Zamknij

Wybór płytek do łazienki - wielkość, kolor i kształt mają znaczenie

00:06, 23.07.2020 | materiały partnera

To, które płytki w łazience będą odpowiednie, zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcesz uzyskać. Wszelkie kolory płytek, cała gama odcieni szarości, od bieli do czerni, ale też wielkość płytek, ich właściwości techniczne i odpowiedniość względem miejsca - to czynniki brane pod uwagę przy wyborze płytek do łazienki.

Płytki ceramiczne w łazience

Tak, łazienka może stać się specjalnym, zadbanym, dobrze wyglądającym pomieszczeniem w Twoim domu, a to za sprawą płytek ceramicznych. Podłoga, sufit, ściany i inne powierzchnie - w łazience możesz ułożyć płytki gdzie tylko chcesz. Klink.pl przedstawia najlepsze praktyki urządzenia łazienki z wykorzystaniem płytek. Kierujmy się tym, co nam się podoba, ale miejmy również wiedzę o najnowszych trendach i wskazaniach profesjonalnych designerów wnętrz.

Jak wybrać płytki do łazienki?

Nic w tym wyborze nie zastąpi naszego gustu. Ale o kilku sprawach trzeba wiedzieć. Płytki do łazienki to łatwość czyszczenia zaparowanego pomieszczenia i klasyczne wyposażenie ścian łazienki. Wybierając miejmy na uwadze oczekiwane rezultaty estetyczne. Inne płytki położymy na łazienkowej ścianie, inne na podłodze. Obecne modele płytek do łazienki podkreślają intymność tego miejsca, jego higieniczność. Do przeszłości odeszły już wielokolorowe, kwieciste wzory na płytkach łazienkowych.

Które płytki do łazienki będą odpowiednie?

Nikt nie ukrywa, że wiele w tych sprawach zależy od przeznaczonego budżetu. Na szczęście płytki do łazienki występują w tak wielu konfiguracjach i w tak dużej obfitości (przynajmniej w dobrych sklepach z płytkami), że remont łazienki, jej urządzenie, nie musi być drogim przedsięwzięciem. Odpowiednie do łazienki płytki to takie, które podkreślą funkcje i przeznaczenie tego miejsca, zapewnią dobre właściwości użytkowe i będą zdobić łazienkę.

Płytki do salonu

Płytki wielu rodzajów mają zastosowanie uniwersalne. Inne pomieszczenia również chętnie przyjmą wystrój składający się z płytek. Płytki do salonu z efektem kamienia czy może drewnopodobne? Płytki instalowane w salonach znajdują się tam z intencją wieloletniego użytkowania. Kamień i drewno nadal pozostają najczęściej przywoływanymi materiałami w zdobnictwie salonów. Jest to potwierdzane w nowo wydawanych katalogach sztuki użytkowej, a także przez najlepszych specjalistów od wnętrz.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA