Zamknij
REKLAMA

Piękny i stary wystrój mieszkania

11:18, 04.02.2021 | materiały partnera

Każdy z nas stawał lub staje przed ważnym wyborem. Zwłaszcza jeśli chodzi o wystrój własnego, wymarzonego mieszkania. Pragniemy, aby czuć się w nim wyjątkowo. Dlatego też szukamy firm, które będą w stanie sprostać naszym oczekiwaniom i zaoferują materiały na wystrój. Na polskim rynku istnieje bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i sprzedażą asortymentu potrzebnego do remontu. Pracują stacjonarnie i w Internecie. Posiadają nawet swoje strony internetowe i prowadzą sprzedaż online. Zatem możemy zrobić zakupy nie wychodząc z domu. Czy to kupić meble, płytki na ścianę, tapety czy też kafelki lub panele. Ostatnimi czasy bardzo modne i popularna stała się cegła dekoracyjna. Coraz więcej rodzin czy par decyduje się na zakup cegły na ścianę. Czy warto? Moim zdaniem tak. Chociażby dlatego, że płytki na ścianie ze starej cegły wyglądają bardzo klimatycznie. Dają niepowtarzalny efekt.

Taką firmą, która zajmuje się sprzedażą starej cegły jest Firma Retro S.A. Dlatego też, niniejszy artykuł będzie poświęcony właśnie temu przedsiębiorstwu.

Czym jest i czym zajmuje się firma RETRO S.A?

Retro S.A. jest to firma zajmująca się sprzedażą okładzin ściennych z historycznych cegieł. Nie każdy zna to przedsiębiorstwo, dlatego warto teraz wspomnieć, że jest liderem na polskim rynku w swojej dziedzinie. Firma powstała w czerwcu 2020 roku więc jest dość młoda na rynku. Ale to nie przeszkadza, aby się mogła dalej rozwijać w sposób dynamiczny. W 2021 roku Retro planuje inwestycję w automatyzację produkcję i ekspansję eksportową. Ponadto planują przeprowadzić emisję swoich akcji. Chodzi w tym o to, iż każdy człowiek będzie miał możliwość ich zakupu, a co za tym idzie zostanie tym samym współwłaścicielem firmy.

Zakład ten ma swoją stronę internetową https://retrocegla.pl/. Na niej można znaleźć niezbędne dla nas informacje o ofertach i ewentualnie składać zamówienia. Działają na terenie województwa śląskiego. Ponadto warto dodać, że przedsiębiorstwo bardzo dobrze i dynamicznie się rozwija, co oznacza że coraz więcej ludzi decyduje się na jego usługi. Mają najnowocześniejszą w Europie zautomatyzowaną linię technologiczną.

PRODUKTY OFEROWANE PRZEZ FIRMĘ

Jak już wcześniej było wspomniane Firma ta zajmuje się sprzedażą płytek ze starej, historycznej cegły na ścianę. Jeśli lubicie dość stary wygląd to na pewno znajdziecie w ich asortymencie coś dla siebie. W ostatnim czasie stare cegły stały się dość popularne. Dlatego też warto w nie zainwestować. Poprawią wygląd każdego pomieszczenia. Tylko pytanie gdzie można je umieścić. Płytki z cegły bardzo dobrze komponują się na ścianie przy telewizorze. Ale oglądając na przykład zdjęcia na stronie retrocegla.pl możemy zauważyć, że można wzbogacić nimi wystrój salonu, restauracji ale i nie tylko. Również przy kominku świetnie będą wyglądały stare cegły. W ofercie mają także chemię montażową, narożniki. Jeśli chodzi o cegły to można wyróżnić kilka rodzajów, między innymi: lico klasyczne ( 2cm x 6-7cm, ok. 26 cm) lico gotyckie mini (najmniejsza płytka w sklepie) lico gotyckie ( 26-27cm x 6,5-8 cm x 2-3cm), New york loft 3D ( 1cm x 7-8 cm x 25-27 cm), mix klasyczny(różne długości) i inne. Również chemii montażowej posiadają w swoim asortymencie kilka. Można zaliczyć do nich: retro farbę, retro klej , retro impregnat, retro fugę, retro grunt max, retro grunt. A to wszystko jest specjalnie dedykowane do płytek ze starych cegieł. Gdy mówimy o narożnikach to Retro może nam zaoferować szeroką gammę produktów, typu : new york loft, gotyckie bądź po prostu klasyczne. Wybór ich asortymentu to gwarancja dobrej jakości. Wzajemnie się uzupełniają co daje systemowość takiego rozwiązania. Okładziny ceglane mają zastosowanie zarówno wewnętrzne jak i elewacyjne. Cegły na elewację sprawdzą się w każdych możliwych warunkach. Płytki takie dzięki ich chemii może być montowana na cokoły, ogrodzenia oraz inne powierzchnie zewnętrzne. To zależy od wyobraźni klienta.

Pewnie dużo osób przeglądając stronę zastanawia się jak je zamontować. Gwarancją jest to, iż cegła na ścianę, nie jest trudna do zamontowania. Każdy, nawet początkujący będzie w stanie zamontować te płytki. Przedsiębiorstwo przewidziało to i chcąc ułatwić sprawę stworzyło filmik, czyli instruktaż jak można krok po kroku samodzielnie przykleić starą cegłę. Filmik możemy znaleźć na ich stronie internetowej. Jest bardzo dobrze zrozumiały i czytelny. Jeśli pomimo obejrzenia wideofilmu ktoś dalej nie wie jak zamontować płytki, to na tej samej stronie umieszczona została instrukcja krok po kroku jak to robić. Wszystko jest tam ładnie opisane. Dodatkowo dla ułatwienia umieszczono rysunki jak może ta cegła dekoracyjna być położona. W asortymencie firmy możemy wyróżnić kilka wiązań, między innymi: wozówkowe, krzyżowe, główkowe, flamandzkie, kowadełkowe oraz śląskie. Pierwszym krokiem jaki należy zrobić jest nic innego jak mierzenie ściany. Bez tego nic się nie zrobi. Od tej czynności zależy czy cała praca będzie wykonana dobrze i czy osiągniemy wymarzony efekt. Kolejnym krokiem jest gruntowanie ściany. Później kleimy płytki z cegły jakie zostały kupione, a następnie je fugujemy. Ostatnią czynnością jaką trzeba wykonać jest nic innego jak oczyszczenie ściany, a następnie impregnacja lub malowanie, tak by stara cegła wyglądała dobrze.

Firma Retro S.A. świadczy autoryzowany montaż swoich produktów na terenie całej firmy. Firma https://retro-cegly.pl/ także ułatwia przyszłym klientom sprawę, ponieważ ceny za oferowane produkty umieszczone są na stronach internetowych, dlatego nie będzie problemu z ich znalezieniem.

Podsumowując artykuł warto dodać, że pożądane byłoby zakupienie tych płytek. Cegła dekoracyjna wprowadzi w nasze mieszkanie bardzo niepowtarzalny klimat. Z pewnością wygląd pomieszczenia się zmieni na lepsze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%