Zamknij

Testy na Covid-19 z zaświadczeniem od ręki - powstaje punkt drive - thru

00:00, 21.07.2021 | materiały partnera

Nowy punkt Drive-Thru w Toruniu na ulicy Łódzkiej 35 (parking przy pasażu Lewiatan-Paluszek) Punkty Drive-Thru cieszą się ogromną popularnością ze strony osób, które chcą w szybki i bezpieczny sposób test na obecność wirusa COVID-19. W takich miejscach wymaz jest pobierany od kierowcy pozostającego w samochodzie. Nowy punkt Drive Thru właśnie został uruchomiony w Toruniu.

Aktualnie, podróżowanie po świecie jest znacznie utrudnione za sprawą dynamicznej sytuacji epidemiologicznej. Podczas gdy niektóre kraje powoli wychodzą z kryzysu, inne znajdują się w szczycie zachorowań. W związku z tym, osoby przekraczające granice wielu krajów europejskich muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu. Punkty Drive-Thru są w tej kwestii bardzo pomocne.

Jak wygląda badanie w punkcie Drive-Thru?

W naszym kraju pojawia się coraz więcej punktów umożliwiających pobranie wymazu na obecność SARS-CoV-2. Kolejny z takich punktów pojawił się w Brodnicy. Punkt Aperio Medical typu Drive Thru, uruchomiony przez spółkę Mades, jest dostępny przy ulicy Łódzkiej 35 (parking przy pasażu Lewiatan - Paluszek).

Wymaz jest pobierany przez otwarte okno, a kierowca lub pasażer nie muszą w tym czasie opuszczać auta. Wyniki są dostępne w przeciągu 30 minut w formie papierowej na miejscu. Jeśli nie chcemy czekać, możemy poprosić o przesłanie wyników drogą mailową lub telefonicznie. W punktach Aperio Medical można otrzymać zaświadczenie w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Wyniki są również przekazywane do MZ i Sanepidu.

Jak przygotować się na pobranie wymazu?

Aby wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 były maksymalnie miarodajne, powinniśmy zadbać o kilka kwestii. Wymaz może zostać pobrany po upływie ok. trzech godzin od spożycia ostatniego posiłku. Przed wymazem nie należy: myć zębów, stosować płynu do płukania jamy ustnej, a także gum do żucia, tabletek do ssania lub innych preparatów smakowych. Jeśli tego dnia aplikowane były donosowe środki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak: krople, aerozole czy maści, również należy odczekać ok. 3 godzin przed pobraniem wymazu. Bezpośrednio przed wymazem nie należy wydmuchiwać nosa. Konieczne jest również wyjęcie ruchomych protez zębowych.

Ceny:

  • Test wymaz z nosogardzieli, wynik testu w języku polskim -129,00 zł
  • Test wymaz z nosogardzieli, wynik testu w języku angielskim lub niemieckim -149,00 zł Test wymaz z gardła, wynik testu w języku polskim -150,00 zł
  • Test wymaz z gardła, wynik testu w języku angielskim lub niemieckim - 170,00 zł

Kontakt

Punkt Drive-Thru

Aperio Medical

ul. Łódzka 35, Toruń (parking przy pasażu Lewiatan-Paluszek)

czynny codziennie:

  • w dni powszednie od 8:00 do 12:00
  • w weekendy i święta od 9:00 do 12:00

Możliwy kontakt mailowy lub telefoniczny:

[email protected]

tel. +48 781 711 211

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%