Zamknij

O czym należy pamiętać wymieniając toner w drukarce?

artykuł sponsorowany 00:00, 12.01.2021

Drukarka laserowa co jakiś czas wymaga wymiany tonera. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek dotyczących tego jak zabrać się za to zadanie.

Wymiana tonera w drukarce laserowej

Po pierwsze, musisz się zorientować jaki masz model drukarki i w zależności od tego jaki toner potrzebujesz kupić odpowiedni model. Jeśli nie wiesz jaki jest model Twojej drukarki to takową informację najprawdopodobniej znajdziesz na obudowie urządzenia. 

Toner należy wymienić co około 2 lata. Z reguły na kasecie z tonerem jest napisana ważność, w związku z czym dosyć łatwo można sprawdzić kiedy będzie wymagana wymiana tonera. 

Jeśli nie wiesz jak wymienić toner to najlepiej znaleźć instrukcje obsługi producenta. Jeśli takowej nie posiadasz w domu to z reguły instrukcje bardzo prosto można znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę modelu drukarki. Współczesne drukarki laserowe są bardzo proste w obsłudze w związku z czym najprawdopodobniej wymiana tonera jest prostym zadaniem, z którym po prostu niemal każdy jest w stanie sobie poradzić.

Uniwersalne wskazówki dotyczące wymiany tonera 

Jeśli chodzi o wymianę części eksploatacyjnych to jest kilka widocznych różnic pomiędzy tonerem a tuszem. Po pierwsze, toner jest wydajniejszy od pojemników z tuszem. Po drugie, tusze zasychają gdy są długo nie używane a z tonerem nie ma tego typu problemów. 

Poniżej przedstawiamy uniwersalne porady dotyczące wymiany tonera. Charakterystyczne jest to, że przed włożeniem tonera do urządzenia warto wykonać nim 6-8 obrotów w celu równomiernego rozłożenia tonera we wkładzie. Następnie należy delikatnie usunąć taśmę zabezpieczającą. Należy pamiętać, żeby podczas tych czynności nie dotknąć bębna światłoczułego, który znajduje się na spodzie wkładu drukującego, gdyż może to wpłynąć na jakość druku. 

Następnie należy włożyć toner do drukarki co dla wielu osób wydaje się najtrudniejszym etapem. Samo zamontowanie tonera polega po prostu na wciśnięciu nowego wkładu w odpowiednie miejsce, więc zadanie to nie jest ani trochę bardziej skomplikowane niż wymiana zwykłych pojemników z tuszem.

Źródło zdjęcia:

antpkr / Shutterstock.com

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18

0%