Zamknij
REKLAMA

Przeszczep włosów- ratunek przy łysieniu

13:16, 20.07.2020 | materiały partnera

Włosy nie tylko chronią głowę przed chłodem, ale także jednym z czynników, który decyduje o samoocenie człowieka i postrzeganiu przez innych. Piękne włosy sprawiają, że osoba czuje się atrakcyjna. Stan włosów świadczy także o ludzkim zdrowiu i kondycji psychicznej. O pięknych, gęstych włosach marzy wiele osób: kobiet i mężczyzn. O włosy dbają także dzieci. Zdarzają się sytuacje w wyniku, których włosów zaczyna ubywać. Jeżeli nie pomagają zabiegi pielęgnacyjne, zmiana diety, a wyniki badań nie wskazują na poważną chorobę, to oznacza, że rozpoczął się proces łysienia. Istnieje kilka rodzajów łysienia. Najpowszechniejsze jest łysienie androgenne.

Łysienie- kłopot estetyczny i psychologiczny

Łysienie androgenowe to rodzaj łysienia charakterystyczny dla mężczyzn, chociaż coraz częściej borykają się z nim kobiety. Jest uwarunkowane genetycznie. Jednak w przypadku młodszych mężczyzn przed 40 rokiem życia, którzy zauważyli łysienie, konieczna jest wizyta u kardiologa, ponieważ wczesne wypadanie włosów może wskazywać na problemy z sercem. Łysienie androgenowe w przypadku kobiet przed 40 rokiem życia również wymaga poszerzonej diagnostyki, gdyż jest przypadłością towarzyszącą innym schorzeniom, np.: zaburzeniom hormonalnym, w tym bardzo niebezpiecznym guzom jajnika lub nadnerczy, zespołowi wielotorbielowatych jajników lub zespół nadnerczowo-płciowy. Bez względu na przyczynę łysienia jest to problem estetyczny i psychologiczny- osoba łysiejąca ma obniżoną samoocenę, jest niezadowolona ze swojego wyglądu, co przyczynia się do stanów depresyjnych. Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych, to pacjent dotknięty łysieniem może zdecydować się na przeszczep włosów wykonany nowatorską metodą FUE holisticclinic.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda.

Wskazania do przeszczepu włosów

Osoby cierpiące na łysienie androgenowe powinny mieć świadomość, że istnieje możliwość leczenia farmakologicznego i zabiegowego ich problemu. Możliwość uzyskania pomocy sprawia, że łatwiej im walczyć z problemem. Leczenie farmakologiczne powinno być włączone przed przeszczepem włosów, aby zapobiec dalszemu postępowi choroby. Przeszczep włosów nowatorską metodą ma jedną bardzo istotną zaletę – nie pozostawia śladów, ani blizn. Metoda znakomicie sprawdza się u osób, które chcą nosić krótkie fryzury. Przeszczep włosów metodą FUE może być stosowany także u osób, które mają blizny po różnych urazach. Dzięki zastosowaniu FUE można przeszczepić jednostki mieszkowo-włosowe i przykryć nieestetyczne zmiany.

Konsultacja przed zabiegiem

Osoby, które chcą zapomnieć o łysieniu i odzyskać piękne włosy, muszą przejść konsultację, na której oceniany stan skóry głowy pacjenta. Podczas tej rozmowy zbierane są informacje o stanie zdrowia pacjenta, chorobach przewlekłych i stosowanych na stałe lekach. To bardzo ważne informacje z punktu widzenia bezpieczeństwa zabiegu. W trakcie konsultacji oceniana jest okolica skóry głowy. Brana pod uwagę jest okolica o zmniejszonej gęstości włosów – aby oszacować potrzebną ilość mieszków, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta oraz okolica dawcza – aby potwierdzić, jaka jest realna możliwa ilość mieszków do pobrania. Osobie, która chce poddać się przeszczepowi włosów przedstawiane są realne korzyści i wybierana jest najlepsza metoda.

Cena zabiegu przeszczepu włosów

Nie ma jednej ceny zabiegu przeszczepów włosów. Koszt przeszczepu włosów zależy od efektu, jaki chce osiągnąć pacjent, rodzaju jego włosów, grubości oraz ilości w mieszku. Najlepszy efekt zabiegu otrzymujemy, gdy okolica dawcza bogata jest w ciemne, gęste włosy. Ważna jest również dynamika procesu łysienia – inaczej będzie wyglądał zabieg u pacjenta starszego, u którego proces wypadania włosów nie jest już tak intensywny, a inaczej u młodej osoby, która zaobserwowała nasilenie wypadania włosów w ostatnim czasie. Cenną informacją jest występowanie lub brak genetycznego podłoża łysienia. Cena zabiegu rozpoczyna się od 10 tysięcy złotych, przy dużym przeszczepie włosów trzeba liczyć się z wydatkiem ponad dwudziestu trzech tysięcy złotych. Przeszczep włosów holisticclinic.pl/cennik jest najskuteczniejszą metodą leczenia łysienia i zapewnia efekt na wiele lat. Bez wątpienia jest to zabieg wart swojej ceny.

Zalecenia przed zabiegiem

Osoby, które mają zaplanowany zabieg przeszczepu włosów, muszą wykonać badania krwi. Na kilka dni przed zabiegiem nie mogą przyjmować leków zmieniających krzepliwość krwi, pić alkoholu, kawy i herbaty. Można przyjąć leki, które pacjent zażywa rutynowo. Skóra głowy znieczulana jest miejscowo i po zabiegu można wrócić do domu.

Okres gojenia się ran po zabiegu przeszczepu włosów jest bardzo szybki- w zasadzie po tygodniu nie ma po nich śladu. Skóra może być odrobinę zaczerwieniona, a drobne strupki odpadają w ciągu 5 dni. Przez pierwszy tydzień należy unikać promieniowania słonecznego. Od 2 do 4 miesiąca po zabiegu włosy zaczynają rosnąć, stają się dłuższe i gęstsze. Od 4 do 6 miesiąca po przeszczepie to czas intensywnego wzrostu włosów. Na pełny efekt trzeba czekać około roku, jednak z każdym miesiącem włosy wyglądają lepiej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop