Zamknij
REKLAMA

Mocna jak dąb - o zaletach dębowej podłogi

00:00, 31.03.2021 | materiały patnera

Dąb to drzewo, które w naszym kraju cieszy się szacunkiem i estymą. Już samo skojarzenie z dębem to: wytrzymałość, solidność, trwałość. Najsłynniejsze polskie drzewo to właśnie dąb o imieniu Bartek - liczący 1200 lat niemy świadek naszej historii. W obrzędowości Słowian dąb otaczany był szczególnym kultem. Uważano go za drzewo święte, pełniące ważną rolę w praktykach magiczno-leczniczych, ale również ceniono go za jego drogocenne twarde drewno, o doskonałych parametrach. Nic więc dziwnego że po dziś dzień dąb jest materiałem najczęściej wybieranym do produkcji podłogi drewnianej.

 

Dlaczego to właśnie dąb jest drewnem idealnym do produkcji podłóg?

Niezwykła twardość dębu oraz odporność na ścieranie czynią z niego gatunek najchętniej wybierany przez klientów, którzy chcą cieszyć się podłogą przez wiele lat. Współczynnik twardości Brinella na poziomie 3,7 udowadnia, że dębowe deski podłogowe są twarde i odporne na uszkodzenia, a także mają  świetne parametry mechaniczne. To ciężkie, twarde drewno, niepodatne na kurczenie i stosunkowo łatwe w obróbce.

Podczas gdy tradycyjne panele podłogowe po kilku latach będą wymagać wymiany, podłoga dębowa będzie cieszyć Twoje oko i stopy przez kilkadziesiąt lat - o ile będzie odpowiednio pielęgnowana. Na polskim rynku dąb swoją wytrzymałością może konkurować jedynie z o wiele droższymi i trudniej dostępnymi deskami z drewna kokosowego oraz hebanu. I co ważne - deski dębowe tak bardzo cenione, nie powstają z polskich drzew. Są sprowadzane z Belgii, Holandii, a także z Ukrainy. 

 

Drewniana podłoga dębowa będzie cieszyć Twoje oczy i stopy przez długie lata

Dąb - szlachetne piękno pod Twoimi stopami

Drewno to naturalny materiał, którego piękna nie da się zastąpić żadną imitacją. Dębowe deski kryją w sobie bogactwo barw i odcieni, które możesz podkreślić przez wybór odpowiedniego wykończenia. Obojętnie czy zdecydujesz się na olejowanie czy lakierowanie - podkreślisz w ten sposób rysunek słoi, które w przypadku dębu są wyraźnie zaznaczone

Podłoga dębowa nada twojemu wnętrzu stylowy ton, który sam w sobie będzie ozdobą, mieniąc się w świetle dnia szlachetnymi barwami. Zaletą dębu jest także ciepło drewna oraz dobra amortyzacja. Stąpanie po naturalnej, dębowej podłodze to komfort dla stóp i kręgosłupa.

 

Podłoga dębowa i ogrzewanie podłogowe? Żaden problem!

Coraz więcej osób docenia komfort i wygodę, jaką daje ogrzewanie podłogowe. Czy podłoga drewniana jest dobrym wyborem w przypadku tego typu ogrzewania? Nasza odpowiedź brzmi - jak najbardziej, a dąb nadaje się do niego wręcz idealnie. Jest odporny na paczenie się, wahania wilgotności i zmiany temperatury

Ważne jest, aby wybierać w takim przypadku deski warstwowe. Są one odporne na wilgoć, dobrze kumulują ciepło i nie zmieniają swoich parametrów przy zmianie temperatury lub wilgotności. Jeżeli mamy wątpliwości, najlepiej sprawdzić u producenta, czy wybrana przez nas deska jest dedykowana systemom grzewczym. 

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów podłóg drewnianych w różnych kolorach oraz ułożeniu. Deski położone równolegle czy może w jodełkę? Powłoka drewna lśniąca i gładka czy szczotkowana i z efektem postarzania? Wybór należy do Ciebie. 

A w salonie Podłogi Doskonałe pomożemy Ci wybrać podłogę idealnie dopasowaną do Twojego wnętrza. Znajdziesz nas w Toruniu na ul. Żwirki i wigury 75A. Zapraszamy też na naszą stronę internetową: podlogidoskonale.pl 

 

 

 

 

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%