Zamknij
REKLAMA

Narożniki - jakie wybrać?

00:00, 17.04.2021 | materiały patnera

Idąc do sklepu meblowego w poszukiwaniu odpowiedniego mebla do naszego salonu, można zauważyć, że an wystawce królują narożniki. Są to meble podobne do kanapy czy sofy, ale wyróżnia się charakterystycznym kształtem. Tym kształtem jest kształt w postaci litery L lub litery U. Narożnik w kształcie litery L może być prawo- lub lewostronny, dzięki czemu można go łatwiej dostosować do każdego salonu. Meble te posiadają wiele aspektów, dodatkowych funkcji, które utrudniają wybór przy zakupie. Różnorodność jest tak duża i zakres cen jest szeroki, więc nie jest łatwe. W poniższym artykule opiszemy kilka ważnych cech i aspektów narożników, na które należy zwrócić uwagę.

Wielkość narożnika

Wielkość narożnika jest bardzo ważna w przypadku małych i średnich pomieszczeń. Duży narożnik może się po prostu nie zmieścić w pomieszczeniu lub drzwiach. Zbyt duży może także sprawić, że salon będzie wyglądał na zagracony lub bardzo mały. Przed zakupem, należy wszystko sprawdzić. Zacznijmy, więc poszukiwania od zmierzenia całego pomieszczenia, wszystkich mebli i miejsca na narożnik, jeżeli macie już jakieś wybrane. Przerzućcie to na kartkę papieru lub użyjcie programu komputerowego. Wizualizacja to dobre narzędzie, bo mózg może być zdradliwy. Jeśli poszukujesz dużych narożników, zajrzyj tu.

Podstawowe funkcje

Czy nasz narożnik ma służyć tylko do siedzenia? Czy ma też mieć funkcję spania? Taka funkcja jest przydatna w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon często sprawuje też rolę sypialni. Narożniki z funkcją spania rozkładają się oraz posiadają schowki na pościel. Przy tej funkcji należy także zwrócić uwagę na jakość materacy i jakość wykonania mebla. Jeżeli mebel jest źle wykonany, to po rozłożeniu, mogą pojawiać się szczeliny, które nie będą wygodne ani zdrowe dla nas. Materace także powinny być odpowiednie twardości i takie przeznaczone do codziennego spania na nich. Taki materac nie powinien się zbyt szybko odkształcić. Jeżeli narożnik ma służyć tylko do siedzenia to wybór jest łatwiejszy, ale nadal musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jak często będziemy przesiadywać na nim? Czy jest duże ryzyko zabrudzeń? Jeżeli będziemy dużo czasu spędzać na takim narożniku i jest duże ryzyko zabrudzeń to musimy zainwestować w obicie wykonane z dobrego materiału. Takie narożniki są droższe, ale posłużą nam dłużej. Powinny na to zwrócić uwagę osoby, które: posiadają zwierzęta, w domu przebywają dzieci często albo codziennie, często przyjmujecie gości. Kolejna częsta funkcja narożnika, to funkcja dekoracyjna. Taki mebel musi wpasowywać się w styl całego salonu. Nie powinien bardzo dobiegać całego wystroju. Dobrze jest też postawić na wyraziste kolory, wtedy na pewno będzie przyciągał uwagę wszystkich gości.

Dodatkowe funkcje

Tutaj kilka słów o dodatkowych funkcjach. Jedną z nich są dodatkowe schowki, np. w podłokietnikach na piloty i jakieś inne małe rzeczy. Druga to regulowane oparcia. Przydatne dla wysokich lub niskich osób. Kolejna to tak zwane narożniki modułowe. Są to narożniki, które może z łatwością składać i rozkładać oraz zmieniać ich ułożenie. Ta funkcja jest polecana dla osób niezdecydowanych lub takich, które często zmieniają aranżację wnętrza.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%