Zamknij
REKLAMA

Alpinizm przemysłowy, co to takiego?

00:00, 30.04.2021 | materiały partnera

Alpinistyka przemysłowa laikom może kojarzyć się z romantyzmem, widokami zapierającymi dech w piersiach, jednak jest to dyscyplina zawodowa obarczona najwyższym ryzykiem, wymagająca niezwykłej precyzji, odwagi i profesjonalizmu. Być może dlatego znalezienie odpowiedniej firmy wykonującej mycie elewacji za pomocą dostępu linowego, nie jest łatwym zadaniem, z czego zdają sobie sprawę zarządcy wielopiętrowych biur, galerii handlowych czy też budynków mieszkalnych.

Alpinizm przemysłowy.

 Przemysłowy dostęp linowy, bo tak w świecie nazywana jest ta profesja, to wykorzystanie technik wspinaczkowych do wykonywania prac wysokościowych w podwieszeniu lub podparciu. Zastosowanie czysto technicznych rozwiązań w celu konserwacji i czyszczenia powierzchni zewnętrznych budynków często nie może być skuteczne z uwagi na kształty konstrukcyjne. Można powiedzieć, że jest to jedna z ostatnich dziedzin, gdzie mimo zaawansowanego rozwoju technicznego najlepiej sprawdza się praca własnoręczna.

 Do zadań najczęściej wykonywanych przez alpinistów należą:

  • mycie okien;

  • odśnieżanie dachów;

  • zabezpieczenie przeciw ptakom;

  • mycie elewacji;

  • malowanie elewacji;

  • montaż reklam;

  • wycinka drzew i gałęzi.

  • czyszczenie elewacji.

 

 Jednym słowem wszystko, co wymaga wspięcia się i przebywania na znacznych wysokościach leży w domenie alpinistów przemysłowych. Wiedzą o tym fachowcy z firmy Rope Expert mający pod swoją opieką drapacze chmur w całej Polsce. W zasadzie firma nie ogranicza się do wymienionych wcześniej aktywności, o jej profesjonalizmie niech świadczy fakt, że podejmą się każdego zadania wymagającego dostępu linowego. Nie ma także absolutnie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o lokalizację obiektu. Zlecenia są podejmowane na terenie całego kraju.

Bezpieczeństwo.

 Jednym z elementów pracy alpinistów z Rope Expert, jest stałe podnoszenie kwalifikacji w zakresie wyzwań czekających ich podczas wykonywania zleconych zadań. Dodatkowo przechodzą szkolenia i treningi w celu podnoszenia swojej sprawności fizycznej oraz zapoznania z najnowszymi technologiami i metodami wspinaczkowymi. Nie trzeba chyba dodawać, iż wszyscy fachowcy mają odpowiednie uprawnienia oraz regularnie przechodzą badania lekarskie niezbędne do wykonywania tej pięknej, ale jak odpowiedzialnej pracy.

 Oczywiście jako profesjonalne przedsiębiorstwo wystawia stosowne dokumenty potwierdzające wykonanie usługi pozwalające zaliczyć poniesione wydatki w koszty uzyskania przychodu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%