Zamknij
REKLAMA

Nowoczesna platforma do nauki języka polskiego - dyktanda.pl

14:51, 10.02.2021 | materiały partnera

Portal dyktanda.pl to największa w Polsce platforma, która wspomaga naukę języka polskiego. Duża baza wiedzy, szeroki wybór dyktand o zróżnicowanym stopniu trudności podzielony ze względu na etapy edukacji oraz nowoczesny i przejrzysty wygląd – to tylko niektóre z wielu zalet nowoczesnej platformy edukacyjnej, jaką jest portal dyktanda.pl.

Platforma dyktanda.pl – najważniejsze informacje

Właścicielem portalu dyktanda.pl jest EDU Games S.A. - https://edu-games.pl/, który swoją siedzibę ma w Czeladzi. Dyktanda.pl to największa w Polsce platforma wspomagająca naukę języka polskiego, która swoim użytkownikom udostępnia dostęp do ogromnej bazy dyktand o różnym stopniu trudności. Dyktanda podzielone są według etapu nauczania, tak więc można tu znaleźć dyktanda dla klas 1 – 3, dla klas 4 – 6, dla klas 7 – 8, dla uczniów szkół średnich oraz dyktanda dla dorosłych. Dodatkowo przy każdym dyktandzie podana jest informacja, jakie obszary wiedzy ono sprawdza. W ten sposób można podjąć się rozwiązania dyktanda, które sprawdza znajomość np. wyrazów zawierających „ż” i „rz”.

Platforma dyktanda.pl działa w obszarze technologii edukacyjnych (EdTech), a więc za pomocą nowoczesnych technologii umożliwia efektywne wsparcie dla tradycyjnego procesu uczenia. Wprowadzenie takiej formy nauki to świetne urozmaicenie dla standardowych metod, co czyni naukę ciekawszą i przystępniejszą dla ucznia. Dodatkowo platforma stale się rozwija, wprowadzając nowe, innowacyjne rozwiązania w obszarze nauki języka polskiego. To z kolei sprawia, że portal dyktanda.pl to znakomity przykład szybkorosnącej platformy z sektora EdTech.

Co oferuje portal dyktanda.pl?

Ogromna baza dyktand
Dyktanda podzielone są zgodnie z etapami edukacji dla szkół podstawowych, co ułatwia dopasowanie poziomu trudności do możliwości danej osoby. Platforma oferuje również dyktanda dla uczniów szkół średnich oraz dorosłych. Dyktanda.pl to zbiór ponad 5 000 dyktand, a liczba ta stale i szybko rośnie. Ze względu na tak duże zróżnicowanie i szeroki wybór dyktand nie ma mowy o nudzie, w trakcie wykonywania poszczególnych sprawdzianów.

Szeroka baza wiedzy
Baza wiedzy na platformie dyktanda.pl obejmuje różne zagadnienia polonistyczne. Można tu znaleźć szczegółowe wyjaśnienia poszczególnych środków stylistycznych (np. metafory czy oksymoronu), obszerne opracowania lektur szkolnych i ciekawe artykuły dla rodziców. Co ważne, wszystkie treści napisane są ciekawym i przystępnym językiem.

Zasady pisowni
Platforma dyktanda.pl to również zbiór wszystkich zasad pisowni w języku polskim w jednym miejscu, a to znacznie ułatwia ich naukę. Poznanie zasad pisowni i praktyczne ich ćwiczenie poprzez rozwiązywanie dyktand to klucz do ich dobrego zapamiętania i poprawnego pisania.

Stale rosnąca baza dyktand
Użytkownicy strony dyktanda.pl mają możliwość dodawania kolejnych dyktand – dzięki czemu baza szybko i stale się powiększa. Co ważne, dyktanda te weryfikowane są przez nauczycieli języka polskiego. Ponadto sami użytkownicy, jeśli znajdą błąd w dyktandzie, mogą ten fakt zgłosić obsłudze platformy, a to świadczy o najwyższej dbałości o poprawność wszystkich zamieszczanych tekstów i treści.

Możliwość dodawania treści przez użytkowników
Największa w Polsce platforma do nauki języka polskiego https://dyktanda.pl/ stale poszerza swoją bazę wiedzy również dzięki treściom dodawanym przez użytkowników. Różnego rodzaju teksty stanowią świetne uzupełnienie informacji zamieszczanych na portalu. Wśród wszystkich dodawanych przez użytkowników tekstów można przeglądać również tylko te, które zostały zweryfikowane przez nauczyciela.

Przejrzysty wygląd i łatwa obsługa
Platforma dyktanda.pl to portal oparty na nowoczesnych technologiach, dzięki czemu jego funkcjonowanie jest szybkie, obsługa intuicyjna, a wygląd przystępny w odbiorze. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom obsługa portalu jest tak prosta, że bez problemu poradzą sobie z nią również młodsi uczniowie.

Moduł szkolny
Aktualnie wprowadzany jest moduł szkolny, z którego można już korzystać w wersji beta (testowej). Oznacza to, że użytkownicy mogą zgłaszać zarówno zauważone błędy w działaniu poszczególnych funkcji, jak i pomysły na udoskonalenie tej części platformy dyktanda.pl. Moduł szkolny dedykowany jest dla szkół i daje możliwość współpracy na poziomie nauczyciel, uczeń i rodzic. Nauczyciel ma możliwość zadawania różnego rodzaju sprawdzianów i zadań domowych oraz sprawdzania ich w szybkiej i przystępnej formie. Uczeń dostaje możliwość rozwiązywania zadań i nauki w nowej, ciekawej formie. Natomiast rodzic ma możliwość stałego obserwowania czynionych przez dziecko postępów.

Konkursy i ogólnopolskie dyktanda

Platforma dyktanda.pl jest organizatorem największych dyktand w Polsce, które przyciągają wielu chętnych. Takie ogólnopolskie rozwiązywanie dyktand to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z zakresu poprawnego pisania. Portal organizuje również konkursy z rozwiązywania dyktand i pisania wypracowań, w których można wygrać ciekawe nagrody rzeczowe takie jak książki, klocki lego czy poduszki relaksacyjne i wiele innych. To z kolei stanowi doskonałą motywację do dalszej nauki zasad ortograficznych i ćwiczenia swoich umiejętności z zakresu poprawnego pisania. Konkursy, rankingi umieszczane na portalu i ogólnopolskie dyktanda to również świetna okazja do sprawdzenia się na szerszym polu i wprowadzenia do nauki pewnej dozy rywalizacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%