Zamknij
REKLAMA

Wybór materacy do spania w Toruniu - jaki będzie najlepszy?

00:00, 24.03.2021 | materiały partnera

Wybierając materac, warto zainwestować w najlepszą opcję. Dzięki temu zapewnimy sobie zdrowy, spokojny sen.

Dobry materac to zdrowy sen

Powinniśmy dbać o to, aby nasz sen był zdrowy i higieniczny. To on bowiem jest podstawą naszej ogólnej kondycji. Jak stworzyć sobie odpowiednie warunki do snu? Zadbajmy o to, aby w pomieszczeniu, w którym śpimy panowała odpowiednia temperatura. Ponadto istotne jest przewietrzenie sypialni i prawidłowa jej wentylacja w ciągu całej nocy. Jakość naszego snu zależna jest także od naszego ogólnego samopoczucia, poziomu stresu jaki przeżywamy w ciągu dnia czy też od prawidłowej równowagi hormonalnej. Warto przed snem odłożyć telefon lub inne urządzenia emitujące światło niebieskie, które zaburza sen. Bardzo duże znaczenie ma też materac, na którym śpimy - to on bowiem "utrzymuje" kręgosłup w odpowiedniej postawie przez całą noc, kiedy nie kontrolujemy pozycji, w której się ułożyliśmy. Warto zainwestować w produkt renomowanej firmy, o cechach, na które zwracają uwagę specjalistyczne źródła, takie jak między innymi portal zdrowykregoslup.pl.

Jeżeli interesuje nas zakup na przykład w mieście Radom, materace na Materaceradom.eu 

Wybór materaca - jaki będzie najlepszy?

Wybór materaca powinien być podyktowany przeanalizowaniem jego cech. Jest kilka kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Na przykład istotna jest redukcja drgań materaca. Modele z tą cechą będą idealne dla par, szczególnie jeśli między partnerami występuje duża różnica wzrostu lub wagi lub też jeżeli kładą się oni i wstają w różnych porach. Redukcja drgań jest zaletą wykorzystania w materacu systemu Multipocket - daje on wysoką elastyczność punktową, dzięki czemu ruchy jednej osoby nie powodują drgań na obszarze całego materaca.

Najlepszy dla nas materac to także ten o odpowiednim stopniu twardości. W tym wypadku warto brać pod uwagę nie tylko preferencje, ale i wagę użytkownika. Im większa bowiem waga, tym twardsze powinno być podłoże, na którym śpimy. Wkład lateksowy podwyższa twardość materaca, ale jednocześnie nie odbiera mu sprężystości i elastyczności. Materacem z taką konstrukcją jest na przykład Hilding Melody.

https://youtu.be/8jSSAG53BLU

Warto zauważyć, że lateksowy materac ma jeszcze jedną właściwość - jest on antybakteryjny. Będzie wobec tego świetnym wyborem dla alergików, astmatyków, osób wrażliwych na roztocza i drobnoustroje chorobotwórcze. We wkładzie modelu Hilding Melody znajdują się specjalne otwory, dzięki którym odprowadzana jest wilgoć i w materacu nie powstaje środowisko sprzyjające rozwojowi mikroorganizmów.

Wygodny materac to także materac o odpowiednim rozmiarze. Im szerszy model, tym wygodniejszy sen - na szerokim materacu przyjmiemy ulubioną pozycje i nie będziemy mieć poczucia ciasnoty.. Przyjmuje się, że dla jednej osoby idealna szerokość to 70 centymetrów, natomiast dla pary - 140 centymetrów.

Nie zapominajmy również o odpowiednim podparciu. Hilding Rumba ma konstrukcję pozwalającą na wyróżnienie 7 różnych stref podparcia. Wynika to z zastosowania dwóch pianek we wkładzie. Pianka Visco jest termoelastyczna, co sprawia, że dopasowuje się do krzywizn ciała w doskonały sposób, natomiast Velvet Touch to materiał wysokoelastyczny, dzięki któremu użytkownik nie zapada się wmaterac.

Wybierając materace w Toruniu warto udać się do jednego z renomowanych salonów, oferujących wysokiej jakości marki takie jak Hilding lub wpiszmy w wyszukiwarce hasło Toruń materace, na Materacetorun.eu znajdziemy wtedy wiele ciekawych modeli, spośród których z łatwością wybierzemy ten najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%