Zamknij

Dlaczego lubimy grillować?

00:00, 28.07.2020 | materiały partnera

Większość z nas posiada funkcjonalne i dobrze wyposażone kuchnie. Część z nas może się także pochwalić klimatyzowanymi wnętrzami. Co zatem powoduje, że tak chętnie opuszczamy przyjemnie chłodne i wygodne w użytkowaniu kuchnie, aby grillować jedzenie w upale i znosić przy tym towarzystwo insektów? Nie da się przecież ukryć, że znajdujemy się w czołówce narodów, które lubują się w grillowaniu. Jak się okazuje jest wiele istotnych powodów. Sprawdź, czy dotyczą one także Ciebie!

Grillowanie to nie tylko posiłek - to wydarzenie towarzyskie

Rzadko kiedy grillujemy w samotności. Najczęściej jest to idealna okazja aby spotkać się z rodziną lub zaprosić znajomych. Mówi się, że serce domu jest w kuchni. W przypadku imprezy w ogrodzie nie da się nie zauważyć, że centrum dowodzenia i zarazem najciekawsze dyskusje mają miejsce właśnie wokół grilla. Szczególnie, gdy możesz się pochwalić solidnym, wysokiej jakości grillem Weber, który zachwyca nie tylko smakiem potraw ale i nowoczesnym designem. Świeże powietrze i pyszne zapachy zwiastujące prawdziwą ucztę a do tego wyborowe towarzystwo – czego więcej potrzeba do szczęścia?

Jedzenie przygotowane na grillu może być zdrowsze

Zwracamy uwagę na słowo „może”, ponieważ wszystko zależy od Twoich decyzji zakupowych i sposobu grillowania. W większości przypadków grillowanie będzie jednak zdrowsze niż tradycyjna impreza. Z grillem kojarzą się nam naturalnie świeże mięsa, ryby i warzywa. W ten sposób ograniczamy podawanie przetworzonej żywności ze sklepów oraz kalorycznych, kremowych i chemicznych słodkości. A co jeśli mamy ochotę na słodką przekąskę lub gościmy dzieci? Posiadając grill Weber z rusztem GBS możesz przy użyciu specjalnych wkładów przyrządzić gofry lub naleśniki na słodko. Alternatywą mogą być również chipsy ziemniaczane na patyku. Wystarczy odrobina pomysłowości i grillowanie będzie pyszne i zdrowe.

Grillowanie pobudza zmysły

Podczas przyrządzania potraw na grillu mamy okazję napatrzeć się na piękne porcje mięsa i kolorowe warzywa. Do tego czujemy charakterystyczny aromat i słyszymy skwierczenie. 

Instynkt łowcy

Wiele osób jako jedyny słuszny wybór traktuje grill węglowy. Padają wówczas wyjaśnienia, że wiele przyjemności dostarcza samo przygotowywanie i rozpalanie grilla, ze to taka tradycyjna metoda, że zawsze w ten sposób rozpalało się z dziadkiem itp. Warto dodać, ze gotowanie na żywym ogniu jest po prostu wpisane w nasze DNA. Tak przygotowywali jedzenie nasi przodkowie i z jakichś względów nam również sprawia to wiele przyjemności- szczególnie Panom!

Wszechstronność

Jeśli posiadasz dobre urządzenie, to możesz na nim ugotować prawie wszystko. Grille gazowe Weber oraz grille węglowe Weber z rusztem GBS dają Ci możliwość przygotowania pizzy, zapiekanki, dań orientalnych a nawet ciastek owocowych. Akcesoria do grillowania tej marki pozwolą Ci odkryć nową jakość gotowania na świeżym powietrzu.

Przebywanie na zewnątrz

Samo grillowanie rzecz jasna nie jest równoznaczne z wędrówką po lesie, ale nadal jest sposobem na odciągnięcie ludzi od komputerów i pokojowe skłonienie do przebywania na zewnątrz. Niezależnie od tego czy organizujesz grilla w ogrodzie czy gdzieś za miastem, klimat grillowania sprzyja aktywności fizycznej. Czasem jest to zabawa z dziećmi, psem albo gra w badmintona- każdy ruch jest lepszy od siedzenia na kanapie!

Oszczędność czasu i mniej bałaganu

Posiadając jedno wielofunkcyjne urządzenie zazwyczaj masz później mniej do sprzątania - nie trzeba myć  sterty garnków, podłogi i wietrzyć mieszkania z tych wszystkich intensywnych zapachów. Jeśli decydujesz się na prostsze w obsłudze grille gazowe odchodzi także potencjalny bałagan związany z rozpalaniem grilla.

Uwaga! Istnieje duże ryzyko, że po przeczytaniu tego artykułu uświadomiłeś sobie, że masz potrzebę zorganizowania grilla. Nie bierzemy za to odpowiedzialności, ale możemy pomóc Ci w dobraniu najlepszego grilla i akcesoriów do grillowania. Zespół grillmajster zna się na rzeczy!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA