Zamknij
REKLAMA

Władysławowo i Półwysep Helski na wakacje z dzieckiem? Sprawdź atrakcje!

00:00, 18.11.2020 | materiały partnera

Dla wielu z nas, wyjazd nad morze a szczególnie do Władysławowa i na Półwysep Helski kojarzy się wyłącznie z przesiadywaniem na plaży i licznymi kąpielami w morzu lub Zatoce Puckiej. Problemem może się jednak okazać to, że gdy pogoda na zewnątrz nie dopisze… my nie będziemy wiedzieli co ze sobą zrobić! Nie martwcie się, gdyż w okolicy naprawdę nie brakuje ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi, a w tym artykule znajdziecie listę wielu ciekawych miejsc!

Półwysep Helski - nadmorska perła

Jadąc na Półwysep Helski możemy spodziewać się tego, że znajdziemy tam ogromną ilość atrakcji… i jest to absolutnie prawda! Pierwsza z nich leży po drodze na samą mierzeję, w położonym o około 4 kilometry od Władysławowa Swarzewie, gdzie znajdziemy labirynt stworzony w polu kukurydzy! To doskonała zabawa dla każdego! W Swarzewie znajdziecie także Footgolf Kaszebe, który umożliwi wam zagranie w połączenie golfa i… piłki nożnej! Potraktujcie to jako rozgrzewkę!

Co jednak warto zobaczyć na samym Półwyspie Helskim? Będąc na miejscu, nie sposób odpuścić sobie wizyty w uwielbianym przez dzieci Fokarium w Helu, które zachwyca turystów od lat obecnością fok oraz pokazami ich karmienia — to trzeba zobaczyć na własne oczy, szczególnie że jest to najsłynniejsza atrakcja tego miasta! Warto też zajrzeć do Latarni Morskiej w Helu, czy przespacerować się jednym z wielu moli rozsianych po całej mierzei!

Cały Półwysep Helski to także raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych! Tak naprawdę niezależnie czy wspomnimy o niewielkich Chałupach, czy nieco większej Jastarni — znajdziemy tu doskonałe warunki do spróbowania swoich sił (lub doskonalenia obecnych umiejętności) w windsurfingu czy kitesurfingu. Wystarczy trochę wiatru lub fal i voila — dobra zabawa gwarantowana, szczególnie że na całym półwyspie nie brakuje szkółek świadczących usługi nauki pływania na każdej desce!

Być może zainteresuje was to, że na Półwyspie Helskim i w jego okolicach znajdziecie też sporą liczbę ciekawych muzeów, opowiadających o dziejach okolicy! Koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Rybołówstwa, przejdźcie się po Szlaku Historii Militarnej, lub jeżeli wciąż mało wam historii Półwyspu — wstąpcie do Muzeum Obrony Wybrzeża, gdzie zaznajomicie się bliżej z tym, jak na mierzei wyglądały czasy II wojny światowej! Po więcej atrakcji dla dzieci (również na niepogodę) na Półwyspie Helskim zapraszamy na Dzieckowpodrozy.pl.

Władysławowo - dla rodzin z dziećmi?

Co jednak z Władysławowem, leżącym tuż przy wjeździe na Półwysep Helski? Dało się ono poznać jako doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, wraz z pięknymi plażami dla każdego (nie brakuje tu również miejsc nieco bardziej oddalonych od tłumów)... jednak czy to wszystko! Oczywiście, że nie!

Mówiąc o tradycyjnych atrakcjach, warto przejść się na spacer po porcie we Władysławowie gdzie północny falochron jest molem spacerowym dla turystów i nie tylko. Jeżeli natomiast chcecie poznać rybackie korzenie tej miejscowości, to koniecznie musicie zajrzeć na multimedialną wystawę "Praca Rybaka: jak, gdzie, czym”, zlokalizowaną tuż za Ratuszem. Nigdzie nie zobaczycie lepszego zobrazowania codziennej pracy rybaka jak tutaj! To niezwykle ciekawa i edukująca wyprawa!

A mówiąc o Ratuszu, to w jego charakterystycznym budynku znajdziemy nie tylko wieżę widokową (na którą można się wdrapać), ale też Muzeum Motyli oraz Muzeum Iluzji — to atrakcje warte zobaczenia! W pobliżu Ratuszu znajdziecie też niewielkie wesołe miasteczko, którego centralnym punktem jest koło widokowe. Będąc na nim możecie obejrzeć z innej perspektywy nie tylko Władysławowo, ale i część Półwyspu Helskiego! Wasza ciekawość na temat historii Władysławowa zostanie też zaspokojona w Muzeum Hallerówka.

W samym Władysławowie znajdziecie też doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Nie brakuje miejsc, które są idealnie dostosowane do goszczenia rodzin. Jednym z lepiej ocenianych obiektów oferujących wakacje z dziećmi nad morzem jest Pensjonat Wojciech we Władysławowie. W ofercie Pensjonatu pobyty z wyżywieniem i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych m.in. 2 sale zabaw, animacje itp.

To oczywiście nie wszystko, co do zaoferowania ma Władysławowo, stąd też zachęcamy was do poznawania tej niezwykłej turystycznej miejscowości. Nie zapominajmy też o tym, że Władysławowo stanowi doskonałą bazę wypadową, zarówno w głąb Mierzei Helskiej, jak i okolic Trójmiasta. Być może zechcecie z tego skorzystać?

Sami więc widzicie, jak wiele atrakcji, czeka na was podczas wakacyjnego pobytu na Półwyspie Helskim, jak i Władysławowie! Spędzenie na miejscu nawet tygodnia da wam i waszej rodzinie tyle zabawy, że aż oniemiejecie z zachwytu. No to jak — zaczynacie planować rodzinny wypad na Półwysep Helski?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%