Zamknij
REKLAMA

O czym należy pamiętać wymieniając toner w drukarce?

00:00, 12.01.2021 | materiały partnera

Drukarka laserowa co jakiś czas wymaga wymiany tonera. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek dotyczących tego jak zabrać się za to zadanie.

Wymiana tonera w drukarce laserowej

Po pierwsze, musisz się zorientować jaki masz model drukarki i w zależności od tego jaki toner potrzebujesz kupić odpowiedni model. Jeśli nie wiesz jaki jest model Twojej drukarki to takową informację najprawdopodobniej znajdziesz na obudowie urządzenia. 

Toner należy wymienić co około 2 lata. Z reguły na kasecie z tonerem jest napisana ważność, w związku z czym dosyć łatwo można sprawdzić kiedy będzie wymagana wymiana tonera. 

Jeśli nie wiesz jak wymienić toner to najlepiej znaleźć instrukcje obsługi producenta. Jeśli takowej nie posiadasz w domu to z reguły instrukcje bardzo prosto można znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę modelu drukarki. Współczesne drukarki laserowe są bardzo proste w obsłudze w związku z czym najprawdopodobniej wymiana tonera jest prostym zadaniem, z którym po prostu niemal każdy jest w stanie sobie poradzić.

Uniwersalne wskazówki dotyczące wymiany tonera 

Jeśli chodzi o wymianę części eksploatacyjnych to jest kilka widocznych różnic pomiędzy tonerem a tuszem. Po pierwsze, toner jest wydajniejszy od pojemników z tuszem. Po drugie, tusze zasychają gdy są długo nie używane a z tonerem nie ma tego typu problemów. 

Poniżej przedstawiamy uniwersalne porady dotyczące wymiany tonera. Charakterystyczne jest to, że przed włożeniem tonera do urządzenia warto wykonać nim 6-8 obrotów w celu równomiernego rozłożenia tonera we wkładzie. Następnie należy delikatnie usunąć taśmę zabezpieczającą. Należy pamiętać, żeby podczas tych czynności nie dotknąć bębna światłoczułego, który znajduje się na spodzie wkładu drukującego, gdyż może to wpłynąć na jakość druku. 

Następnie należy włożyć toner do drukarki co dla wielu osób wydaje się najtrudniejszym etapem. Samo zamontowanie tonera polega po prostu na wciśnięciu nowego wkładu w odpowiednie miejsce, więc zadanie to nie jest ani trochę bardziej skomplikowane niż wymiana zwykłych pojemników z tuszem.

Źródło zdjęcia:

antpkr / Shutterstock.com

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop