Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tonera lub tuszu do drukarki?

00:00, 28.04.2021 | materiały partnera

Korzystanie z drukarki wymaga regularnej zmiany wkładów, które zużywają się w najmniej oczekiwanym momencie. Jak wybrać odpowiedni tusze lub tonery do danego modelu drukarki? Czy stosowanie zamienników jest bezpieczne? Niniejszy artykuł stanowi odpowiedź na te i inne pytania, które pojawiają się podczas zakupów.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem tonera lub tuszu?

Przed zakupami należy sprawdzić dokładnie jaki model drukarki posiadamy. Wiedza ta jest konieczna niezależnie od tego, czy wybieramy się na zakupy stacjonarne, czy kupujemy przez Internet. Jest to bardzo ważna kwesta, ponieważ tusz czy toner musi być kompatybilny z danym typem urządzenia. Niekiedy producenci drukarek wraz z instrukcją dołączają oddzielną karteczkę z numerem jaki powinien mieć właściwy wkład. Jeżeli jej nie posiadamy wystarczy odczytać właściwy symbol znajdujący się na zużytym tuszu lub tonerze.

Jak wybrać odpowiedni toner do drukarki?

Znając właściwy symbol tonera możemy przejść do dokonywania zakupów. W tym momencie pojawia się pytanie, jaki toner wybrać – oryginalny, czy zamiennik? Oryginalny toner do drukarki pochodzi bezpośrednio od producenta urządzenia i pozwala na uzyskanie wydruków o jak najwyższej jakości. Minusem jest zdecydowanie jego wysoka cena. Ma to związek przede wszystkim z bezpieczeństwem, czyli testami i badaniami jakie toner musi przejść nim trafi na rynek. Producenci oryginalnych tonerów dbają o to, by ich produkty spełniały wyśrubowane normy jakości. Z drugiej jednak strony zamienniki potrafią być tańsze nawet o 30-60% od swoich oryginalnych odpowiedników. Kupując zamienny toner do drukarki należy postawić na sprawdzonych producentów, co pozwoli uzyskać jakość wydruku zbliżoną do oryginału. Istnieje jeszcze trzecia możliwość, a mianowicie wybór tonera regenerowanego, czyli oryginalnej kasety, która została odpowiednio wyczyszczona i napełniona. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: https://toner-drukarki.pl/2020/08/30/tusze-tonery-refabrykowane-regenerowane-oryginalne-czym-sie-roznia-i-ktory-rodzaj-wybrac-do-swojej-drukarki/. Podczas zakupów nie zapominajmy także, że istotny jest kolor wkładu. Niektóre modele drukarek obsługują pojemniki tylko z jednym tuszem kolorowym, a niektóre wymagają większej ilości. Warto pamiętać, że posiadając drukarkę, która umożliwia drukowanie w kolorze możemy zakupić tylko czarny toner, jeżeli nie planujemy kolorowych wydruków.

Jak wybrać odpowiedni tusz do drukarki?

Czym tak właściwe jest tusz do drukarki ? Odpowiedź jest prosta, ponieważ jest to pojemnik z atramentem oraz odpowiednim wyposażeniem elektronicznym, który ma za zadanie podawać tusz do głowicy urządzenia. Podobnie jak w przypadku tonera również tutaj mamy do wyboru oryginalne wkłady, zamienniki lub też tusze regenerowane. Wybór rozwiązania zależy wyłącznie od tego jakiej jakości wydruku oczekujemy. Czy naszym zamiarem będzie częste drukowanie zdjęć oraz innych grafik, gdzie jakość wydruku musi być na jak najwyższym poziomie, czy też drukować będziemy głównie teksty w domowym zaciszu. Decydując się na zamiennik warto wziąć pod uwagę również fakt, że może powodować usterki urządzenia, które mogą nie zostać objęte gwarancją. Kupowany zamiennik również powinien być dobrej jakości, w związku z czym warto sprawdzić opinie o produkcie.

Zakup odpowiedniego tuszu, czy tonera wpłynie na jakość otrzymywanego wydruku oraz dłuższą sprawność samej drukarki. Oczywiście należy brać pod uwagę również koszty oraz indywidualne preferencje w zakresie drukowania, czyli ilość stron oraz częstotliwość tej czynności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%