Zamknij
REKLAMA

Rozwój technologii zasilania elektrycznego w maszynach

08:43, 08.01.2021 | materiały partnera

Zalet maszyn zeroemisyjnych jest mnóstwo, chociażby zmniejszony poziom hałasu oraz brak emisji szkodliwych spalin. Fakt, że nie potrzebują one paliwa sprawia, że są one niezależne od dostępu do niego.

Jak donosi portal rolniczy atrexpress.com.pl, napęd elektryczny wkracza na rynek maszyn. Firma JCB postarała się o to, by korzystanie z najnowszych technologicznie maszyn było nadzwyczaj wygodne. Aspekty, które nie mogły zostać pominięte to żywotność stosowanych baterii, jak najbardziej skrócony czas ładowania oraz wydajne źródła zasilania.

Firma JBC wprowadza do sprzedaży nowe agregaty, aby wesprzeć serię maszyn zeroemisyjnych, które działają tylko za pomocą napędu elektrycznego. Agregaty te będą dostępne z 4 lub 8 akumulatorami o pojemności 23 albo 46 kWh. Mają one jednofazowe wyjście 8 kW/10 kVA. Dużym plusem agregatów JBC jest to, że nie wymagają one codziennej kontroli, więc sprawdzą się świetnie w wypożyczalniach sprzętu. Co ciekawe, żywotność akumulatorów wydłużyła się z pomocą optymalizacji głębokości rozładowania. Nawet po 10 latach ich pojemność będzie wynosiła ok. 85%. Zaopatrzone w stalową, solidną obudowę, są łatwe w magazynowaniu i transporcie.

Oprócz innowacyjnych akumulatorów, firma JBC opracowała uniwersalną, szybką ładowarkę. Jest ona kompatybilna z bieżącymi i przyszłymi modelami E-Tech. Maszyny z tej serii posiadają zwyczajną, wbudowaną ładowarkę, ale bez problemu można podłączyć do nich szybką ładowarkę JBC, aby zwiększyć wydajność akumulatora. Ładowarka ta wymaga trójfazowego zasilania 415 V i ma czterostykowe oraz pięciostykowe złącza. Dzięki temu, może być stosowana w całej Europie. Może ona także współpracować z układami elektrycznymi od 48 do 96 V oraz powyżej. Ładowarka ma więc rozszerzoną wydajność pracy z maszynami przemysłowymi, jak i konstrukcjami akumulatorowymi. Tą ładowarką można posługiwać się np. by doładować maszyny w trakcie przerwy obiadowej, gdy nie są używane. Firma JBC dostarczyła idealne rozwiązanie, by szybko naładować każdą maszynę tej marki.

Źródło: https://atrexpress.com.pl/artykul/rozwoj-technologii-zasilania-elektrycznego

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop