Zamknij
REKLAMA

Nauka angielskiego online z lektorem - sprawdzamy, jak wyglądają takie zajęcia

10:04, 08.01.2021 | materiały partnera

Internet zdominował nasze życie codzienne. Technologia ta daje możliwość oglądania filmów online, streamowania muzyki, robienia zakupów, grania w gry z przyjaciółmi, szukania ciekawych informacji, a także uczenia się. Nauka języka angielskiego online od podstaw to dla wielu osób początek przygody z językiem. Czasem wszystko zaczyna się od potrzeby, która wynika z niewiedzy. Szukamy informacji na jakiś temat i okazuje się, że najlepiej opisują go strony anglojęzyczne, a nie polskie. Oczywiście Google Translate pomoże, ale tłumaczenie automatyczne zawiera mnóstwo błędów. Czasem zdania są tak absurdalne, że tylko boki ze śmiechu zrywać. Dobrze wiemy, że nie jest to rozwiązanie, które zrobi z nas znawców języka. Na pomoc przychodzi nauka języka angielskiego online z lektorem. Jak wyglądają takie zajęcia i dlaczego warto z nich skorzystać? Podpowiadamy.

Nauka języka angielskiego online – jak zacząć

Pierwszym krokiem jest na pewno przeszukanie internetu w celu porównania ofert szkół świadczących naukę języka angielskiego online. Pamiętajmy jednak, że nie każda placówka da nam możliwości, których oczekujemy. Szukajmy lekcji językowych w internecie, które prowadzone są według skutecznych i sprawdzonych metod nauczania. Dlatego dobrze szukać szkół takich jak tutlo.com. Szkoła daje możliwość rozwijania naszej wiedzy językowej w sposób efektywny i co najważniejsze dzieje się to pod okiem specjalistów, lektorów oraz native speakerów. Jak wyglądają takie zajęcia? 

Lekcje prowadzone są metodą jeden na jeden. To rozwiązanie sprawia, że cały wykupiony przez nas czas lektor poświęci tylko nam. Zajęcia zaczynają się o wybranej przez nas porze i są prowadzone w blokach trwających dwadzieścia minut. Dlaczego właśnie tyle? Bo to czas, w którym optymalnie wykorzystamy nasze skupienie. Co więcej, małe partie pozwalają nam łączyć lekcje w kilka bloków, jeśli zajdzie taka potrzeba – na przykład, gdy zachcemy powtórzyć większą część materiału.

Lekcje z lektorem zaczynają się przeważnie od szybkiego wprowadzenia, rozluźnienia atmosfery, by kursantowi łatwiej było wczuć się w nową sytuację. Następnie lektor przechodzi do głównego wątku, czyli tematów, które chcemy omówić, gramatyki itd. Lekcje prowadzone są w przyjaznej atmosferze, często w sposób niezobowiązujący. Pomaga to budować relacje, dzięki którym kursy w Tutlo są tak inne od zwykłych zajęć w szkole stacjonarnej. W chwilach, gdy zmuszeni jesteśmy pozostawać w domu, jest to naprawdę świetna alternatywa dla spotkań, a także możliwość, by swobodnie porozmawiać w innym języku.

Jak uczyć się angielskiego z lektorem?

Nauka angielskiego z lektorem to nie tylko zajęcia dla zaawansowanych, to także nauka języka angielskiego online dla początkujących. Lektor potrafi dopasować swoje słownictwo do poziomu ucznia. Nie musimy się więc obawiać, że zostaniemy zalani potokiem słów, których nie znamy, jednocześnie nie mając możliwości wypowiedzenia się. Dzieci przeważnie uczą się przez zabawę, a wraz z postępami i wiekiem przechodzą na wyższy poziom. Dorośli od początku rzucani są na głębszą wodę, by szybko zatopić się w języku i przełamać strach przed mówieniem, czy też pisaniem.

Słuchajmy mówionego języka 

W przerwach pomiędzy lekcjami warto pokusić się o to, by poświęcić trochę wolnego czasu na programy anglojęzyczne emitowane bez lektora polskiego. Słuchając wymowy różnych osób, zauważymy różnice w akcentach i tym, jak w różnych częściach globu brzmi ten sam wyraz. W ten sposób możemy słuchać wiadomości, oglądać filmy czy nawet bajki. Warto. Powodzenia w nauce. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop