Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto wybrać się na wczasy do Rumunii?

10:08, 23.07.2021 | materiały partnera

Magiczne państwo o wielu obliczach, w którym namacalne ślady średniowiecznych władców odciśnięte są w wielu zakątkach. Rumunia łączy wszystko czego oczekuje się od wakacyjnego wyjazdu. Jest prawdziwą perłą na mapie dla poszukujących historycznych miejsc, ale ma też piaszczyste plaże i dla aktywnych górskie szczyty. Niezwykły kraj, pełen legend i sympatycznych ludzi. Coraz chętniej wybierany na wakacyjny wyjazd. Dlaczego warto odwiedzić Rumunię?

Rzeka, góry i morze

Czy trzeba czegoś więcej? Wzdłuż granicy z Bułgarią płynie druga z najdłuższych rzek w Europie, Dunaj, która swój początek ma w Niemczech. A na wschodzie Rumunia ma dostęp do Morza Czarnego. To tam rozpościerają się piaszczyste plaże, mieszczą rybackie wioski i tętnią życiem restauracje. Najpopularniejsze wśród kurortów są: Eforia, Mamaia, Costinesti, Jupiter, Neptun. Wśród kurortów każdy znajdzie coś dla siebie, jedne wypełnione są gwarem rozbawionej młodzieży i nigdy nie śpią. Inne leniwe, jakby czas płynął bardzo wolno, idealne dla rodzin z małymi dziećmi, które poszukują cichych i spokojnych miejsc.

Z drugiej strony wielbiciele górskich szlaków to właśnie w Rumunii mają możliwość zdobywania szczytów. Blisko jedna trzecia powierzchni kraju to Karpaty i są to obok zabytków, główne atrakcje Rumunii. Najwyższym szczytem jest Moldoveanul (2544 m n.p.m).

Śladami Drakuli

Będąc w Rumunii koniecznie trzeba odwiedzić jej symbol i prawdopodobnie jeden z najsłynniejszych zamków w Europie. Zamek w Branie każdego roku przyciąga tłumy turystów, którzy mają nadzieję spotkać Drakulę. Książka Brama Stokera sprawiła, że Drakula zaczął żyć własnym życiem. I choć wiemy, że to fikcja, to Drakula nadal jest poszukiwany.

Rumunia pełna jest zabytkowych atrakcji, dlatego biura podróży organizują wycieczki objazdowe, które są świetnym sposobem na zwiedzenie największych pereł w tym państwie.

Jak przygotować się do podróży?

Rumunia jest bezpiecznym państwem, jakże odmiennym od popularnych kierunków turystycznych. Zupełnie inna kultura, kuchnia i zwyczaje sprawiają, że warto ją odwiedzić. Od 2007 roku do Rumunii wjedziemy mając paszport bądź dowód osobisty. Waluta Rumunii to lej rumuński. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w walutę, choć bankowość w tym kraju jest dobrze rozwinięta i nie ma problemu ze znalezieniem bankomatu. Natomiast na straganach nie zapłacimy kartą. Warto też pamiętać o kosztach przewalutowania.

Rumunia to też bardzo zróżnicowana i smaczna kuchnia, wywodząca się z tradycji osmańskich. Znajdziemy w niej wpływy greckie i serbskie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%