma, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Dzięki niej nauka ortografii i utrwalania pisowni jest efektywniejsza. Niewątpliwie na portalu kładziony jest duży nacisk na misyjność, gdyż twórcy wiedzą, jak ważna jest nauka i znajomość poprawnej polszczyzny we współczesnych czasach, gdzie dominuje język potoczny, czy internetowy, z pomijaniem zasad interpunkcji czy nawet gramatyki. Oczywiście duże znaczenie ma także fakt, że forma nauki podana jest w bardzo przystępny sposób. Dzieci mogą uczyć się ortografii poprzez zabawę. Dzięki temu wiedza jest lepiej utrwalona, zaś sama nauka bardzo skuteczna. Nie bez znaczenia jest fakt, że na stronie można znaleźć moduły dla szkół i nauczycieli, dzięki którym nauczanie może być prowadzone w skuteczniejszy i nowocześniejszy sposób. Na stronie można rozwiązywać dyktanda, dzielić się swoimi wynikami, czy udostępniać je innym. Dużą rolę pełni tutaj również zakładka wypracowania. Korzystając z niej można czerpać wiedzę, ale też realnie sprawdzać swoje umiejętności, co niewątpliwie wpływa na rozwój. Należy jeszcze wspomnieć o organizacji konkursów, których patronem jest właśnie portal dyktanda.pl. Przede wszystkim trzeba tutaj wymienić ogólnopolskie dyktando dla dzieci i dorosłych. Pojawiające się na portalu konkursy są dedykowane uczniom szkół podstawowych, średnich, ale i osobom dorosłym. Warto zauważyć, że z roku na rok jakość pisowni i znajomość interpunkcji jest coraz gorsza. Dlatego też na portalu dyktanda.pl można znaleźć bardzo ciekawą, ale i praktyczną zakładkę, która nosi nazwę "sprawdzanie pisowni i zasad pisowni". W ten sposób również dzieci się uczą, ponieważ większość jest wzrokowcami.

Mathematics.live - międzynarodowy portal do nauki matematyki

O matematyce nieprzypadkowo mówi się, że jest to królowa nauk. Znajomość zasad rachowania jest niezbędna nie tylko w codziennym życiu, ale także w pracy. Jednocześnie jak wiadomo matematyka jest jednym z najmniej lubianych przedmiotów w szkole. Dlatego też Edu Games S.A. stworzył ciekawą stronę, dzięki której dzieci i młodzież nie tylko lepiej będą przyswajać wiedzę z tego przedmiotu, ale też zwyczajnie zafascynują się matematyką. Sam portal jest bardzo czytelny i łatwy w obsłudze. Dzięki temu nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie mogą z niego w łatwy sposób korzystać. Duże znaczenie ma fakt, że ta platforma ma charakter międzynarodowy. Zatem mogą z niej korzystać nie tylko polscy uczniowie czy nauczyciele, ale ludzie z całego świata. Mogą oni wzajemnie sobie pomagać, ale też wysyłać wiadomości z wnioskami, czy przemyśleniami na dany temat. Duża ilość modułów to kolejna zaleta, podobnie jak szereg funkcji, które ułatwiają naukę. Sama forma nauki jest bardzo przystępnie podana, co niewątpliwie wpływa na łatwość zdobywania wiedzy, zwiększenie swoich umiejętności, ale także nadrobienie zaległości. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o konkursach organizowanych przez portal mathematics.live. Najaktywniejsi użytkownicy mogą zdobywać niezwykle cenne nagrody, począwszy od konsol do gier, przez smartphony, aż na pomocach dydaktycznych kończąc. Mając trudności z opanowaniem danego działu matematyki, można wejść na stronę i poszukać niezbędnych informacji. A jeśli problem nadal nie jest rozwiązany, skontaktować się z użytkownikami, którzy mogą wyjaśnić dane zagadnienia. Nauczyciele również mogą wykorzystać zalety tego portalu, choćby do kontaktu z belframi z innych krajów. W ten sposób mogą wymieniać swoje doświadczenia, a także uczyć się nowych sposobów przekazywania wiedzy. Wszak dobry nauczyciel matematyki może naprawdę zaciekawić uczniów tym przedmiotem. Wiele dzieci uczy się poprzez pozytywną motywację. Dzięki organizowanym konkursom widzą cel przyswajania wiedzy, chętniej się uczą i pokonują swoje ograniczenia.

Tutors.live - międzynarodowy portal dla korepetytorów i osób szukających pomocy w nauce

Kolejnym ciekawym portalem edukacyjnym, który niewątpliwie zasługuje na uwagę, zwłaszcza w okresie pandemii jest tutors.live. Sytuacja epidemiczna spowodowała, że szkoły przeszły na tryb zdalny i w związku z tym zaległości uczniów, którzy wcześniej nie nadążali z materiałem jeszcze rosły. Nauczyciele nie mogli kontrolować tego, czy dzieci przyswajają wiedzę, czy też korzystają ze ściąg. Awarie kamerek internetowych były na porządku dziennym. Późniejsze egzaminy pokazały, że wielu uczniów czas pandemii potraktowało jako "koronawakacje". Wystarczy tylko wspomnieć, że niemal co czwarty uczeń nie zdał w tym roku matury. Trzeba tutaj zauważyć, że nawet rodzice byli świadomi problemu, jednak znalezienie dobrego korepetytora w czasie lockdownu było trudne, a często niemożliwe. Odpowiedzią na potrzeby edukacyjne jest portal tutors.live, który zrzesza korepetytorów z całego świata. Na portalu można znaleźć oferty korepetycji zarówno online, jak i stacjonarnych. Niewątpliwie kolejną zaletą jest fakt, że każdy użytkownik może poznać opinie o osobach prowadzących korepetycje. Dzięki temu znajdzie dla siebie czy dla swojego dziecka najlepszą ofertę. Korepetycje są prowadzone online, jednak platforma zapewnia pełną infrastrukturę techniczną. Portal działa bardzo płynnie, stąd też lekcje prowadzone na odległość mogą być efektywne .Wyszukiwarka na tutors.live umożliwia również szybkie umówienie się na lekcje i to w wybranym przez siebie terminie. Warto zauważyć, że wiele dzieci ma problem z nauką języka obcego i choć zna słówka czy zasady gramatyki, to nie potrafi pojąć akcentu czy poprawnej wymowy. Na szczęście korzystając z tutors.live można znaleźć korepetytorów, którzy w przystępny sposób wykładają naukę swojego języka ojczystego, czyli native speakerów. Warto podkreślić, że niektórzy znają nawet podstawy języka polskiego. Portal dedykowany jest nie tylko dzieciom czy nastolatkom, ale również osobom dorosłym, które chcą się dokształcić i skorzystać z wygodnej formy nauki z domu. To także dobry wybór dla nauczycieli, którzy chcą realnie sprawdzić swoje umiejętności, czy też je pogłębiać, aby gwarantować swoim uczniom najlepszy poziom nauczania. Tutors.live garantuje możlwość prowadzenia korepetycji w ramach portalu nawet dla firm. Nie muszą zatem zakładać własnych portali i mogą bazować na infrastrukturze IT tutors.live. Warto podkreślić, że tutors.live oferuje bardzo szeroki pakiet korepetycji, a także szkoleń online, które zwiększają zarówno miękkie, jak i twarde kompetencje i zwiększają szanse na rynku pracy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%