Zamknij

Produkty mleczne a zdrowa dieta

09:50, 14.07.2021 | materiały partnera

W naszej codziennej diecie powinny znajdować się nie tylko warzywa i owoce, ale również produkty mleczne. Plasują się one na trzecim poziomie piramidy żywienia i określa się je jako niezbędne do zachowania zbilansowanej diety. Które z produktów mlecznych warto włączyć do swojego jadłospisu?

  1. Produkty mleczne a zdrowie
  2. Przetwory mleczne przy nietolerancji laktozy
  3. Bogata gama produktów mlecznych dla każdeg

Wystarczy spojrzeć na ofertę https://www.albertfresh.pl/, aby przekonać się, że wybór jest ogromny. Nabiał to nie tylko czyste mleko, ale również zrobione z niego przetwory. Coś dla siebie znajdą również alergicy lub osoby dotknięte nietolerancją laktozy, dla który tradycyjne mleko spożywcze jest produktem zakazanym.

Produkty mleczne a zdrowie

Przetwory mleczne korzystnie wpływają na zdrowie człowieka, ponieważ są źródłem składników mineralnych i witamin, niezbędnych m.in. do utrzymania prawidłowej masy kostnej. W produktach mlecznych znajdują się witaminy D i B, a także białko i wapń. Szczególnie dla ostatniego składnika napoje mleczne z https://www.albertfresh.pl/nabial-a.html czy samo mleko powinno stać się elementem diety dla dzieci, ponieważ są źródłem dobrze przyswajalnego wapnia, mającego ogromny wpływ na budowanie masy kostnej u maluchów.

Przetwory mleczne przy nietolerancji laktozy

Występująca naturalnie w mleku ssaków laktoza u wielu osób powoduje liczne problemy ze strony układu pokarmowego. Konsumenci są zmuszeni do zrezygnowania z jej spożywania, nie oznacza to jednak, że muszą oni całkowicie odstawić mleko i produkty mleczne. Dla nich na https://www.albertfresh.pl/produkty-bez-laktozy.html dostępne są produkty bez laktozy, np. fermentowane napoje mleczne, masła, jogurty naturalne czy twarożki. Dla osób, które jednocześnie dbają o linię, producenci przygotowali produkty o obniżonej zawartości tłuszczu. Brak laktozy w tych przetworach nie oznacza, że są one uboższe w składniki odżywcze - zawierają podobną ilość witamin i mikroelementów co przetwory z mleka z laktozą.

Bogata gama produktów mlecznych dla każdego

Normy żywienia zakładają, aby spożywać codziennie około 2 szklanki mleka. Nie musi to być stricte mleko - można je zamienić na kefir, jogurt naturalny lub maślankę. Źródłem mleka są również jego przetwory, a więc sery podpuszczkowe dojrzewające, sery żółte czy sery twarogowe. Należy pamiętać, aby wybierać pełnowartościowe produkty, przechowywane w warunkach chłodniczych, np. masło z https://www.albertfresh.pl/nabial-a/maslo.html lub inne produkty od producentów cenionych za jakość oferowanych wyrobów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%