Zamknij

Kredyt gotówkowy - kalkulator

07:41, 08.10.2020 | materiały partnera

Zaciąganie zobowiązań w bankach przestaje być rzadkością. Z kredytów gotówkowych korzysta coraz więcej Polaków, ponieważ rośnie świadomość tego, jak powinien wyglądać taki produkt bankowy, a przy tym istnieje wiele możliwości porównania konkretnych ofert i wybrania tej najlepszej.

Porównywanie kredytów na Total money jest bardzo ważnym etapem podejmowania decyzji o skorzystaniu z usług danego banku i nie należy go pomijać, zwłaszcza że dostępne są narzędzia online, które obliczą np. wysokość rat. Jeśli więc chodzi o kredyt gotówkowy, kalkulator kredytowy będzie najlepszym sposobem na to, aby dowiedzieć się, jak w rzeczywistości będzie wyglądać spłata zadłużenia.

Kredyt gotówkowy kalkulator – na czym polega tego rodzaju zobowiązanie?

Kredyt gotówkowy ( https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ) to bankowy produkt finansowy, w ramach którego pożyczone środki możesz wydać na dowolny, wybrany przez Ciebie cel. W związku z tym nie musisz dokumentować ich spożytkowania bankowi, tak jak jest to w przypadku kredytu hipotecznego czy samochodowego. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy środki finansowe potrzebne są nagle. W przypadku kredytu gotówkowego bank pożycza Ci pieniądze po uprzednim przeanalizowaniu Twojej sytuacji finansowej, która jest jednym z elementów warunkujących zdolność i wiarygodność kredytową.

Warto wiedzieć, że poszczególne banki różnicują swoje oferty między innymi pod względem maksymalnej kwoty kredytu oraz maksymalnego okresu kredytowania. Dużo zależy tu także od zdolności kredytowej klienta, stąd też dla każdego warunki te mogą być inne. Wpływ na to mają np. dochodu klienta, udokumentowane i pochodzące z legalnych źródeł, najczęściej za okres trzech miesięcy. Ponadto bank interesuje się również tym, na jakiej umowie pracujesz – najkorzystniej wypada oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Ponadto istotne są tu miesięczne koszty życia, w tym opłaty bieżących rachunków, pieniądze potrzebne na utrzymanie, inne zobowiązania itp. Znaczenie ma tu liczba osób na utrzymaniu – im więcej ich jest, tym bank gorzej nas oceni. Niektóre banki biorą pod uwagę, czy posiadasz na własność mieszkanie, samochód lub inne dobra, którego poprawiają Twoją pozycję i zwiększają wiarygodność w oczach instytucji finansowej. Wiarygodność tę wzmacnia również staż pracy – im dłużej pracujesz u obecnego pracodawcy, tym większa szansa, że bank potraktuje Cię poważnie. Co ciekawe, bank może zapytać też o Twój zawód, stanowisko, wiek czy nawet stan cywilny. Wiele osób zastanawia się, czy jeśli utrzymują się one z renty czy emerytury, mogą skorzystać z takich ofert banków. Tutaj sytuacja nie jest oczywista, ponieważ w każdym banku wygląda to inaczej. Planując kredyt gotówkowy dla emeryta kalkulator także może sporo podpowiedzieć.

Najistotniejszym parametrem w tym wszystkim jest historia kredytowa, którą bank sprawdza w Biurze Informacji Kredytowej. To tam można znaleźć informację o tym, czy klient zaciągał już kiedyś jakieś zobowiązania oraz czy spłacał je terminowo. Warto pamiętać, że zaciągnięte, spłacone w terminie kredyty czy inne zadłużenia korzystnie wpływają na wiarygodność kredytową.

Jakie są koszty kredytu? Kredyt gotówkowy kalkulator

Każdy zapewne zdaje sobie sprawę, że spłata kredytu nie oznacza wyłącznie oddania pożyczonej kwoty. Do tego należy doliczyć koszty zobowiązania, których może być naprawdę sporo, zwłaszcza przy kredycie zaciągniętym na długi okres. Podstawową kwestią są odsetki, które instytucja finansowa podaje w skali roku. Warto wiedzieć, że oprocentowanie nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej, która ustalana jest przez Narodowy Bank Polski. Jeszcze istotniejsza jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Do tego dochodzą prowizje czy marża dla banku, a także ubezpieczenia, które w poszczególnych bankach mogą istotnie się różnić. Z warunków podanych obok ofert konkretnych banków trudno jest samodzielnie obliczyć, jak wysokie będą koszty dodatkowe, stąd też warto skorzystać z dostępnych narzędzi internetowych. Jeśli chcesz znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, kalkulator będzie najlepszym rozwiązaniem, który w szybkim czasie zwizualizuje Ci koszty zobowiązania.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy? Kalkulator rat

Znalezienie najkorzystniejszej oferty kredytu gotówkowego nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Na rynku finansowym mamy dostępnych tak wiele instytucji oferujących tego typu produkty, że trudno jest dokładnie przeanalizować wszystkie, by wybrać najtańszy. Pomocne są tu internetowe narzędzia, takie jak ranking kredytów gotówkowych czy kalkulator. Wystarczy wpisać interesujące Cię dane, a więc przede wszystkim wysokość kredytu i okres spłaty, a kalkulator w kilka sekund wykona obliczenia, by na tej podstawie wskazać Ci, który bank oferuje najlepsze rozwiązania. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię drobne zobowiązanie, czy może kredyt gotówkowy na 10 lat, kalkulator policzy wysokość kwoty do spłaty oraz wartość rat naprawdę dokładnie. Porówna on produkty między innymi pod względem oprocentowania, RRSO, wysokości marży i prowizji, a także pod względem warunków uzyskania takiej pomocy finansowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop