Zamknij

Odszkodowanie - kiedy i gdzie się starać o uzyskanie wysokiego odszkodowania

10:20, 08.01.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:21, 08.01.2021

Z racji wypadku komunikacyjnego, wypadku w pracy, a także błędu medycznego przysługuje ci odszkodowanie. Aby je otrzymać musisz jednak nie tyle złożyć odpowiedni wniosek, lecz także udokumentować szkody. Przedstawiona dokumentacja musi dokumentować zakres szkód, na podstawie którego można ustalić faktyczny zakres przysługującego ci świadczenia.

Odszkodowanie - w jakiej sytuacji ci przysługuje?

Rodzaje odszkodowań

Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia?

Odszkodowanie - w jakiej sytuacji ci przysługuje?

Uzyskanie odszkodowania to proces często długotrwały i męczący. Wymaga on nie tylko złożenia odpowiedniego wniosku, choć i jego wypełnienie może niektórym sprawiać problemy. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie dokumentacji, która uniemożliwi ubezpieczycielowi odrzucenie roszczeń i zmusi do do wypłaty świadczenia. O odszkodowanie masz pracom wnioskować, jeśli wyrządzona ci szkoda ma charakter majątkowy lub niemajątkowy (tutaj przede wszystkim chodzi o kwestie zdrowia). Odszkodowanie pełni funkcję kompensacyjną, a więc ma być formą rekompensaty. Dlatego też tak ważne jest ustalenie wielkości powstałej w wyniku danego zdarzenia szkody. Niestety właśnie tę kwestię próbują wykorzystać ubezpieczyciele, aby z reguły zapłacić wnioskodawcom mniej, niż im się rzeczywiście należy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zgromadzenie, opisanie i przedstawienie wszelkiego rodzaju dokumentów potwierdzających rozmiar szkody. Wiele osób ma problem z odpowiednim przygotowaniem wniosku i dokumentacji. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się uzyskiwaniem odszkodowań. Mogą oni kompleksowo zająć się twoją sprawą, działając w twoim imieniu, co znacznie odciąży cię od formalnej strony całego procesu.   

Rodzaje odszkodowań

Pomoc w uzyskiwaniu odszkodowania cenna może się okazać już na etapie ustalenia, czy świadczenie ci zgodnie z polskim prawem przysługuje. Co najczęściej uzyskiwanych odszkodowań należą przede wszystkim:

  • odszkodowania po wypadku komunikacyjnym,
  • odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu,
  • odszkodowania za śmierć osoby bliskiej ,
  • odszkodowania za szkody na pojeździe,
  • odszkodowania za wypadek w pracy,
  • odszkodowania za wypadek w rolnictwie,
  • odszkodowania za błędy medyczne,
  • odszkodowania z NNW (z tytułu dobrowolnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Coraz częściej podejmowane są również próby uzyskania odszkodowania (najczęściej w postępowaniu sądowym) dla osób mających kredyt we frankach.

Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia?

 Przygotowując się do wniosku o odszkodowanie, warto pod uwagę wziąć także kwestie zadośćuczynienia. Warto bowiem prezyzyjnie ustalić, czy należy ci się odszkodowanie czy zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie, w przeciwieństwie do odszkodowania, dotyczy wyłącznie strat niemajątkowych. Celem jest nie rekompensata, a złagodzenie krzywd psychicznych, fizycznych lub moralnych osoby poszkodowanej. Nie chodzi tutaj więc o "zwrot" kosztów leczenia, a o wyrównanie krzywd związanych np. z utratą zdrowia. Mowa m.in. o zadośćuczynieniu:

  • z tytułu uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia,
  • z tytułu naruszenia dóbr osobistych,
  • z tytułu śmierci osoby bliskiej.

 

Odszkodowania Kompensja
Kancelaria odszkodowawcza

Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: [email protected]
Tel.: 58 500 80 89
Tel. kom.: 797 670 906

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania 
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%