Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o skórę wokół oczu?

10:24, 03.09.2021 | materiały partnera

Codzienna rutyna pielęgnacyjna każdej z nas powinna być czymś zupełnie naturalnym i wykonywanym automatycznie. Zadbanie o zdrowy, promienny i nieskazitelny wygląd naszej cery jest ważne niezależnie od wieku. Regularne stosowanie prawidłowo dobranych kosmetyków przyczynia się również do spowolnienia procesu starzenia skóry twarzy. Z tego powodu, tak ważne jest pomyślenie o tym zawczasu, aby przez długi czas móc cieszyć się dobrą kondycją cery. Jednym z najbardziej wymagających obszarów na naszej twarzy są okolice oczu. Znajduje się tam niezwykle cienka i wrażliwa skóra, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. To właśnie w tym miejscu możemy zauważyć pierwsze zmarszczki, dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej porannej i wieczornej pielęgnacji kilku kroków, które ją wzmocnią. To na co należy zwrócić szczególna uwagę to odpowiedni dobór kremu pod oczy, który nie podrażni tych okolic. Poniżej znajdziesz trzy wskazówki, które powinnaś wziąć pod uwagę, aby długie lata cieszyć się nawilżoną i jędrną skórą wokół oczu.

Łagodny demakijaż

Szykując się codziennie rano, większość z nas regularnie wykonuje makijaż, w tym także ten w okolicach oczu. Niezależnie od tego czy nakładamy dużo czy mało produktów ważny jest odpowiedni demakijaż, który pozostawi skórę bez jakichkolwiek pozostałości i zanieczyszczeń. Jednak należy pamiętać o tym, że nieprawidłowo wykonany może wyrządzić wiele szkód, które przyczynią się do powstania niepożądanych skutków. Jak więc wykonać taki demakijaż? Po pierwsze, co z pewnością jest oczywiste, należy wykonywać go zawsze, gdy wcześniej wykonałyśmy make-up. Brak regularności może przyczynić się do znacznego wysuszenia okolic oczu, a w konsekwencji powstania zmarszczek czy innych problemów skórnych. Po drugie, równie ważną kwestią są wykonywane ruchy, które powinny być delikatne. Skóry pod oczami nie powinnyśmy mocno trzeć i rozciągać. W celu uniknięcia podrażnień należy dobrze nasączyć wacik płynem do demakijażu, a następnie przyłożyć do powieki trzymając kilka sekund. Dopiero później kolistymi ruchami zmywamy tusz do rzęs czy podkład.

Odpowiednie nawilżenie

Odpowiedni poziom nawilżenia skóry naszej twarzy jest decydujący, jeżeli chcemy cieszyć się dobrą kondycją naszej cery. Taka sytuacja ma również miejsce w przypadku okolic oczu. Jednak w obydwu przypadkach powinnyśmy zastosować nieco inne produkty, które będą odpowiednio dostosowane do charakterystyki danej okolicy twarzy. Kremy pod oczy nie mogą być zbyt ciężkie, a skład powinien być delikatny, aby nie przyczynić się do zupełnie odwrotnego efektu. Niezależnie od wieku warto pomyśleć o odpowiednim nawilżeniu skóry pod oczami dobierając produkt tak, aby spełniał nasze indywidualne potrzeby. To właśnie wtedy utrzymamy elastyczność i młody wygląd. Jeżeli borykasz się z dużymi sińcami warto pomyśleć o takich kremach, które będą posiadały właściwości rozjaśniające. Natomiast jeśli już widzisz pierwsze zmarszczki sięgnij po taki, który przyczyni się do ich redukcji. To o czym zawsze należy pamiętać to sprawdzenie składu i certyfikatów dermatologicznych kremu pod oczy.

Zredukowanie opuchlizny

Często pojawiającym się problemem w okolicach oczu jest opuchlizna, która w głównej mierze pojawia się z powodu nagromadzonej limfy. Jakie są tego przyczyny? Jednymi z najczęstszych są zbyt mała ilość snu oraz nieodpowiednio zbilansowana dieta. W przypadku większości kobiet to właśnie te czynniki przyczyniają się do ciążącej nam opuchlizny. Oczywiście możemy wyróżnić także przypadki kiedy spowodowane jest to reakcjami alergicznymi czy niektórymi chorobami. W celu skutecznego pozbycia się opuchlizny, kiedy nie dotyczą nas powyższe czynniki, jest zastosowanie odpowiedniego kremu pod oczy. W ich składach powinnyśmy doszukiwać się między innymi kofeiny czy ekstraktu z zielonej herbaty. Bardzo skutecznym sposobem na jej zredukowanie są także delikatne masaże, które wykonywać możemy dłońmi lub specjalnymi rollerami. Dzięki temu wpłyniemy na poprawę krążenia i pozbędziemy się opuchlizny z okolic oczu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%