Zamknij
REKLAMA

Kuchnia na wymiar - na co zwrócić uwagę

00:00, 23.02.2021 | materiały partnera

Już za chwilę wkraczasz do swojego pierwszego, własnego mieszkania lub domu? Przebrnięcie przez wszystkie formalności, projekty, kredyty, pozwolenia, zezwolenia i przyłącza było jak wspinanie się na ośmiotysięcznik? Mamy dla Ciebie dwie informacje: jedną doskonałą i drugą... no cóż, trochę gorszą. Ta pierwsza brzmi: właśnie stanąłeś na szczycie, gratulacje! Ta druga: to jeszcze nie koniec! Zanim zatkniesz flagę i będziesz mógł z satysfakcją odtrąbić pełen sukces - czeka Cię wykańczanie wnętrz. Wiesz, co to oznacza? Mnóstwo drobnych decyzji, które trzeba będzie podjąć, by zamienić puste pomieszczenia w maksymalnie funkcjonalne i przyjemne dla oka przestrzenie. Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od kuchni - to przecież serce Twojego domu! Najlepszym rozwiązaniem będzie kuchnia na wymiar, optymalnie dopasowana do Twoich potrzeb - w każdym aspekcie. Na co zwrócić uwagę wybierając meble? Kto powinien skorzystać z tego rozwiązania? Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Meblowanie a aranżowanie kuchni

Meble do kuchni można kupić w niemal każdym sklepie meblowym, a także markecie budowlanym czy najzwyklejszym hipermarkecie. Ale umówmy się: są meble i są... meble na wymiar! Te pierwsze pozwolą Ci po prostu umeblować wnętrze, a te drugie - perfekcyjnie je zaaranżować, precyzyjnie wykorzystując przestrzeń i optymalnie zagospodarowując dane miejsce. Gotowe meble dostępne są najczęściej w jednym lub maksymalnie kilku standardowych odsłonach wizualnych oraz w jednym rozmiarze. To rozwiązanie, które sprawdza się niemal wyłącznie w dużych i ustawnych kuchniach, w których możemy sobie pozwolić na swobodne podejście do zarządzania metrażem i nieliczenie się z każdym centymetrem kwadratowym. 

Meble na wymiar kuchnia - co to w ogóle znaczy?

Decyzja o zaaranżowaniu kuchni meblami na wymiar to jedna z najlepszych, jakie podejmiesz, projektując wnętrza swojego mieszkania lub domu! Takie rozwiązanie pozwala Ci bowiem na zrealizowanie właściwie każdej Twojej wizji dotyczącej wnętrza, zarówno pod względem jego estetyki, jak i funkcjonalności. To również jedyny sposób na zagospodarowanie absolutnie każdego centymetra powierzchni, każdej wnęki, skosu lub innej nieregularności, którą zastałeś w tym pomieszczeniu. 

Profesjonalny i doświadczony producent mebli kuchennych na wymiar będzie w stanie dopasować moduły meblowe w taki sposób, by wszystko do siebie perfekcyjnie pasowało - bez żadnych nieestetycznych i niefunkcjonalnych szczelin, wystających rogów, zachodzących na siebie nawzajem elementów meblowych itp. Najlepsi producenci mebli na wymiar mogą nam również zaoferować meble w 100% wykonane na zamówienie - w całości lub wyłącznie w tych fragmentach, którego tego wymagają. 

Dla kogo kuchnia na wymiar? 

Dla każdego, kto marzy o kuchni idealnie dopasowanej do indywidualnych oczekiwań i zaspokajającej wszystkie potrzeby jej użytkowników. Przede wszystkim jednak, na meble kuchenne na wymiar powinni zdecydować się:

  • właściciele kuchni małych i średnich,
  • właściciele kuchni o niestandardowym kształcie (również ze skosami, łukami, wnękami itp.),
  • właściciele kuchni otwartych na salon / aneksów kuchennych (tutaj liczy się doskonały design, który harmonijnie wpisze się w wielofunkcyjną przestrzeń),
  • miłośnicy oryginalnych rozwiązań estetycznych, mających bardzo sprecyzowany gust i oczekiwania (np. szukający mebli kuchennych w wyjątkowym kolorze lub z niebanalnym wykończeniem),
  • osoby preferujące konkretne sposoby przechowywania żywności, mający swoje ulubione produkty lub ulubione, najczęściej przygotowywane dania (np. winiarze - w ich kuchniach powinno znaleźć się miejsce do przechowywania wina w odpowiednich dla trunku warunkach, wielbiciele kuchni chińskiej i przygotowywania posiłków w woku, właściciele dużej ilości różnego rodzaju urządzeń kuchennych, np. do przygotowywania domowego chleba itp.
  • osoby niskie i wysokie, którym kuchnia na wymiar daje możliwość dopasowania wysokości blatów i szafek do ich potrzeb,
  • osoby niepełnosprawne (np. poruszające się na wózku inwalidzkim) - meble na wymiar mogą być nie tylko specjalnie obniżone, ale również posiadać dodatkowe rozwiązania ułatwiające przygotowywanie posiłków,
  • perfekcjoniści, którzy chcą mieć pewność, że ich meble kuchenne będą dokładnie takie, jakich oczekują.

Kuchnia na wymiar - zwróć uwagę na detale

Zamawiając meble kuchenne na wymiar, masz możliwość zdecydowania o każdym ich elemencie. Projektując lub współprojektując wyposażenie kuchenne zwróć uwagę przede wszystkim na funkcjonalność poszczególnych rozwiązań - coś, co widziałeś u kogoś i bardzo Ci się spodobało, niekoniecznie musi sprawdzić się u Ciebie (ot, choćby designerskie miejsce do przechowywania wina, podczas gdy ani Ty, ani Twoi bliscy nie pijecie zbyt często alkoholu). Myśl o swojej nowej kuchni przez pryzmat tego, jak korzystałeś z kuchni starej - co w niej najbardziej lubiłeś, a co zdecydowanie Ci w niej nie pasowało, czego było za dużo (np. otwartych półek), a czego Ci najbardziej brakowało (np. miejsca na efektywne segregowanie śmieci). 

Ile masz czasu na sprzątanie i czy w ogóle lubisz to robić? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi: niewiele i nie - zaplanuj taką kuchnię, która będzie łatwa do utrzymania w czystości, miała maksymalnie dużo zamkniętych miejsc do przechowywania i niewiele (lub wcale!) otwartych półek. Wiesz, że na górnych szafkach, które nie sięgają sufitu, zbiera się na co dzień dużo tłustego i trudnego do usunięcia kurzu? Jeśli nie chcesz go regularnie wycierać - zaprojektuj szafki, które będą stykały się z sufitem! 

Masz w domu małe dzieci lub sprytne zwierzaki? Nie lubisz dźwięków strzelających drzwiczek? Wybierz systemy zamykania gwarantujące bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny, z cichym i spowolnionym domknięciem i/lub takie, które będziesz w stanie zamknąć w sposób uniemożliwiający ich otwarcie maluchom. Jeśli podobają Ci się gładkie powierzchnie bez mebli - możesz takie mieć! Wówczas zadbaj o najwyższą jakość wykończenia frontów, by te nie przecierały się w miejscu, w którym będziesz stosować nacisk na drzwiczki w celu ich otwarcia. 

Podsumowanie

Kuchnia na wymiar to nowoczesne rozwiązanie na miarę potrzeb współczesnego człowieka. Meble kuchenne zaprojektowane na Twoje zamówienie powinny w 100% odpowiadać Twoim oczekiwaniom i zaspokajać wszelkie potrzeby związane z użytkowaniem tego pomieszczenia. Tutaj liczy się zarówno świetny design (zwłaszcza, gdy kuchnia jest otwarta na salon!) oraz perfekcyjna funkcjonalność. Jeśli Twoja kuchnia jest pomieszczeniem o niewielkich gabarytach, ma niestandardowy kształt lub skosy, albo Ty sam masz szczególne wymagania (np. wynikające z wysokiego lub niskiego wzrostu) - meble na wymiar będą idealnym rozwiązaniem. Kuchnie na wymiar i ceny? Mogą Cię pozytywnie zaskoczyć! Na średniej wielkości kuchnie, wykonaną z najwyższej jakości materiałów i perfekcyjnie wykończoną zapłacisz od kilku do kilkunastu tysięcy złotych - to stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że to inwestycja na długie lata!

Za pomoc w napisaniu artykułu dziękujemy firmie Erton z Lublina, która pomogła już setkom Klientów wspiąć się na aranżacyjne szczyty, spełniając ich marzenia o idealnej kuchni na wymiar.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%