Zamknij

Coaching biznesowy - dlaczego warto?

00:00, 02.10.2020 artykuł sponsorowany

Zainteresowanie coachingiem biznesowym wciąż rośnie, a to dlatego, że coraz liczniejsza grupa przedsiębiorców dostrzega jego wartość i korzyści z niego płynące. Kiedy powinieneś skorzystać z merytorycznego, profesjonalnego wsparcia coacha i na jakie efekty możesz liczyć?

Czym jest i na czym polega coaching biznesowy?

Coaching biznesowy to odmiana coachingu, która ukierunkowana jest na pracę z przedsiębiorcami i pracownikami. Inaczej mówiąc, coaching biznesowy wspiera organizacje o różnej strukturze i wielkości w ich dalszym rozwoju. W zależności od zdefiniowanych problemów, praca z coachem może być ukierunkowana np. na poprawę komunikacji w firmie.

Celem coachingu biznesowego jest umocnienie pozycji podmiotu gospodarczego na rynku. Odbywa się to poprzez wzmocnienie jego siły organizacyjnej. Dzięki zorientowaniu pracowników na cel, rozwinięciu ich umiejętności miękkich czy wytyczeniu im celów zawodowych, jeszcze lepiej będą się oni spełniać na swoich stanowiskach. To z kolei przekłada się na zwiększoną konkurencyjność firmy.

Czujesz, że nie rozwijasz się zawodowo lub chcesz podnieść efektywność działania swojego zespołu? Wykorzystaj coaching Toruń – umów się na sesję coachingową lub warsztaty coachingowe w Life and Business Coaching.

Do kogo skierowany jest coaching biznesowy?

Jak sama nazwa wskazuje, coaching biznesowy dedykowany jest osobom aktywnym zawodowo. Z reguły korzystają z niego przedsiębiorcy i kadra menedżerska, ale zainteresowanie tą formą eksperckiego wsparcia rośnie również wśród pracowników nastawionych na samorozwój i pracę nad swoimi niedoskonałościami.

Rozwój umiejętności pod okiem coacha może odbywać się zarówno podczas spotkań indywidualnych, jak i warsztatów grupowych. W każdym przypadku program zajęć jest dopasowywany do potrzeb osób chcących w nich uczestniczyć.

Warto wiedzieć, że coaching biznesowy sprawdzi się niezależnie od branży, z którą związał się pracownik czy w której funkcjonuje firma. W tym przypadku obszar działalności nie ma większego znaczenia – coaching biznesowy jest ukierunkowany na rozwój uniwersalnych umiejętności i samodoskonalenie.

Kiedy warto skorzystać z coachingu biznesowego?

Powodów, dla których przedsiębiorcy czy pracownicy decydują się na coaching biznesowy, jest wiele. Do najpopularniejszych motywacji należą:

  • chęć rozwinięcia swoich umiejętności przywódczych – często dotyczy to pracowników, którzy właśnie awansowali i nie potrafią odnaleźć się w nowej roli,
  • niepowodzenia w budowaniu czy funkcjonowaniu zespołu – brak porozumienia w zespole może przełożyć się na wyniki finansowe uzyskiwane przez przedsiębiorstwo,
  • chęć poprawy organizacji pracy – nieumiejętność ustalania priorytetów czy problemy komunikacyjne mogą zaburzać codzienną pracę i negatywnie oddziaływać na morale,
  • chęć zdobycia umiejętności stawiania i realizowania celów zawodowych – niekonsekwencja czy wewnętrzne ograniczenia mogą skutecznie uniemożliwiać realizację zaplanowanej ścieżki kariery,
  • nieumiejętność zarządzania pojawiającymi się konfliktami – są one groźne, bo rozbijają firmę od wewnątrz, czyli zaburzają jej prawidłowe funkcjonowanie.

Coaching biznesowy może też być rozwiązaniem, gdy pojawia się poczucie stagnacji. Efektem pracy z coachem mogą być dalsze decyzje co do rozwoju i ukierunkowania kariery zawodowej.

Dostrzegasz u siebie lub wśród członków swojego zespołu jeden z powyższych problemów? Coaching Toruń w Life and Business Coaching pomoże w wyeliminowaniu niepożądanych sytuacji i pracy nad rozwojem osobistym przedsiębiorcy oraz pracowników.

Dlaczego warto skorzystać z coachingu biznesowego?

Zadaniem coachingu biznesowego jest poszerzenie kompetencji, zwiększenie efektywności i rozwój osobisty pracowników oraz właścicieli firm. Praca z coachem korzystnie wpływa też na motywację, a to z kolei ułatwia osiągnąć zamierzone efekty w codziennej pracy. To jednak nie wszystkie korzyści coachingu biznesowego – inne zalety płynące z jego wykorzystania to:

  • rozwój umiejętności współpracy z ludźmi – pozwala ona na bardziej efektywne funkcjonowanie w zespole,
  • zwiększenie pewności siebie – korzyść tę docenią przede wszystkim menedżerowie, którzy w codziennej pracy muszą podejmować szereg decyzji,
  • zwiększenie kompetencji pracowników – mowa o kompetencjach przywódczych czy interpersonalnych, które są niezbędne na stanowiskach menedżerskich.

Efekty pracy z coachem to korzyść dla całej organizacji. Właściciel firmy i kadra zarządzająca lepiej rozumie pracowników i potrafi ich skuteczniej motywować. Z kolei pracownicy mogą rozwinąć swoje kompetencje i poprawić relacje ze współpracownikami czy klientami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%