Zamknij

Jakie meble amerykańskie wybrać do salonu, a jakie do kuchni?

00:00, 31.05.2021 | materiały partnera

W Polsce amerykański styl urządzania wnętrz znamy najczęściej z oglądanych przez nas seriali i filmów, które starały się odwzorować tamtejszą obyczajowość. Zarówno amerykańskie meble, akcesoria jak i sama przestrzeń pokoi charakteryzowały się pewnym sznytem, który wyróżniał sposób designu mieszkańców tamtego regionu świata.

Oczywiście wiele osób w ramach aranżowania swoich domów pragnie odtworzyć sobie tamtejszy styl. Sklepy takie, jak salon meblowy Bax-pol https://baxpol.pl/ w swej ofercie posiadają meble, dzięki którym urządzisz swoją przestrzeń na wiele różnych sposobów, w tym także w stylu amerykańskim.

Styl amerykański we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Tym, co łączy wnętrza wielu amerykańskich domów, jest przestrzeń. Mieszkańcy USA cenią ją sobie szczególnie i gdy tylko pozwalają im na to zasoby finansowe, to chętnie chcą zaznać ją u siebie. Wysokie sufity i otwarte plany to częsty obraz typowego amerykańskiego domu. Bardzo często kuchnia połączona jest z salonem, tworząc jeden bardzo duży pokój. 

Wnętrza amerykańskich kuchni już od dawnych lat pomalowane były w białych lub jasnych barwach. Tradycja strojenia jej w takie kolory została zaczerpnięta właśnie z tamtego regionu. Przeważnie w ich centralnym miejscu znajduje się blat, nazywany też wyspą kuchenną. Wykonany jest on nie z drewna – jak w wielu europejskich krajach zwykło się go tworzyć – lecz z marmuru albo granitu, co znacznie zwiększa jego trwałość.

Amerykańskie meble do salonu

Salon jest to pomieszczenie, w którym bardzo często wspólnie przebywają wszyscy domownicy. Zatem w każdym, jak i w amerykańskim salonie, musi być sporo miejsc do siedzenia i wypoczynku. Natomiast trudno wyobrazić sobie typowy amerykański duży pokój bez znajdującego się w nim okazałego kominka. To wokół niego skupione są liczne fotele, kanapy i sofy. 

Oczywiście ściany typowych, charakterystycznych i przede wszystkim stereotypowych salonów w USA pokryte są trofeami myśliwskimi. Natomiast obecnie są to dawne symbole, które spotkać można już tylko w starych amerykańskich domach.

Amerykańskie meble do kuchni

Kuchnia w stylu amerykańskim charakteryzuje się sporym przepychem. Nie sposób doszukać się tam niewykorzystanej przestrzeni. Znajduje się tam wiele pakownych stojących i wiszących szafek. Centralnym punktem jest blat, ale niekiedy stoi także niewielki stół kuchenny. 

Obudowa mebli najczęściej wykonana jest z drewna pokrytego białą lub jasną farbą. Ważnym elementem kuchni w stylu amerykańskim jest też wysoka i bardzo pakowna lodówka, która w tej, jak i w każdej innej kuchni cieszy się niemałym zainteresowaniem wszystkich domowników.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%