Zamknij
REKLAMA

Materace kokosowe - dla kogo?

00:00, 29.07.2020 | materiały partnera

Na rynku istnieje wiele rodzajów materacy: lateksowe, moletowane, z trawą morską. Istnieją również materace kokosowe. Jakie posiadają cechy i dla kogo są przeznaczone?

Materace kokosowe – cechy

 

Materace kokosowe wykonane są z włosia z łupiny orzecha kokosowego. Warstwa ma brązowy kolor. Jest w 100% naturalnym surowcem. Orzech kokosowy zawiera sole mineralne. Trafiają wraz z łupiną do warstwy materaca. To dzięki nim nie rozmnażają się wewnątrz wkładu szkodliwe bakterie i grzyby. Nie ma bowiem środowiska sprzyjającego ich rozwojowi. Materac kokosowy jest więc bezpieczny dla alergików i posiada właściwości antygrzybiczne. Włókna łupiny są twarde i sztywne, dzięki temu warstwa stabilizuje całą konstrukcję materaca. Jest odporny na zniekształcenia, wytrzymały. Mata kokosowa dobrze wchłania wilgoć i natychmiast oddaje ją do otoczenia. Jest przewiewna a dobra cyrkulacja powietrza dodatkowo zwiększa jego antyseptyczne właściwości oraz przeciwdziała nadmiernej potliwości.

 

Materace kokosowe – dla kogo?

 

Materace kokosowe zaliczamy do kategorii materacy twardych i bardzo twardych. Są więc przeznaczone w pierwszym przypadku dla osób ważących ponad 100 kg, a w drugim dla osób, których waga przekracza 120 kg. W materacach bardzo twardych oprócz podwójnej warstwy kokosowej stosowana jest dodatkowo warstwa końskiego włosia. Jej zadaniem jest dodatkowe utwardzenie i ustabilizowanie powierzchni. Zobacz ofertę materacy kokosowych na https://sweetsen.pl/Kokosowe-c31

Materac kokosowy powinien być starannie dobrany do użytkownika. Nieodpowiednie dopasowanie może skutkować bólami różnego rodzaju. Brak odpowiedniego podparcia może powodować nienaturalne wygięcie kręgosłupa, ucisk na biodra i ramiona, utrudniony przepływ krwi. Powodem może być niewielka elastyczność materaca kokosowego. Inne nieprzyjemne dolegliwości, które mogą nam dokuczać to napięcie mięśni czy sztywność karku.

 

Każdy materac powinien być dobrany do wagi. Pozwoli to uniknąć wielu dolegliwości, zagwarantuje regenerację w czasie snu i wywoła pozytywny nastrój każdego poranka.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop