Zamknij
REKLAMA

Wybór materacy do spania w Inowrocławiu - jaki będzie najlepszy?

00:00, 15.04.2021 | materiały patnera

Jeśli jesteś na etapie wyboru materaca musisz wiedzieć, że nie istnieje jeden, najlepszy na rynku. To, jaki materac będzie odpowiedni dla Ciebie, zależne jest od kilku zmiennych. Podpowiadamy, jak wybrać dobry materac na lata.

Idealny materac - czym się charakteryzuje?

Każdy z nas potrzebuje odrobinę innego materaca - ponieważ różnimy się wzrostem, wagą, ulubionymi pozycjami do spania. Wybierając podłoże do spania należy również brać pod uwagę preferencje partnera. Specjaliści od snu są zdania, że chociaż jeden uniwersalny materac odpowiedni dla wszystkich nie istnieje, można wymienić cechy, na jakie należy zwracać uwagę w trakcie kupna. Są to:

  • rodzaj wypełnienia - ważne, aby było wysokiej jakości. Jeśli są to sprężyny, powinien być to system multipocket albo kieszeniowy. Jeśli piana - wyłącznie wysokoelastyczna HR, termoplastyczna Visco lub lateksowa (renomowane marki jak Hilding korzystają wyłącznie z takich rozwiązań)
  • twardość oznaczona H - materace H2-H3 są odpowiednie dla osób o niskiej wadze. H4 przeznaczone są dla tych, którzy ważą więcej lub potrzebują bardzo twardego, sprężynującego podłoża ze względów zdrowotnych (dobrym przykładem jest Hilding Fandango oferujący maksymalnie stabilne podparcie).
  • łatwość do utrzymania w czystości - w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Dlatego nawet osoby nie mające skłonności do alergii powinny wybierać materace z możliwością ściągania i prania pokrowca, zapobiegające rozwojowi patogenów w sypialni (wszystkie materace Hilding mogą być w ten sposób czyszczone).

Porady zdrowotne od specjalistów znajdziesz na zdrowykregoslup.pl

Polecane materace pianowe

Jeżeli nasz wybór padł na materace pianowe, szczególnie warto zaznajomić się z poniższymi modelami:

1) Hilding Rumba - doskonały materac o średniej twardości wykonany z profilowanej pianki wysokoelastycznej Velvet Touch, która tworzy bazę dla całej konstrukcji. Propozycja idealna dla osób, które nie lubią wrażenia "zapadania się" w podłoże do spania. Rumba dopełniona jest blatem pianki termoelastycznej Visco, która reaguje na ciepłotę ciała, zmniejszając napięcie mięśni i wspomagając ich regenerację. Rumba ma status wyrobu medycznego, zapobiega powstawaniu odleżyn. Sprawdzi się zarówno dla osób śpiących samotnie jak i par.

2) Materac Salsa - rehabilitacyjny materac Salsa idealnie sprawdzi się w sypialni każdej osoby ceniącej komfort stosunkowo miękkiego podłoża. Pianka Flexifoam ukształtowana w 7 stref twardości daje idealne podparcie na całej długości ciała przy jednoczesnym wrażeniu przyjemnego otulenia. Zastosowana w materacu innowacyjna taśma 3D pozwala produktowi oddychać, dzięki czemu materac ten klasyfikowany jest jako produkt hypoalergiczny.

Polecane przez specjalistów materace kieszeniowe

1) Hilding Fandango - materac dla osób ceniących mocne wsparcie i preferujących sen na twardszym podłożu. Jest to produkt o statusie wyrobu medycznego - przeszedł liczne badania potwierdzające jego skuteczność w niwelowaniu skutków urazu kręgosłupa, wspieraniu fizjoterapii i zapobieganiu rozwojowi wad postawy. Wyróżnikiem Fandango jest zastosowanie maty kokosowej - zwiększa ona twardość i stabilność podłoża, jednocześnie będąc w pełni naturalnym rodzajem wypełnienia.

Materace w sklepie Materaceinowroclaw.pl to podłoża do spania najwyższej jakości. Przekonaj się sam!

2) Hilding Flamenco - przez specjalistów polecany m.in. z powodu innowacyjnego połączenia blatu lateksowego, piany wysokoelastycznej i najwyższej klasy systemu kieszeniowego. Co to oznacza w praktyce? Flamenco zapewnia zróżnicowaną twardość, w zależności od wyboru jego strony - kupując jeden materac zyskujemy niejako dwa podłoża do spania. Co więcej, materac ten jako jeden z nielicznych sprężynowych na rynku może być rolowany, dlatego jest możliwe jego stosowanie przy ruchomych stelażach (z podnoszonym wezgłowiem i nogami).

Sprawdź materace w sklepie Materacejastrzebiezdroj.pl - z pewnością się nie zawiedziesz!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%